Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum sa pregradama od mrezica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko radio nesto slicno. AK ovih dimenzija na tri dela sa kaseticama rama od stakla i mrezicom za komarce i spoljanji filter. Mene interesuje nacin filtracije, da li je dovoljno samo staviti u prvu pregradu ulaz u poslednju izlaz ili izmedju svake staviti prelivne cevi da funkcionise po zakonu stpojenih posuda? Da se ne prljaju cesto mrezice kod prve varijante? Ili jos bolja varijanta da npr. nekako napravim da jedna pumpa izvlaci vodu iz svake pregrade i vraca u svaku pregradu, da li bi ravnomerno uzimalo vodu? Ako neko ima iskustva, pomagajte
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 11:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na ram od stakla zalepis silikonom mrezicu za komarce!vodu mozes pumpom da izbacujes iz prve pregrada a da se vraca u poslednu !jer funkcionise putem spojenih sudova !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link



ovako nesto sam mislio. Da da kapiram, ali pitam da li bi bilo bolje da napravim da iz sveke vuce i u svaku vraca, iz razloga sto bi npr. kroz tri pregrade prolazila voda do one koje usisava, a moze se desiti da se prljavstina zadrzava na tim pregradama. To sve ja pretposavljam i zanima me da li je neko probao nesto slicno i da kaze da jeste nemoj tako, i ne nece mozes tako...


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Avg 19, 2014 9:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka Youtube
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prljavstina ce ti se sigurno zadrzavati na mrezici za komarce, jedino ako nemas neke sitne ribe da probas sa fasadnom mrezicom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kozice pravim tako da mi je to previse siroko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Male kozice ce ti bez po problema prolaziti kroz mrezicu i dolazice do mesanja kozica.

Mislim da si zamislio da u prvoj pregradi drzis recimo zute kozice,u drugoj crvene i u trecoj neke druge recimo rili.

Ako si zamislio ovako kako sam te ja skontao to ti nije pametno jer kao sto sam rekao dolazice do mesanja i vec sledeca generacija kozica bice ko zna sta i ko zna kako ce izgledati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu problem male kozice. Ja cu njih lako vratiti u pregradu koju treba da budu pre nego ne postanu polno zrele. Bitno mi je da se matice ne mesaju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu samo da pomognem u vezi mrežice. Stavljao sam je kod zazora na usisu u filter i zna da se baš zaprlja, tako da ne gine vađenje i pranje. Na kraju sam povadio sve što se provlačilo u manji akvarijum i batalio mrežicu.
Po meni bi bolja opcija bilo da pregradiš sa staklom ako ne planiraš da se pregrade vade. Lepo staviš prelivne cevi, dole na usis staviš sunđer. Lako vadiš i čistiš.
Nešto ne razumem, da li je to filter celom dužinom iza akvarijuma? Kako si planirao, trokomorni ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne, tako samm nacrtao taj spoljni jer mi bilo lakse za crtati. Imam cak neku opciju za jedan od dva akvarijuma koliko cu pravitim mozda stavim neki stari hang on filter(slika ispod) posto vidim da ima crevo koje vraca vodu, mogu da stavim na nejga crevo i sprovedem do poslednje komore. Treba da dodje da ga testiram da vidim da li ima dobar protok, ako da on ide na jedan, a na ovaj drugi cu videti neki stakleni da odradim.

Nije losa ideja to sa staklenim pregradama i prelivnim filterima , cini mi se da je cak mozda i bolja jer bi mogao ak da radim sa 4mm a ne 6mm. Ne znam sto sam uopste zapeo sa ovu mrezicu, kanda mi se svideo snimak Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, sve sem stabilne pregrade povlači opasnost od mešanja kozica.
Nisam pametan za tu cirkulaciju šta je najbolje, imaš tu opciju da usisava u taložnik (ili hang on) sa jedne strane, a vrati vodu sa druge pa preko prelivnih cevi praviš krug.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ovako nesto? Da li bi isti nivo bio u sve tri pregrade, i da li bi isto vode vuklo, tj da li bi bila jednaka fitlracija?

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Avg 21, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi moglo, doduše nisam siguran da će pumpa isto da vrati u svaki deo zbog dužine cevi, ali mislim da se to može rešiti različitim promerima rupa ako bude problem.
Ja bih izbacio tu srednju pregradu u filteru i napravio klasičan dvokomorni, uz mesto za grejač kod pumpe.
Drugo, sprej bar nazad, ne napred, nema potrebe da stoji napred, usmeriš ga ka prednjem staklu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK. To i mene buni sa sprejbarom, da li ce biti ravnomerno. A opet sa druge strane nije mi jasno npr kad bi uradio ovako(slika ispod) da li bi se menjao nivo po pregradama. Npr. u prvoj bude najnizi u trecoj najvisi. Da li je mogu ce nekako izjednaciti nivo...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biće isti nivoi, zakon spojenih sudova. Takođe i u prethodnom rešenju.
Ne znam, imam možda 20 cm sprej bar i bezveze izbušio jedno 8 rupa i čini mi se da jednako baca, ali je pumpa 600 l/h. Stvarno ne znam kako je ako je duža cev a slabija pumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License