Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aktivni ugalj u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Uto Maj 04, 2010 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam aktivni ugalj da bih ga stavio u filter.Hteo sam da ga isperem malo ali to je počelo da izlazi crna boja koju sam jedva oprao sa ruke i sitnis od aktivnog uglja.Prao sam ga 2-3 dana ali i dalje izlazi crna boja.

Da li to treba tako,jel ja to nisam smeo da stavim u filteru i koji je dobar aktivni ugalj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 04, 2010 5:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

niza92
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2010
Poruke: 169
Lokacija: MAJDANPEK

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brate ne mora da se pere dva dana nema veze sto izlazi crnilo nece da skodi ribama.Izbistrice se za par sati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci nam samo kakav ti je filter?Slazem se sa niza92.Sto ga vise peres to ce ti vise izlaziti crnilo,slobodno stavi u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo ga samo properes da ispadne ta prasina i stavis u filter negde u sredinu izmedju gornje i donje vate i za dva meseca zamenis novim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za 2 meseca si siguran
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aktivni ugalj ima koliko dobrih toliko i losih osobina al u svakom slucaju dobro bi bilo sto vise se informisati o istom da ne bi bili negativni rezultati ... kratko i jasno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju vrstu akvarijuma imas???
Ako imas dobro ubiljen akvarijum, a narocito ako dodajes prihranu za biljke, ne treba da koristis aktivni uganj. On se koristi kod drzanja cihlida (oskari), obavezan je u akvaterarijumima, a pozeljan je kod novoformiranih prilikom cikliranja, i kod svih posle tretiranja akvarijuma nekim lekom.
Ako imas spoljasnji filter aktivni ugal postavi iza bioloskog filtracionog materijala, time i vise kiseonika i NH3 dilazi do nitrofiksirajucih bakterija (imaju vise hrane). U spoljasnjem filteru mozes da ga ubacis odmah ispod pumpe za vodu, samo postavi sloj sundjera izmedju njih, kao i izmadju aktivnog uglja i dna filtera. Kada menjas aktivni ugalj promeni i sundjer.
Kad kupujes aktivni ugalj, najbolje je da uzmes onaj malo vece granulazije, cak i oni kineski su ok, i ako su 5x jeftiniji od ovih "firmiranih". I iz njega ce izlaziti prasina pri ispiranju. Kada ga ubacis u najlon carapu ili mrezicu, najbolje je da ga isperes u kanti sa cistom vodim, protresanjem nekoliko puta, pa ako treba i zameni vodu, pa ga posle isperi pod mlazom i onda ubaci u filter. Bolji su oivi vece granulacije jer su porozniji (efikasniji), one praskaste (kao sto se korise u gas maskama) ti nepreporucujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 04, 2010 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto filter mi se sastoji od filter sundjera, filter vate i biokugla, ali bih voleo da dodam i ugalj pa bi me zanimalo koja je njegova uloga i da li ga trea drzati stalno i privremeno i naravno za sta je koristan????

unapred hvala:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 04, 2010 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ugalj se koristi samo kod filtracije vode kada se koriste razne hemikalije da bi se voda iscistila ali tebi nije potreban ako ih ne koristis i on funkcionise oko 2 nedelje kad se ubaci u akvarijum posle tog perioda je beskoristan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 3:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nisam siguran u taj podatak da je aktivni ugalj dobar samo 2 nedelje a posle da nije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala svima,stavio sam i nema problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitao sam u nekoj stranoj literaturi da je period korisnosti aktivnog uglja, koji se koristi u akvaristici, oko mesec dana. Nakon tog perioda počinje suprotan proces, tj. aktivni ugalj tada ispušta toksine, najčešće fosfate.

Što se tiče doziranja, preporuka, po stranoj literaturi, je jedna šoljica za čaj na 20 galona vode, što znači jedna šoljica za čaj na oko 75litara vode. Što se šoljice za čaj tiče, mislim da je to šoljica zapremine oko 2dl (200ml).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivirani ugalj uglavnom vec sadrzi fosfate i jos stosta nezeljeno, tako da ih ispusta od prvog dana. Zato je dobra praksa dobro ga isprati, a zatim ostaviti u destilovanoj vodi par dana pre upotrebe.
Posle odredjenog perioda upotrebe, dolazi do zasicenja i tada prestaje njegova funkcija zbog koje smo ga i stavili u akvarijum. Duzina ovog perioda zavisi od raznih faktora kao sto su vrsta uglja, njegova kolicina u odnosu na zapreminu vode, koncentracija razlicitih molekula u vodi koje ugalj moze da adsorbuje,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda koliko ja vidim najbolje je ne kupovati ugalj....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan062 ::
onda koliko ja vidim najbolje je ne kupovati ugalj....


Korisnost je mesec dana od dana potapanja u vodu. Najčešće se koristi da pokupi boju i miris iz vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License