Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko vrste amazonskih riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako treba mi pomoc posto sam nov akvarista ne poznajem vrste ribica recimo zeleo bih da samo amazonske ribice drzim a pored toga ja vec imam dve ribice bllack molly i dva koridorasa pa me zanima ako nekom nije tesko da mi napise nekoliko dostupnih amazonskih ribica koje takodje idu uz black molly. Ja se izvinjavam mozda je smesno ovo pitati ali sto da ne svacije misljenje je prihvatljivo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 11:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta ribica (tropskih) možeš da nađen na google , progoglaj malo i naći ćeš Wink
Tu su još : ancistrusi , neonke , tetre , barbusi , skalari , ramirezi , bikolori , algari kao koridorasi , otocinklusi ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupi
Skalari
Anicutrusi
Veliki broj tetri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xixi Mirche nemoj da mu tako pises napravice haos u aq Smile mora da pazis koje sa kojim idu...ako ubacis barbuse onda velika verovatnoca postoji da ces ostati bez moli...skalare i barbuse takodje nemesaj iste su sanse kao i sa moli...googlaj malo da vidis sta ti se svidja a upored i gledaj koje su kompatibilne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a odkad su barbusi i bikolori amazonske ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche01 ::
Dosta ribica (tropskih) možeš da nađen na google , progoglaj malo i naći ćeš Wink
Tu su još : ancistrusi , neonke , tetre , barbusi , skalari , ramirezi , bikolori , algari kao koridorasi , otocinklusi ...


Pola tih riba koje si naveo nisu amazonske, nisu ni iz tog dela sveta.
Black Molly nije amazonska nego potiče iz Centralne Amerike.
Na tebi je šta ćeš da držiš , zavisi koja je litraža, kakva je filtracija i šta želiš da postigneš sa postavkom akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
Mirche01 ::
Dosta ribica (tropskih) možeš da nađen na google , progoglaj malo i naći ćeš Wink
Tu su još : ancistrusi , neonke , tetre , barbusi , skalari , ramirezi , bikolori , algari kao koridorasi , otocinklusi ...


Pola tih riba koje si naveo nisu amazonske, nisu ni iz tog dela sveta.
Black Molly nije amazonska nego potiče iz Centralne Amerike.
Na tebi je šta ćeš da držiš , zavisi koja je litraža, kakva je filtracija i šta želiš da postigneš sa postavkom akvarijuma.


Nisam znao za black molly ali jedno znam da mi se svidja black molly i za mene kao pocetniku akvarijuma one su super zive su mi jos uvek Smile
-akvarijum 70L
- filter pumpica nemam pojma neka kineska za srbsku proizvodnju pisalo uvoznik kina inace kutiju sam bacio.
- pesak granulacije od 2 do 8 mm znaci obican recni
- grane vinove loze , vrba.
- tri vrste biljka takodje .

meni se svidjaju black molly ali pored njih bi hteo neke amazonske pa zato sam pitao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche01 ::
Dosta ribica (tropskih) možeš da nađen na google , progoglaj malo i naći ćeš Wink
Tu su još : ancistrusi , neonke , tetre , barbusi , skalari , ramirezi , bikolori , algari kao koridorasi , otocinklusi ...

okej hvala guglacu malo da vidim koje sta je.

Hvala ti za informaciju @MiB

Choda1987 ::
xixi Mirche nemoj da mu tako pises napravice haos u aq Smile mora da pazis koje sa kojim idu...ako ubacis barbuse onda velika verovatnoca postoji da ces ostati bez moli...skalare i barbuse takodje nemesaj iste su sanse kao i sa moli...googlaj malo da vidis sta ti se svidja a upored i gledaj koje su kompatibilne

skalari barbusi i one japanke kako se vec zovu one ribice za pocetnike nekako mi se ne svidjaju . Okej svako ima svoj pogled na akva svet ali meni se svidjaju ribice poput black molly crno crvene zute providne ali da su sa blackicama kompatibilne.

Nasao sam ovde na forum tabelu za kompatibilnost ribica ali mi nikako nije jasno kako je treba gledati a i mala su slova tamo na tabeli nemogu nista da se snadjem.


Poslednji put izmenio jovica dana Uto Sep 16, 2014 1:05 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene jovica: nemoj da pises post za postom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno svako ima sta mu se svidja...ali neki moj predlog ako hoces i svidja pogledaj pa tako i uradi ako zelis...da ubacis uz moly ksifo,platike,gupike mozes neonkice tako nesto mada opet kako ti zelis to je najbolje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto si početnik kreni sa živorodkama i lako ćeš posle određenog perioda doći do kombinacije koja ti odgovara. Suviše ti je rano da zauzimaš stav o tome šta bi hteo kada nisi siguran ni kako gajiti bilo koje ribe. Ovo govorim iz najboljih namera jer držanjem živorodki ćeš steći rutinu koja je nephodna za držanje bilo kojih ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Welcome Smile

Evo par stvari koje bih uradio da sam na tvom mestu:

1. postavi sliku akvarijuma
2. pogledaj u bazi ribice koje pored latinskog naziva imaju crnom bojom "domaci" naziv.
http://www.akvarijum.org/forum.....t1905.html
3. odes u neku dobro opremljenu radnju i vidis sta sve imaju od ribica , zapamtis one koje ti se svidjaju i onda...
4. postavis pitanje da li "ovo moze sa onim"? (npr. da li moze moli sa neonkama i ancistrusima).

Slazem se da su za pocetak najbolje zivorotke , a pored njih dodas neke algare i muljase
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BUBLZ, dal je moguce da iz teme u temu pises post za postom, iako sam te upozorio na to? Povedi malo racuna lepo ti kazem...
i ne brzaj se toliko, polako, nece ribe nigde da pobegnu! Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bublz pisao odavno Druže Uredniče Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nabrojao neke ribice , ima svega znam i tropsih i ne tropskih , al ja mu preporučujem živorotke...
No , na njemu je da odredi šta.

Takođe , to je samo spisak ribica , a ne kombinacija kakva treba da bude , kao što su neki mislili hehehe nono haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License