Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da razjasnimo, pricamo o biljnom akvarijumu? Da ljudima ne spamujemo dzabe temu kad se ovde radi o morskim led rasvetama koje su posebna prica. Otvori temu u slatkovodnom delu foruma ako za biljni hoces led rasvetu, a ako hoces da kombinujes led za morski, preporucujem ti da usporis malo. Nije to bas za pocetnike. Nije ni za mene, a kao baratam nekim informacijama. Ljudi godinama uce i isprobavaju, pa nije uredu da se ja ovde pravim pametan o tome a takve led cipove nisam ni video u zivotu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 1:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djopa ::
Samo da razjasnimo, pricamo o biljnom akvarijumu? Da ljudima ne spamujemo dzabe temu kad se ovde radi o morskim led rasvetama koje su posebna prica. Otvori temu u slatkovodnom delu foruma ako za biljni hoces led rasvetu, a ako hoces da kombinujes led za morski, preporucujem ti da usporis malo. Nije to bas za pocetnike. Nije ni za mene, a kao baratam nekim informacijama. Ljudi godinama uce i isprobavaju, pa nije uredu da se ja ovde pravim pametan o tome a takve led cipove nisam ni video u zivotu.


Niko se naucen nije rodio zato se uci od onih ko zna, nisam imao nameru da spanujem temu samo sam postavio pitanje ni sam nisam ocekivao da ce ovo potrajati.
Sto se tice led cipova i ja ih prvi put tek vidim na slici, necu vise da te zamaram na ovu temu i hvala na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle mnogih premisljenja dosla je odluka Smile eeeeeeeeeeeeee.
Pre mesec dana ( otprileke ) narucena je prva tura LEDica. Danas stiglo 10 komada LED 3W , 10 000 Kelvina, 180 Lumena/ diodi , 3.2-3.7 V Smile Smile Smile .
Slike kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oooo lepo, pusti da vidimo , kako bljesti !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu jos montirane. Cekam i one od 455nm i 410 nm Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Superrr, bice moreee , samo napred !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo guraj druze..polako al sigurno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto i napisah ... bice ovo tema za podsetnik gde je i sta Smile .
Zanimljiva resenja DIY osvetljenja.

http://www.fishforums.net/inde.....-retrofit/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovde jedino zanimljivo resenje je zadnje,ova prethodna su izuzetno ruzna,mada ja i dalje mislim da diode ne bi valjalo izlagati vlazi...manje vise i ja sam razmisljao u slicnom pravcu s tim sto sam mislio da iskoristim onaj takozvani kuler za laptop i uz prepravke da ispadne nesto nalik onim zetlight svetlima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vezano za taj deo tj izgled i zastita led-a , to je pitanje maste , volje i mogucnosti. Sve je izvodljivo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 2:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd i ja da se upisem posto sam u procesu pravljenja led rasvete za moj buduci mali reef inace iscitao i nase i hrv i strane forume kako sta pokrao neke ideje od markiranih led rasveta i sve to spojio u moj projekat koji se nadamda ce biti blizu nekih fabrickih led rasveta fali nesto od opreme ceka se od preko braca kinezi sve sto se naruci ceka se po 30 dana Sad jbg i jos malo finansija pa da sve sklopim u zeljeni izgled.

Ovako od opreme za diy naruceno / stiglo
20w Royal Blue 460nm (stigle)
30w hladno bele 6500k (stigle)
15w uv 400-405 nm (stigle)
15w uv 410-420 nm (stigle)
15w zelene 530 nm (stigle)
15w narandzaste 590nm (narucene)
6w cyan (zelenoplave) 490nm (narucene)
10w jarko crvena 660nm (stigla)
i jedna 7x3W Hybrid 30 stepeni usmerene 4pcs Deep Red led +2pcs Royal Blue led+1pcs UV LED (narucena)

Za hladnjah sam kupio alu profil debljine 1cm sirine 10cm i duzine 60cm dodacu hladnjak od kompa verovatno neku varijantu bakar heatpipe alu sa doljnje strane zastitno staklo a odozgo ukrasnu alu lajsnu sa otvorom za dve 14 sa senzorom temperature da se necuju.
To ce se sve kacitina napajanje od kompjutera koji daje struju kontroleru kog programiram na kompu .

Kontrolor testiran radi odlicno ima cetiri kanala koji rade po podesenoj semi na kompu ja sam testirao podesio razmak od sat vremena za svaki kanal i stavio procenat struje koju da podize ili spusta od 1% do do 50% i to mi je bilo prejako, ujutru dize do podneva dok predvece spusta do uvece onda ostavim na jedan posto sat dva kao moonlight posle tog testa bio sretan ko malo dete kada dobije igracku Wink
Ima vise modova koji se direktno pale preko kontrolera a prethodno programirani na kompu moze da glumi i grmljavinu po potrebi tipa za svaki kanal trenutno na koju jacinu struje ili postepeno i to u razmaku od 1 sekunde od 00:00 do 23:59:59
Obavestavam redovno o daljim desavanjima .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Edit
Zajeb sad proverih nema sekunde samo minuti nista od grmljavine da plasim ribice i lkorale Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 7:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ce preziveti i bez grmljavine... Smile

Najvise me interesuje taj Alu profil, moze neka fotografija?


Poslednji izmenio Blue dana Pon Okt 20, 2014 7:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma mala shina takozvana dvoumio se da uzmem bakarnu ali se tesko hladi bakar u komadu pa cu na alu profil neke hladnjake sa bakarnom osnovom nizeg profila naravno neka dobra termalna pasta i dve cetrnajstice
[img]www.astaco.rs/b2b/images/AL flah.jpg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

edit link nesto nece
www.astaco.rs/b2b/images/AL%20flah.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License