Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sema za neonku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ove stvari se uce iz Opste Tehnickog Obrazovanja (OTO, Tehnicko...), mislim u 7 razredu osnovne skole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 06, 2012 12:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Sub Jul 07, 2012 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta nestavite ljudima prave prigusnice i grla sve na stol i pospojite da i naj veci lajik vidi sta je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zaredj
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 5
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,
vezao sam redno 2 neonke po 18w na prigusnicu koju sam imao od 20w i to tako radi.
Prvo moje pitanje je hoce li biti ikakvih problema kod ovakvog "spoja" ili da kupim od 36w?
A drugo jel' to osvetljenje ok ili previse za akvarijum od 54l koji necu previse da ubiljim posto imam vec 3d pozadinu i malo prostora?
Puno pozdrava!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zaredj
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 5
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Rory na brzom odgovoru, evo slike, u pitanju su neke stare neonke koje imam od ranije, obe su iste, duzine 60cm kao i akvarijum
Image
P.S. Taman posto danas pravim krov da znam koliko cevi da stavim posto ne bih da gajim alge, vec naravno ribice Smile


Poslednji put izmenio zaredj dana Pet Dec 21, 2012 12:12 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav prijatelji , imam problem sa toplotom iz prigusnice ( transformatora ) . Evo ovako stavio sam 2 neonke od 18w svaku sam zasebno vezao za zaseban transformator i sad se krv toliko greje da iverica koja je iznad krova pocne da se greje kao ringla pa se plasim da se to ne zapali kako da resim ovaj problem ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj ti slikaj te prigusnice, da vidimo specifikaciju sa njih. Sve mi se cini da je opterecenje preveliko za kapacitet te prigusnice....
Nisam elektricar, postavi slike pa da vidimo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pigusnica ti se greje zato sto imas verovatno magnetnu

Image

Tebi treba elektronska prigusnica koja sigurno 3x manje greje

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam dve magnetne prigusnice Very Happy koje mogu da teraju maksimalno jednu neonku . Inace danas sam bio do grada da vidim da li imaju ovu elektricnu prigusnicu i u dve radnje sam pitao nisu imali , sutra cu videti u dve koje su na drugom kraju Wink
Mogu li da se povezu dve neonke na ovu jednu elektricnu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pregrevanje resio tako sto sam prigusnice stavio sa spoljne strane haube, i distancirao sam ih sa po jednom maticom na svakom srafu izmedju drveta i prigusnice, evo radi 2 god bez ikakvih problema ili pregrevanja Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo upravo sam kupio elektronsku prigusnicu kao sa gornje slike jacine 1x36w ( HL384 ) i imam dve neonke od 18w to je 36w ali ne znam kako da ih povezem i da li uopste smem da ih spojim obe . Prodavac je rekao da smem . Sta vi mislite i ako moze neka sema ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako na prigusnici pise da je za : 1*36 i 2*18 onda mogu da se na tu prigusnicu vezu dve neonke od 18 W ili jedna od 18W.
Sa druge strane, ako na prigusnici pise da je samo za 36W na toj istoj prigusnici ne mogu da se vezu dve neonke od 18W.
Cisto, da se zna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na obavestenju nikouro , upravo sam procitao svih 14 strana ove teme i vidim da sam nazalost kupio ovu elektronsku cim ne mogu da stavim dve , videcu ovih dana da nabavim neku neonku od oko 30~36w i da stavim jednu takvu na ovu prigusnicu i cao .
Nego se kontam nesto imam puno kulera od kompijuter i par starih transformatora pa da povezem jedan da ih hladim ? A da video sam na nekoj od predhodnih strana da nebi bilo lose da se prigusnica odvoji od podloge sa par matica radi boljeg hladjenaj i cirkulacije vazduha ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nevidim razlog zasto toliko komplikujes celu situaciju....zameni tu
prigunicu i doplati i uzmi 2 elektronske od po 18w i svaku vezi redno i nema glava da te boli(vidim da hoces da stavis neonku od 30-36w u haubu-nezaboravi da ti je neonka od 30w duzine 90cm a 36w 120 cm)Tako da vidi da li mozes ovo uopste da instaliras u poklopac akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na predlogu , videcu sutra u prodavnici .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darkoa
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 87
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Okt 08, 2014 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Starije prigusnice imale su srafice sa kojima se pritezala zica. Novije imaju "kljesta" I koje funkcionisu veoma prosto. Gurnite zicu u rupicu ... i to je to. Nema srafica nema zatezanja ... nista. Gurnes i to je to Smile. Doduse, malo je teze izvaditi zicu , ali otom potom ...

Image

U prvu rupu ide zica iz uticnice, a iz druge vezujete neonku. Veoma prosto. Ako se nevaram, par puta sam i promasivao rupe, i nista se strasno nije dogodilo.
ONO STO JE VAZNO I VEOMA BITNO JESTE : AKO NISTE RADILI SA STRUJOM, NEMOJTE NI OD SADA. ZOVITE NEKOG KO SE RAZUME I POVEZACE VAM NEONKU ZA PAR MINUTA.


Kupio sam identicnu prigusnicu kao sa slike (30w) i planiram da povezem dve cevi od 15w na nju, i tu nastaje problem.do sada nisam radio sa ovim prigusnicama i slabo kontam u svojoj glavi kako bi trebalo da se poveze tj kako i gde ide koja zica?Kontam da je prva rupa sa desne strane dovod napajanja,onda do nje bi trebalo da ide zica koja ide do prvog startera (s2 4-22w) tj prve cevi.malo sam zbunjen pa ako moze malo pojashnjenje u vidu skice nekog iskusnijeg, da ja ne lupetam ovde bezveze,bio bih veoma zahvalan.Imam pt zicu 0.75mm sve sam skontao i kako se vadi posto sam probao sve to razumem samo mala pomoc u vidu neke skice da me neko pogura .bas sam u rebusu. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako povezati LED neonku medayu Rasveta 9 Pon Avg 21, 2017 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna sema za akvarijum Choda1987 Uradi Sam (DIY) 13 Pet Sep 05, 2014 2:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati prodajem panjeve bilje juwel neonku i... tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 30, 2014 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju T5 neonku uzeti? stefanrudi Rasveta 3 Uto Apr 08, 2014 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju Arcadia neonku dodati? Sijamski_Mrmot Rasveta 5 Sub Mar 29, 2014 5:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License