Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 vrste drveta pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto ovako kupio sam akvarijum od 70Litara formirao sam ga 4 dana ubacio ribice ali prebrzo to uradio jer nisam ubacio drvo to je greska no nije problem izvucicu ih pa cu ubaciti drvo ili cu pazljivo da ispraznim malo vode u kofi ubacim panj pa vratim vodu

Ono sto me zanima koje vrste drveta mogu u akvarijum sa slatkovodnim ribicama, ako mozete nazive jer ne razumem se bas u razlikovanju drveta pa cu u potrazi da povedem i osobu koja ih razlikuje po imenima, znaci ako mozete da mi date imena drveta koji smeju u akvarijum.

( od ribica sam uzeo blackmolly muzijaka i zenku i dva cistaca ali ta dva cistaca kaze prodavac nisu iz iste porodice il kako se to gleda po nazivu, tri biljke jedna plutajuca na povrsini i dve na dnu jedna od njih sto se stavlja na kamen a druga je kao lopta i samo seta pluta na dnu po akvarijumu kaze prodavac da nesme da se kida jer takva je biljka ima vremena pa cu vam pokazati prvom prilikom samo da ubacim i drvo i bice super )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 7:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da i da nije vinova loza jer je imam u dvoriste ali mnogo je tanka i nije razgranata kao drvo to jest grane pa ako moze naziv drugih drveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih ja zurio sa drvetom, mnogo je vaznije je da si trebao da odradis cikliranje pre ubacivanja riba. Procitaj sve sa ovog linka:

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Od drveta moze, vinova loza (samo ako je zapusren vinograd i ako nije tretiran hemijom min 3-4 godine), koren ruze, bela vrba... samo za sve je potrebna priprema, neces moci da zbrzas bas kao sto si zamislio....
Zapamti da je strpljenje najvaznije u ovom nasem hobiju...

http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html

Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Ne bih ja zurio sa drvetom, mnogo je vaznije je da si trebao da odradis cikliranje pre ubacivanja riba. Procitaj sve sa ovog linka:

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Od drveta moze, vinova loza (samo ako je zapusren vinograd i ako nije tretiran hemijom min 3-4 godine), koren ruze, bela vrba... samo za sve je potrebna priprema, neces moci da zbrzas bas kao sto si zamislio....
Zapamti da je strpljenje najvaznije u ovom nasem hobiju...

http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html

Pozdrav! Bravo


hvala za info, e da nisam ih ubacio bas odmah moja greska u pisanju vec sam ih 4 dan ubacio kad sam video da je voda bistra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter imam , ali eto zaboravih da kupim grejac kuku lele mene glupog , sutra odmah po grejac .

@jovica onaj link Sve vezano za akvarijum je extra citajuci po forumu skoro sve ovih dana , stidim se kad sam drzao pre jedno 10 godina u mali akvarijum od 25L 10 ribica nije ni cudo sto sam ih imao samo 1 godinu jer jedna po jedna mi umirala, sad danas sa ove 2 blackmolly i 2 cistaca vidim kako je lepo gledati ih u velikoj litrazi imaju mesta super uzivaju , nemam nameru za svoj pocetak da nabudzim sa biljkama jer pesak vec imam iz reke sitan cak sam ga prosejao i 10 puta prao a 6 puta kuvao znaci ostaje mi samo jos panj da ubacim i jedan kamen malo lepseg oblika pored tog panja drveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sacekaj bar jos 10ak dana, nemoj nista od riba vise da ubacujes, umereno hrani, i redovno odrzavaj akvarijum i ne bi trebalo da bude problema. Sto se tice grejaca, nije ti potreban za sada, ne moras da zuris, evo ja imam dva akvarijuma, oba grejaca sam izvadio da ne stoje dzaba u vodi jer je i bez grejaca temperatura vode 27-28 stepeni. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
I sacekaj bar jos 10ak dana, nemoj nista od riba vise da ubacujes, umereno hrani, i redovno odrzavaj akvarijum i ne bi trebalo da bude problema. Sto se tice grejaca, nije ti potreban za sada, ne moras da zuris, evo ja imam dva akvarijuma, oba grejaca sam izvadio da ne stoje dzaba u vodi jer je i bez grejaca temperatura vode 27-28 stepeni. Very Happy


