Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crne alge pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj kum ima akvarijum i u akvarijumu ima neke kao stene ali izmedju tih bstena ima alge ja koliko vidim crne e sad te stene mogu da se izvade pa me zanima kako da uklonim te alge kojim sredstvom ako postoji tj.da ih potopim u neki rastvor pa te alge da uklonim pa da ga iznenadim...pa bih molio da ko ima iskustva u tome podeli sa mnom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravljene stene (pozadine ) su kao magnet za odredjene alge. Prvo bi trebao da otkrije u cemu je problem i zasta mu se pojavljuju alge u akvarijumu, pa tek onda da se resi ovih algi. Koliko mi je poznato pozadine ne upijaju nista tako da bi mogao da pokusa sa nekom hemikalijom iz kucne radinosti. U svakom slucaju javice se neko ko je imao problema sa ovom algom i podelice sa nama njegovo iskustvo a do tada imas par tema u forumu ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li postoji kamenje na koje se ne hvataju alge u velikoj meri?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledacu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nama sve je uradjeno od istok kamena nego zanima me posto ih ima mnogo na tim kamenjima ali ta kamenja stoje u vodi vec 8 godina i nisu vadjenja pa me zanima kad izvadimo kako mozemo skinuti te alge a da ne koristimo neku zicu nda ne ostetimo kamenje jer je lepo uradjeno sa kojim sredstvom ili rastvorom cega da do uklonimo na brzinu pa da speremo i vratimo u akvarijum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskuvaš kamenje u ključaloj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi to je uzeto i zalepljeno napravljeno kao zidovi pa je to dimenzija oko 60 visine i sirine oko 40 cm pa je veliko za neki lonac i ne mogu da nadjem pa zato mi odgovara solucija da ga stavim u neki veci lavor i potopim u neki rastvor ili preparat da te alge unistim ili otpadnu ali ne znam sta da stavim od tih rastvora ili preparata pa bih voleo da mi neko da sigurnu opciju da te alge eliminisem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma izribaj kamenje sa čistom solju, ostavi u solju jedno dan-dva, isperi i Bog da Te vidi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su to crne alge a ubacuje CO2, to moze biti zbog nedostatka co2, a prevelika koncentracija ih ubija - STO ZNACI:
Izvadi pozadinu i pospi sa Knjazom i da vidis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to neka reklama za knjaz Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaha nije, nego zato sto ima visok sadrzaj co2, mozes i koka kolom Smile - otvori na radost Smile
Salu na stranu, citao sam, puno njih je tako skidalo, ali ako ne pronadje razlog, dzabe, o5 ce se pojaviti.
Ja moje sa biljaka jos uvek nisam dirao, cekam da same nestanu Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala probacu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebalo bi uspeti, to bi trebalo da uspeva sa svim algama koje izlaze prilikom poremecaja ugljendioksida u akvarijumu.
A meni su se garant stvorile zato sto sam prestao da ubacujem co2, posle nekih mesec dva ubacivanja...
Pa da pitam i ja iskusnije:
Nalaze se na biljkama, ponekim, ali cini mi se da se ne sire, vec da stagniraju. posto neznam kojom brzinom se i sire... kako da ih otstranim i dali je problem mozda resen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam na pravom mestu, od skora pojavile se ove alge na ozidanoj pozadini i na biljkama da napomenem da je ovo kamenje kad sam uzeo aq. bilo bele boje. Kako da se resim ovoga, inace ceo aq. je dobio neku tamnu boju, onako je bio mnogo lepsi, radosniji....
Aq. je 100 l , osvetljenje za sada 2 x 18 w, obicne neonke.
Evo i nesto slika



Image


Image


Image


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 3:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolji lek za "crnu" je konstantno ubacivanje CO2,jos i 100% pomaze EC (EasyCarbo) ubaci Crossocheilus siamensis – Sijamski algar SAE on ih brsti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License