Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum mog caleta :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa reakcija ti je na nivou 11 godina. Te kamencine u tolikom akvarijumu ne idu nikako. Ta silna podloga u tolikom akvarijumu ne ide nikako. U najmanju ruku sve lici kao da si nabacao. Pocetnik si u akvaristici uvek, uvek ima nesto novo, a za tebe vala ima bas puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 6:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toma.zare911 ::
Izvini a sta fali mojim akvarijumima? o kakvom ucenju pricate ? ajde lepo HORUSE slikaj ti to tvoje cudo od akvarijuma da vidim na sta lici bas me zanima,a takodje i ti THE DOVLA slikaj taj svoj akvarijum da vidimo tu tvoju bombonicu molim te


Druze, nemoj da se ljutis, ali HORUS moze da ti objasnjava Wink. Pronadji sam slike njegovog akvarijuma pa ces videti sta se moze postici be zmnogo hemije i zezancija. Njegov akvarijum je pravi primer divlje lepote. Wink Sto se mene tice, akvarijum je jos u pripremi i nova postavka. Za par mesci se nadam da ce biti spreman za finalnu fotku. Eto, ako ti je lakse, nemam prava nista da ti kazem. Wink

toma.zare911 ::
Cvrc : sad cu 23 ti za mesec dana,ne ljutim se pitam lepo po cemu to moj akvarijum recimo ovaj na trecoj slici ne valja? neka lepo kaze to pomeri ovde ovaj panj tu ovo ovde a ne da me zeza imas jos da ucis


Pa ako je po tebi ok da ti mi kazemo gde, sta i kako da stavis, bolje plati brate nekoj specijalizovanoj radnji ili zamoli nekog kolegu da ti komplet odradi akvarijum. Jedno je dati predloge, za to sam uvek, ali to ne ide kad neko nije procitao ni one osnovne teme.

toma.zare911 ::
E tako brate lepo napisite,bez tenzije bez dizanja pritiska Smile citanje po forumima ubija,ti sam po slici procenis kakav je akvarijum i kako ti se svidja,sto se tice akvaristike nisam pocetnik akvarijum imam bas bas dugo i uvek uzivam u njimu kad sednem i gledam kako ribice plivaju,znam ja da svi misle dobronamerno ali neka se neko nadje pa da sve objasni u tackama lupam 1 2 3 tako a ne pise ko sta stigne i posle mislite da se toma ljuti , nije tako prihvatam samo normalne diskusije gde su stvari lepo objanjene i razlozene ima li takvog ovde da tako objasni?


Sto se slika tice i procenjivanja, znas li uopste sta zelis da napravis, imas li neku zamisao? Mislis li da ces moci napraviti ono sto si video na slici ako nisi malo istrazio i video kako ljudi rade akvarijume? Ovo ti pricam iz iskustva, jer sam tek nakon par meseci od formiranja akvarijuma uvideo svoje greske kod postavljanja hard scape-a (a mogu slobodno reci da sam mnogo istrazivao pre formiranja akvarijuma, ali eto, uvek se nesto preskoci, zaobidje,...).

Da li si pocetnik ili ne, pokazju tvoji akvarijumi. Druga stvar je sto treba da promenis stav. Svi uce uvek i uvek treba istrazivati.

Kazes da citanje po forumima ubija? Znaci zelis da ti mi taksativno nabrojimo sta i kako treba da uradis, a tebe mrzi da procitas teme koje je neko bukvalno sazvakao i okacio na forum zbog pocetnika kao sto si ti. Izvini, ali mislim da je to malo bezobrazno sa tvoje strane.

Mogu ti samo reci da sednes i iscitas forum i da se naucis strpljenju, Bez njega neces dobro proci u ovom hobiju. Naravno, uvek mozes i ubaciti par biljcica i neke ribice, kao sto si vec uradio, i diviti se svom delu...ali nemoj ocekivati pozitivne komentare od ljudi koji su mnogo posveceniji ovom hobiju. Ovde ce ti svi nesebicno pomoci i niko ti nista za uzvrat nece traziti, ali mozes u tom slucaju da ispostujes ostale clanove i bar te lepljive teme da procitas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se caletom akvarijum i svidja. Hteo je da docara smek iz reke posto je pecaras i uspeo je docarati. Mozda nije neke perfekcija ali svakako docarava taj smek. Licno sam ga odmah prepoznao dok jos nisam procitao o cemu se radi jer sam ljubitelj tih stvari. Dakle, otac je uspeo u svojoj nameri.

Kod tebe biljke i plutaju sve sa korenom po povrsini sto se retko vidja. Desi se svima da nekad biljka odpluta do povrsine dok se ne ukoreni jer nije bas najbolje zasadjena a ribe grickajuci je samo iscupaju. Desava se.
Ova kripta je i suvise velika za tvoj akvarijum i apsolutni je visak tu.
Sto se tice prvog akvarijuma nazalost ne mogu izdvojiti nista sta mi se svidja.
U drugom si se poigrao sa kamenjem u desnom delu i to je vidljivo i daluje malo lepse.
Prostora za napredak ima dosta.
Najbolje se uci citajuci i gledajuci slike drugih akvarijuma jer ces tako dobiti ideju da i sam napravis nesto sto zamislis bas kao i tvoj otac. Tvoji su nekako prazni. Zabodeno nekoliko biljaka i to je to.
Moju kritiku ako se moze tako nazvati shvati kao dobronamernu i neka ti da vetar u ledja i neki pravac kako treba da se razmislja.

