Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Korisna dejstva lišća u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve je to OK , ali recimo koprive vec cvetaju na jesen retko koju mozete naci , a cuo sam da procvetala kopriva vise nije to sto je bila pre cvetanja, eto recimo spanac kad uberete za jelo uvek se bere ne procvetana kopriva jer procvetana vec gubi deljstvo i ukus kako kazu stariji ljudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 1:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu bublz.

Iskreno, sto se koprive tice nisam video da je iko pominje, a da budem iskren nisam ni trazio. Imam je iza kuce pun k..ovceg. Very Happy Sad cu malo da progooglam pa ako nije cvetala i ako je korisne videcu da naberem nesto, ako mogu i napravim neki rastvor. Treba ideti koliko to cudo moze da stoji (mislim na sam rastvor ako moze da se napravi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xexe mene samo strah sto se tice koprive da mi ne pozeleni sva voda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se koprive tice ideja je sledeca. Zeleo bih da napravim veoma jak "caj" koji ce dodavati u akvarijum jednom u 3 dana npr, nebitno, to cu vec videti.

Evo i sta sam nasao:

Kada voda provri, uzmite posebnu šolju i u nju stavite jednu kafenu kašičicu koprive i na nju prolite proključalu vodu. Nemojte nikako stavljati koprivu u metalnu džezvu jer sastojci koprive ne bi trebalo da dođu u dodir sa metalom.

Poklopite malom tacnom šolju i ostavite 5 do 10 minuta da kopriva odstoji u vreloj vodi.

Za ovo je mera 100g koprive na jednu dzezvu. Ja bih zeleo da napravim mnogo jaci "caj" tako da bih kuvao vise puta sa mnogo vise koprive, bukvalno da neka velika solja bude puna koprive.

Pitanje je da li ce se korisna svojstva koprive zadrzati u tom "caju" ako on bude stajao dugo ili ne? To je jedina stvar koja me muci. :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Choda1987 ::
xexe mene samo strah sto se tice koprive da mi ne pozeleni sva voda Smile


ja sam probao caj od koprive mogu ti reci da sam se usr* od straha kad mi pozelenila voda ali posle neki sat vratila se na normali, cista i bistra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@TheDoVla neznam dali ce se sva korisna deljstva zadrzati u tom caju, ali znam da ne traje dugo opet zavisi u sta se drzi i na kom mestu se drzi, rok trajanja tog caja je ako ga dobro u necemu zastitis trajace do 4 meseca najvise . E sad ukoliko ga drzis recimo gde ima sunca pored prozora i tome slicno nece se pokvariti ali ce nekako prokuvati il kako to hemicari zovu pa cim se boca otvori sva korisna deljstva ce ispariti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Avg 27, 2014 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam se co sa drugaricom. Bitno je da stoji u dobro zadihtovanoj boci. Ja cu flasicu i onako otvarati najvise 3 puta nedeljno tako da nece biti problema. U krajnjem slucaju, videcemo vec.

Zato i zelim da napravim jak koncentrovan rastvor pa samo po nekoliko ml da dodajem, videcu vec, isprobavacu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad će jesen, ja verovatno opet koji list hrasta, iz šume, Deliblatska peščara, nema zagađenja ... ali nikad u vodu bez da se malo prokuva.
Piške vukovi, jeleni i slične životinjke po tome Smile Ajde bez zezanja, osnovno pravilo je dezinfikovati na odgovarajuči način bilo šta što se ubacuje u akvarijum.
Suvi list hrasta nakon malo kuvanja i dalje ispušta tanin, boji vodu ... višak sklonim u zamrzivač i menjam nakon nekog vremena (krene da se raspada). Dužim stajanjem u vodi možete samo da ga upropastite.
Za ostalo ne znam, nisam nikad probao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 2:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nema tu sta i da piske, ubacis u vodu i sve to ode. Very Happy Salim se naravno. Very Happy Kod mene nema jelena i vukova u dobristu (bar se nadam Very Happy ) tako da to nije frka. Onaj na kome ima pticijeg izmeta necu ni uzimati i to je to. Macke i pas imaju svoj toalet tako da ni oni nece dirati lisce. Very Happy Bar sto se mene tice verujem da sam bezbedan, a citao sam da mnogo ljudi tako radi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam za živo lišče, ja koprivu berem i koristim je kao dodatak kad se kuva spanač Smile Najbolja je. Probaj da je umiksuješ sa spanačem obavezno.
Po meni bilo koji suvi list je jedino ispravno malo prokuvati i tako ubaciti u akvarijum. Realno gledano, odeš u neku prirodu, pokupiš panj i direktno ga staviš u akavrijum i sledeća tema ti je "upomoć..." Smile
Ma zezam se za vukove, jelene.... mada ih ima, kao i kozna kakve gamadi po tlu, pa ti to lepo stavi u akvarijum.
Uglavnom je ngalasak na "kuvam" uvek prisutan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, svako radi na svoj nacin. Smile Ja cu probati, pa cemo videti. Very Happy Mnogo ljudi je u slucaju lisca naglasak stavljalo na "cisto" i "ne kuvati" pa cu probati tako. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License