Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Atman" HF-0600 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam neki aq koji sad formiram(150l je u pitanju) al zbog nemogucnosti da stavim stakleni nikako pored zbog mesta a unutra ne bih da smanjujem prostor zanima me iskustvo sa ovvim fabrickim inace pise da je za aq do 200l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 11:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno saveti misljenja sve je dobrodoslo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne volim filtere koji se kace na staklo. Pre bih uzeo kanister. Naj jednostavnije je unutrasnji sa prelivom. Nema cevi i nemoras da brines. Sklopis mediju kvalitetnu. 8cm ti nece uzeti puno prostora. Moze po sirini da ide. Stavis neku foliju, i moze lepo da izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ga koristio ali sam ga video. Pristojne veličine, usisava vodu sa dna i površine, izbacili mu onu prvu kasetu, ostavili samo onu biološku, umesto prve stavili plavi sunđer koji peru pri zameni vode. Mislim da može i jedan sloj vate da se ubaci.
Akvarijum je oko 100 litara i ne žale se. Meni se sviđa i mislim da ga ubacim kad prešaltujem dva mala u jedan 100-litraš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasam gledao al nemam nikakvog iskustva sa tim...prilicno lepo izgleda a i lepih dimenzija i ima mesta da se doda jos filtracije a nije ni bucno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, još uvek se dvoumim takođe. Jedino taj vid filtracije nisam probao, računam da za neke manje ribe i normalan broj bi trebalo lepo da radi, lako za održavanje i ne uzima mesta.
Sa druge strane unutrašnji sa zazorom mi je uvek favorit, ne vidi se grejač, cev ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za one koji nemaju mesta za spoljni filter a nemaju novac za kanister filter, hang on filter je dobro rešenje. Svakako bolje nego na tu litražu staviti neku unutrašnju pumpu.

Prednosti: lako se montira, skida i pere
Mane: mali prostor za filter materijal, veća evaporacija vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@MiB: zašto veće isparavanje? ima poklopac, išla bi kondenzaciona stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo svakako bi trebalo biti resenje na neki mesec dok ne odradim sump i izmestim aq na drugo mesto...kanister mi ne odgovara iz vise razloga nemam ga sada gde a da vucem creva po kuci necu trenutne mogucnosti su mi ili filter pumpa ili hang on
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga imam kao "pomocni" filter na 160l. Na 80l bio je jedini filter i sasvim dovoljan. Trebalo je da bude i na ovom filtracija sa njm i sa HF-300 ali nije bilo dovoljno. Istina, prenaseljen akvarijum sa puno bilja i nije valjalo dok nisam dodala kanister - njega sam zadrzala prvenstveno zbog mehanicke filtracije i talasanja vode. Tih je, lako se skida, lako se pere, skuplja prljavstinu sa povrsine vode, ali za tu litrazu nema dovoljan kapacitet za filter materijal. U svakom slucaju bolje resenje od unutrasnjih filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam te dobro razumeo ti si koristila hf 600 na 160l ili ovaj hf 300?Ja ovo planirma samo na nekii mesec dok ne napravim sump i ne izmestim aq na drugo mesto jel ovde gde je sada nista nemoze sem ova 2 resenja...a unitrasnji da pravim neodgovara mi iz 2 razloga smanjujem aq a to zamisao bas mi i ne dozvoljava jel sam sve isplaniro a drugo je to sto cu sump da stavljam a onda bih morao da razlepljujem pravim mnogo posla bezveze Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristila na 80l samo ovaj HF-600, na 160l sam pokusala sa HF-600+HF-300 i nije bilo dobro, ali pokusaj, kod mene je bila prenaseljenost, puno bilja - znaci losija cirkulacija, a u svakom slucaju je odlican filter, bolja varijanta od unutrasnjeg mozda kod tebe i bude sasvim OK za neko vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu i onako je to kratkorocno resenje a i nije skup ovaj filter a i uvek ce naci neko svoje mesto pa makar osto radi talasanja samo opet ce biti od vizuelne koristi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za temu, meni takođe znači pošto ne planiram više od 100 litara a ne bih ovaj put nikakve unutrašnje ili spoljašnje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni je tacnije ovaj 144l sto hocu ovaj hang on da stavim prvo sto stvarno lepo izgleda i totalno ce biti sakriven iznad imace lepo talasanje po pvrsini... bez zezanja sa sakrivanjem filtera unutar aq i da zauzima prostor a nit spoljasnih koji i da mogu da stavim a nemam mesta svakako imao bih problem i sa strujom ako zakaze pumpa ili se zapusi cev tako da samo imam 2 varijante filter pumpa koju vec imam od 800l/h koja bukvalno da i neodradjuje neki posao a pravi jaku struju u aq tako da cu definitivno da probam ovaj atman hf 600 ili ako nadjem eventualno vecu varijantu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License