Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum mog caleta :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti ne bi bilo lose da uzmes novi akvarijum i to normalnog pravougaonog izgleda, mnogo ces lakse postici bilo sta nego tako. Ako nista drugo onda da izvadis tu pozadinu posto ti zauzima puno prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad gledam sliku treceg akvarijuma i cini mi se da se skalari guse,imas li ti neku aeraciju,talasanje vode ili sl. ni ispod jednog akvarijuma nemas stiropor,to ne sve tako.
napravi gomilicu tog kamenja na stedini ili levo,ili desno i zabodi te tanje vinove loze,tako da izlaze iz kamenja. a kripte usterijane menjaj za manje biljke pa popunjavaj naknadno. sa tim rasporedom ne mozes da pogresis,dosta takvih akvarijuma ima.
i gledaj slike sa neta,ispade da se mi vise trudimo nego ti. sto kaze horus,igraj se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubices se mozgajuci, ali nista neces uraditi dok malo vremena ne potrosis na istrazivanje i citanje. Evo da ti malo olaksam posao, kucaj na yt James Finldey. To ti je ok za pocetak, cisto da vidis kako se radi hard scape. Onda malo istrazi o scapingu. Procitaj nesto i o zlatnom preseku.

Kad to pogledas, pogledaj na netu kako izgledaju iwagumi postavke, neke samo sa drvetom, mozda cak i neki biotopi,... Pogledas sta ti se svidja, vidis sta imas, mozgas, isprobavas, igras se. Najbitnije je imati strpljenja, ne zuriti i istrazivati!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toma.zare911 ::
Dobar dan dobri ljudi kako je sta se radi,evo trazili ste da vidite akvarijume evo kako izgleda caletov posle 4-5 dana rada
Image sve normalno funkcionise
evo mog akvarijuma
Image njga drzim za sadnju biljaka i tako to zato sto ima jako svetlo i biljke brzo rastu
a evo i drugog mog akvarijuma Image pisite diskusije slobodno Smile eto tako izgledaju moji akvarijumi u odnosu na caletov Smile

1. akvarijum - to kamenje je previse ostro i glomazno, ne svidja mi se sto je toliko blizu stakla jer imam osecaj kao da moze da popuca istog trenutka. Isto tako taj zbun u sredini (nzm da li je mahovina ili koja biljka) zauzima previse prostora isto kao i to kamenje ispod drveta. I da li ne vidim dobro ili nema stiropora ispod? Shocked

2. akvarijum - biljke su previse nasumicno posadjene, trebao si neke za prednji, srednji plan itd. (znaci neke nizeg, srednjeg rasta). Mada nemas puno izbora jer imas tu 3d pozadinu koju ja inace ne volim jer zauzima prostor, ali to je vec pitanje ukusa. Isto tako stiropor, stiropor! Plus mozes da oblepis ivice akvarijuma crnom folijom ili da stavis one lajsne da ne izgleda tako gadno.

3. akvarijum - Isto kao za drugi, sve je nekako razbacano, bice to lepse ako lepo rasporedis. Trimuj biljke da ne zaklanjaju toliko svetlost.

Koliko litara imaju ovi akv inace?

