Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrijest albino corydorasa. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako sam nabavio albino kory ženku prije 3 mjeseca odmah sutradan je bacala ikru po cijelom akvarijumu , pri čemu su je skalari jeli , jer nisam imao mužijaka da odradi svoj dio . No , jučer sam kupio mužijaka , manji je od nje ali ne tako puno.
Ona je dakle bacala ikru prije 3 mjeseca , već danas vidim da su zainteresovani jedno za drugo i da bi volili da imaju potomke.
E sad , šta ja treba da uradim , čitao sam da treba da uzmem neki akvarijum od 25l , stavim temp na 20C i pun aq vode , nakon par dana da odlijem vodu i da ostavim negdje 5-6cm visine suba vode i dignem temp na 28-29C i onda sutradan da naglo napunim aq hladnom vodom , tako bi izazvao kao kišu i ona bi primjetila da je vrijeme da se mrijesti...

Pomozite , dok nije počelo Very Happy , a jako želim da izmrijestim barem 2-3 koridorasa da imam iz tog mrijesta.
Imam aq od 25l , imam grijač , filter , sve što treba da ih odvojim .

Primjetio sam danas da ženka pokušava da dovuče mužijaka u kokosv orah koji sam prije sedam dana stavio unutra : evo slike :


Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 22, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ženka se poprilično napuhala i primjećujem da ima ikre unutra , jer joj je trbuh odozdo bijel od ikre xd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvoji ih u poseban akvarijum. Napuni ga pola sa starom vodom (ta iz tog akvarijuma gde su trenutno) i pola sa svezom vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra , odmah Very Happy
Al je šteta što imam samo jednog mužjaka jbg , neće se sva ikra oploditi , ali nema veze ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvojio sam korije prije 5dana i danas ujutro sam odradio posljednje vrijeme ''sušnog perioda'' i izazvao kišu i poplavu , nasuo pun aq hladne vode , a prije toga su bili u nekih 7cm vodenog stuba vode i evo večer je , ništa se ne događa ..
Da li neko zna kada bi to moglo da bude ?
Aq je 25-26l.
Pumpa nije za sad uključena , grijač ne.

Evo neke slike :

Image
Image
Image

Tu je sve pripremljeno i za ikru koja bi trebala da se pojavi , aeracija vode (pumpa za zrak i pumpa za vodu) i grijač i naravno rasvjeta i stavio bih Sera Constapur kao neki lijek , barem nešto da ne bude puno plijesni ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre koliko je bacila ikru poslednji put?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ikru je bacala kad nije bilo mužjaka , samo ona , prije 3 mjeseca ...
Kada sam je dakle kupio poslije 2 dana je lijepila ikru po staklu akvarijuma , dok su skalari išli zta njom i jeli .
Ako ne bude ništa danas cijeli dan i sutra , vraćam ih u glavni aq , a stavljam par tetri da vidim hoće li one ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Albino gupi Alexa777 Tražnja 0 Sre Sep 09, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem Ancitruse - muzjake ALBINO -... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 10, 2019 5:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License