Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija biljaka i pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Interesuje me koje su ove 2 biljke, posto sam ih skoro dobio i posadio..
I posto planiram da gajim gupike, koja trava je najbolja da se posadi ili ona plutajuca gde bi mogla mladj da se sakriva i da prezivi a da ne moram da odvajam u drugi akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anubia i valisneria spiralis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako vec zelis da sacuvas mladj,nikakva trava im nece pomoci,nego improvizuj kotilicu i ubaci u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informacijama, mislio sam da ce ipak moci da prezive posto mi kotilica zauzima mnogo mesta u akvarijumu.. Znaci nista od nekih biljaka za mladj..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vadi anubiu iz podloge, rizom mora biti van iste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis na ovaj jedan list sto ga je pokrilo malo kamencica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sunce ::
Ako vec zelis da sacuvas mladj,nikakva trava im nece pomoci,nego improvizuj kotilicu i ubaci u akvarijum.

Onda dodji i objasni ovim mojima sto se nakotise, a prezivese po korovu! smeh
Sala na stranu, u ubiljenom akvarijumu, sa nekom plutajucom biljkom, tipa drezge i socivice, kao i mahovine na nekom kamenu, prizevece ti bar pola iz svakog okota. Tako da za par meseci neces znati sta ces sa ribama... Ne treba ti kotilica, ubilji akvarijum, skrivace se one uspesno, ne brini. Bice prirodna selekcija, prezivece najjaci i najsposobniji! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to sam hteo da cujem cika Jovice Very Happy
Imam i sada mladj ali sam ih odgajio u kotilici prvih 1,5 meseci pa sam ih pustio sa ostalima i evo super se drze, par njih mi je uginulo u toj srednjoj velicini, tacnije ja ih vise ne vidim tako da ih je neko pojeo i to je to. Hvala jos jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rizom je ono iz cega rastu listovi, bukvalno stablo ono, e to trebas da izvadis jer ce propasti biljka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ahaa, to znaci moram izvaditi posto sam je tesko posadio i onda sam morao i to malo da zatrpam ali ok, hvala na pomoci, sada cu to srediti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Vadi anubiu iz podloge, rizom mora biti van iste.

Vladimir95 ::
Mislis na ovaj jedan list sto ga je pokrilo malo kamencica?


ne misli na jedan list , Very Happy
Anubias nije biljka koja se sadi vec se kaci i veze na kamen,drvo koren ...
Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacis neke plutajuce biljke tipa Ceratophyllum demersum odnosno tzv. drezga i resio si stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da ubacis pomenute biljke i mahovine,ali ce mladj ( koja prezivi) biti pod konstantnim stresom( ako prezivi) ,to opet zavisi i od vrste riba koje drzis.Ako ih neka "nanisani" nema im spasa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dokrajčiti ćemo misteriju ako nam otkriješ šta sve od ribica imaš u akvarijumu ???

Moj frend akvarista ima samo gupike u akvarijumu sa ancijima i korijima i on one koje se trebaju mrijestiti ništa ne dira , one to same Very Happy
Al mu je akvarijum ubiljen , ima svega i svačega , FULL je Very Happy , tako da je izvodljivo imati ubiljen aq sa gupikama i one će se same bez problema mrijestiti i mlađ će da uspije ( u većem postotku )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 7:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumeo u akvarijumu ce biti samo gupike a u tom slucaju nema bojazni. Ja tako radim godinama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License