Sve u svemu, imas potencijala i cak 3 akvarijuma, ihaha gde bi meni bio kraj da imam mesta za toliko njih, u svaki bih po jedan biotop, u jedan afrikance, pa hardskejp pa juznoamerkance. Ali to su meni samo zelje, a ti eto mozes mnogo bolje da sredis Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam cuvao tarantulu sa postavkom kao u prvom Very HappyD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice prvog akvarijuma ponovo moram da pisem da je to caletov i da je on sam hteo takvu podlogu da mu sto prirodnije izgleda,medjutim preobrazicu ja ovih dana taj akvarijum bice to lepo sredjeno,to na sredini jeste mahovina ali nije java moss nego obicna sumska mahovina koja nema bakterija i mnogo se dobro uklopila u tom akvarijumu,taj akvarijum je dimenzije 65 d x 40 v x 27 s ili 70 litra,ima spoljni filter od 10 litra tako je voda jako cista i kristalno bistra to je verovatno zbog kamena,
sto se tice drugog akvarijuma jeste pregust i da su biljke nasumicno posejane,to sto on ima 3D pozadinu meni ne smeta,taj mi akvarijum inace sluzi za razmnozavanje biljaka on je uzan i bas je super za bilje on je dimenzije oko 60 d x 27.5 s x 35 v ili 57 litra,takodje i on ima jako dobru filtraciju spoljni filter oko 10 litra,
sto se tice ovog mog treceg akvarijuma desila se ogromna promena sve sam ispovadio,u zadnji plan akvarijuma sam posadio valisnerijum,na sredini sam stavio malo kamenja i 2 grana stavio sam jednu malu kriptu i jednu amazonku tako da je sad akvarijum dobio vise prostora,taj akvarijum je dimenzije 65 d x 35 v x 35 s ili 79 litra,mozda se i u njemu desi jos koji preobrazaj ali msm da ce to biti tamo oko cetvrtka ili petka kad budem mogo da uzmem kola da idem po pesak i sve ostalo sta mi treba i tako eto taman kad jos malo dodam podlogu imacu gde da stavim ono silno bilje iz onog drugog akvarijuma koje je samo posejano bzvze Smile tako da se nadam da ce sve biti mnogo mnogo lepse i bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da shvatis pogresno, ali imas ti puno prosotra u tim akvarijuima za bilje. Daleko je to od silngo bilja i zato sam ti rekao da se za pocetak zezas samo sa jednim. Lepo se posvetis jednom, osmislis hard scape, sredis ga lepo, odrzavas. Kad budes imao otliko bilja da ne znas st aces sa njim onda oformi drugi. To ti je neki moj savet, a ti kako hoces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo male promene u mom akvarijumu treba jos da se radi ali evo za pocetak koja slicica,voda je mutna zbog peska ja sam malo napravio havariju dok sam vadio panj i sve ostalo Very Happy Image nadam se da je sad malo bolje,ali ce do kraja nedelje biti jos mnogo mnogo bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno da ti kažem , preporučujem ti da kada budeš imao vremena , kreneš aq ispočetka , dodaš novi pijesak krupnije granulacije, staviš malo hranjive ispod i sve lagano polahko mi ti objašnjavamo ti stavljaš i to je to , ovako samo štetiš ribicama tako što im često mutiš vodu i one se plaše ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolje je sada. tu kriptu u sredini si trebao da posadis u zadnji levi cosak,iza panja. skloni kamen iz levog ugla koji se naslanja na lozu i onaj desno,iza sto se isto naslanja na lozu. imas malo podloge,dodaj je.ostaje ti da dodas anubije ili mikrozorume u taj centralni deo.
nadam se da si sada stavio stiropor ispod. i nisi mi rekao da li pravis talasanje vode ili imas rasprsivac vazduha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dozivece taj aq skroz preobrazaj,stavicu mu jos 2-3 cm podlogu isto dunavac granulacije ( 0 ),u levi zadnji ugao akvarijuma je filter pumpa zamaskirana drvetom,nju cu da oblozim malo mahovinom da izgleda prirodnije,uz zadnje staklo icice ove kripte i valisnerija koju imam,a po sredini ce ici red kamena po dnu pa onda ove dve grane uspravno pa jos po koji kamen oblozen mahovinom oko njih,i uz grane cu po malo mahovinu da sve to izgleda malo prirodnije i u prednjem planu cu da zasadim bacopu monie i bakopu australiu,a levo i desno od kamena i grana msm da cu polispermu,a tu oko grana i kamena cu anubiu da posadim tj da vezem za kamen ako sam pogresno reko ispravite me
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profiterole,nemam stiropor ispod,kao sto sam i reko do kraja nedelje ce sve biti kako treba,posto se pozajem sa covekom koji 40 godina drzi akvarijume i sve to,covek drzi u zoo vrtu radnju reko mi je ako stavim hranljivu podlogu u akvarijum narednih mesec dana ne smem ni jednu ribicu da ubacim zato sam u nedoumici sta da radim dal da slusam njega koji se jako jako dugo bavi time ili sta da radim,razmisljao sam i ja ali cu posle samo da se nerviram da mi mesec dana stoji prazan akvarijum ne znam sta da radim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Burazeru imas 3 akvarijuma tako da mozes da manevrises.Ja bih prebacio sve bilje i ribe u jedan (ako je moguce)i krenuo da sklapam polako kako treba.Inace vidi se razlika po ovoj zadnjoj slici,na bolje naravno.poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 3 akvarijuma,onaj prvi koji se vidi sa mahovinom i kamenicama to je caletov,mogu u njemu da prebacim ribice,ali opet kazem u neodumice sta da radim da li da stavim hranljivu podlogu ili ne,ili da ta hranljiva bude ovaj dunavski pesak ajsitniji a da odozgo sipam samo kvarc 5 mm debljine ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ht=podloga
mozda ti ovo pomogne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License