Hvala ti puno za sve informacije , ne nemam nameru da kupujem druge ribice mozda jedino jos jednu zenku i jednog muzijaka ali plasim se da ne bude previse riba za 70Litara jer ako uzmem jos jedan par blackmolly musko i zensko a vec imam muzijaka i zenku i dva cistaca to jest muljasa pravilnije imao bih u akvarijum 6 ribica dovoljni su mi samo ove 4 ribice koje imam, a vec mi postali zanimljivi jer kao i po prirodi zna se musko juri odnosno trazi zensku a ovde vidim kako zenka blackmolly muva se oko muzijaka cak se i ne odvajaju jedno od drugo i ako imaju puno mesta u akvarijum hehe ,pol vec razlikujem tako da nisu mi se oci prevarile sto gledam zenku kako se umiljava oko muzijaka hahaha. a ona dva muljasa nikako da prestanu sa dna da jedu non stop samo bockaju ustima po dnu peska.

Hranicu ih umereno cuo sam da nije potrebno svaki dan da se hrani moze i svaki drugi a citao sam da neko i ponekad i treci dan nahrani ribice, akvarijum nije tesko da svaki drugi treci dan menjam malo vode.

Za drvo necu da zurim sa ubacivanjem praticu upustvo kako treba da bude da bi ubacio i nemao problema jedan kamencic ne ni veliki niti srednji tek onoliko koliko ce stajati pored panja kao ukras jos da nadjem lep oblik. [ pa kad sve lepo budem uradio slikacu akvarijum i pokazati vam svoje omiljene molly nekako su mi prelepi kako zbog oblika i ponasanja

P.S ja se izvinjavam a postoji li biljka za grane recimo kao u dzungli da visi sa grane drveta postoji li ta biljka i kako se zove to bi odgovaralo mom drvetu grani samo ta biljcica bila bi extra i nista vise, ja se izvinjavam sto sam mozda skrenuo sa mete malo ali ipak sam zahvalan za informaciju u vezi vrste drveta koje smeju za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrani ti njih svaki dan, meni riknulo par korija od gladi, prenamnozile se zivorotke i pojedu sve, ovi jadnici nisu jeli i uginuse. Na 1 muzjaka molike, idu 2-3 zenke. Tako da kasnije ubaci jos dve zenke na taj par koji vec imas. Koridorasi je dobro da su iste vrste i da ih je bar 4-5 u grupi. Mozes jos ubaciti 1 muzjaka i 3 zenke crvenih koralnih platika. Lepo izgleda sa biljem, crveno-zeleno, odmara oci. Tu jos mozes i jednog ancistrusa ili jos bolje ako nadjes 2-3 otocinklusa, to su ti algari i milina. To ti je neki optimum. E sad sta se nakoti i bude visak, pravac shop, menjas za hranu-opremu, tako to ide sa zivorotkama! Very Happy
Napisi koju filtraciju imas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Hrani ti njih svaki dan, meni riknulo par korija od gladi, prenamnozile se zivorotke i pojedu sve, ovi jadnici nisu jeli i uginuse. Na 1 muzjaka molike, idu 2-3 zenke. Tako da kasnije ubaci jos dve zenke na taj par koji vec imas. Koridorasi je dobro da su iste vrste i da ih je bar 4-5 u grupi. Mozes jos ubaciti 1 muzjaka i 3 zenke crvenih koralnih platika. Lepo izgleda sa biljem, crveno-zeleno, odmara oci. Tu jos mozes i jednog ancistrusa ili jos bolje ako nadjes 2-3 otocinklusa, to su ti algari i milina. To ti je neki optimum. E sad sta se nakoti i bude visak, pravac shop, menjas za hranu-opremu, tako to ide sa zivorotkama! Very Happy
Napisi koju filtraciju imas...


Neki filter od sundjera kao da ima 6 spratova tog sundjera ali ja sam skinuo 3 sprata i ostao je manji jer moze da se ubacio da budu dva dela jedan levo jedan desno ali ne trebaju mi dva i secam se da je na kutiju pisalo na kineskom i ako je radnja nasa u srbiju Smile nisam sacuvao kutiju bacio sam je ali kinesko je bilo pisalo na kutiju oko 680 dinara. mada kasnije cu promeniti kupicu onaj najbolji razmisljam da uzmem od 1000 dinara neki jer sto skuplji garantujem i bolji je , zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License