Tu smo da pomognemo i da te usmerimo da dodjes do svog cilja ali cilj moras sam zacrtati Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane, svako od nas daje dobronamerne kritike. Stvarnone znam zasto mu je smeato moj i horusov komentar. Da li je horus pogesio kada je rekao da ima jos mnog da uci? Ja sam mu rekao da se za pocetak zeza samo sa jednim akvarijumom jer su i mene tako savetovali u pocetku i vidim da su bili u pravu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Avg 30, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tek sada vidim u kom smeru je otišla diskusija, i iskreno mi je žao ako sam ja kojim slučajem bio inicijator. Ja svojim komentarom nisam želeo da nekoga vređam. Ja smatram da i ja treba još mnogo da učim, jer kada vidim kako ljudi uređuju svoje akvarijume, moj mu dođe kao smejurija. Ono što moram i želim da kažem da mi je ovaj forum mnogo pomogao u učenju o akvaristici. Kada uporedim nivo svog znanja pre dve godine i danas razlika je nemerljiva. Treba što više čitati teme na forumu, i učestvovati u kvalitetnim diskusijama. Ako sam nekoga povredio svojim komentarom iskreno se izvinjavam. Takođe, ako neko smatra da mogu da mu pomognem svojim nekim savetom ja sam uvek na raspolaganju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim sve housove teme iako sam iz drugih voda..nikad nije na odmet nesto novo nauciti-pre svega je covek i neko ko iskreno ze li da pomogne pa onda veliki akvarista sa zaista opsirnim ikustvom i kvalitetnim akvarjumima..poslusaj savete pomocie ti sig !!!pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U trećem akvarijumu mi podloga deluje korektno. Reci mi, da li imaš ispod peska hranljivu podlogu? Prostor u akvarijumu će izgledati mnogo veći ako hardskejp bude sačinjen od manjeg kamenja i panjeva. Moje mišljenje je da je akvarijum prenatrpan hardom. Ja hardskejp formiram na suvom, i kada budem zadovoljan izgledom, ubacujem ga u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

citam i neverujem.. bila je zanimljiva tema ali ode u pogresnom smeru. da se ne lazemo,neki komentari jesu suvisni.
toma je ocekivao da cemo se onesvestiti sa slikama njegovih akv. a vi ste ga samo srozali.bzv..
tomo evo par saveta. valisneriju skrati tako da ide do povrsine vode,da bude zavesa.kripte su prevelike za tvoj akv.menjaj ih za neke druge biljke(tema razmena) i cini mi se da imas visak kamenja u onom trecem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti jarane preporučujem da ovaj ljepljivi ( treći ) akvarijum , kreneš iz početka , ribice prebaci u onaj drugi.
I fino nam slike ovdje stavljaš , a ja ću sa svojim kolegama da ti govorimo kako i šta.

I kada se stavi tema na forum , moraš bii spreman na sve i da ti neko kaže da se njemu to ikreno ne sviđa . Svako ima svoj ukus , možda se to nekom ne sviđa alli ima i onih kome se sviđa .
HORUS je iznio samo svoje mišljene i nema razloga za ljutnju , tu smo da kažemo šta nije uredu i da to zajedno (ako je moguće) ispravimo i da bude bolje.
Svi smo mi pravili greške , na greškama se i uči , ali to malo ko razumije ...

No , poslušaj savjet koji sam ti rekao , pa da krenemo.

Sretno i sve najbolje Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U trecem akvarijumu je dunavski pesak ( 0 ) nema hranljivu podlogu ali biljke rastu ko blesavi,u njemu su i gomila kamenja 2 grane vinove loze i ogroman vrbov panj,u njemu cu samo malo da izmenjam raspored i malo cu da dodam mahovinu,i ostavicu koji kamen i malo da skratim valisneriju,a u onom prvom koji je inace caletom za koji sam reko sutra cu da mu promenim opis Very Happy tako da ce biti do maksimuma preobrazen bice podloga rizla od 1-3 mm a ovo kamenje sa magovinom cu malo da preuredim da to malo lici na akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rastu nezahtevne biljke. Međutim, ako budeš ubacio neku zahtevniju biće problema. Nemoj rizlu. Najčešće je krečnjačkog porekla. Povećavaće ti tvrdoću vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam i obecao,poceo sam da preuredjujem moj akvarijum (treci) valisneriju sam skratio do povrsine vode,e sad sta da radim dalje,da li da izvadim ovaj ogroman panj od vrbe i ove kamenice i sve ostalo? pa da onda u zadnji deo akvarijuma posadim valisnerijum ubacim po koji kamen i ubacim neku granu od vinove loze a da ovaj vrbov panj zamenim sa nekim za biljke ili ribice ili tako nesto da bi sto veci prostor bio u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto da ne zaboravim,ta rizla koju ja hocu da stavim nije od krecnjaka to je mleveni kamen za fasade za kucu koji se koristi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi se slagao ovaj panj u zadnjem delu akvarijuma Image oblozen mahovinom,a da iza njega uz samo staklo bude posadjena valisnerija i ubaceno nekoliko kamena ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaš kako, teško je sada reći, jer ja na onoj fotografiji ne razaznajem šta je šta. Izvadi svo kamenje i panjeve, pa onda pokušaj sa hardom. Nadam se da si pogledao skejpove na netu. Za početak slobodno pokušaj da iskopiraš neki. Kasnije će ideje krenuti same od sebe. Probaj. Sve je to igra. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License