Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mali morski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na gornjem kamenu su se pojavili sitni mehurici kao da je perling. Da li je to normalno?
Image
evo jos neka slika' poslao mi Anboy neke kolarcice.

Image

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 8:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas super izgleda-slikaj jednu celog akvarijuma....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam protiv ovog zelenisa jer vrlo lako preuzme akvarijum!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije strašno u novoformiranim akvarijumima, macro alge mu dođu kao brzo rastuće biljke u slatkovodnoj akvaristici. Zbog estetike možeš da ih uglaviš iz kamena, inače je dosta ljudi drži u sumpu, ko ga ima naravno. Samo napred, počinje da liči na pravo more.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro nam dosao u mornare! Smile
Ta rasveta koju si uzeo je idealna za veliki broj korala koje ces moci da drzis u tim dimenzijama.
Oni korali koji zahtevaju jace osvetljenje ionako ne bi isli u manju litrazu, i zahtevali bi jos svasta nesto dodatno da im ugadjas.
Da se razumemo, mocices da drzis korale koji poseduju SVE BOJE kao i u bilo kom ozbiljnom reef akvarijumu, samo ce ti korali biti manje zahtevni. Smile
Ti mehurici su produkt fotosinteze algi koje trenutno imas na kemenju.
E sad, ja bih predlozio da fotoperiod dignes na 6 sati, zbog korala, pa da ga postepeno dizes za po sat vremena svake nedelje.
Ziva voda i ziv kamen bi trebalo da osigura da ne dodje do cikliranja, balansiranja i algi, ali ti svakako prati hoce li se alge ipak javljati i u kojoj meri. Ako se i jave, to ce akvarijum sam izgurati i one ce vremenom nestati.
Trudi se samo da radis redovne zamene vode od po recimo 10% na svake dve nedelje i uzivaj. Smile
Klovnovi su genijalni, tek ces videti kad malo odrastu pa se dogovore oko polova. Onda tek pocinje ludnica od interesantnog ponasanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo Laki fotke celog, ali iz ove perspektive loše izgleda, slikano je fonom.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikola, videću za alge, ako nisu štetne, neka ih. Meni lično ne smetaju u ovoj količini, kada se budu širile, seckaću i dati nekome. I ja sam ih dobio kao poklon Very Happy .
Petre, foto period sam započeo sa 4 sata, i svaki dan sam povećavao za po jedan sat. Sada sam već na 10 sati. Braon alga se za sada pojavila samo na gornjem kamenu (terasi). Pre neki dan sam uzeo so i salinomer od Igora, pa ću verovatno danas da izvršim prvu zamenu vode.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da dizes svaki dan po sat, vec na svakih 7 dana.
Sad ga drzi na tih 10 sati, pa posmatraj kako krecu zelene alge.
Ako su ti krenule braon, one ce biti tu neko vreme, pa posle njih definitivno krecu zelene, obzirom da su krenule braon kod tebe.
Nista strasno, ocekivan proces. Meni je licno cak i super kad krene "travica". Smile
Svakako ces videti jako puno malih stvorenja koje se hrane algama uskoro, a njima se hrane neki od korala kao i ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se svidja-lepo si spakovao kamen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo strimicu bi ja jos na gore al ne menjati smer...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
Malo strimicu bi ja jos na gore al ne menjati smer...
i ovako mi puno talasa povrsinu vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petre, sada je kasno. Kao sto rekoh ja sam svaki dan podizao po sat vremena. Ovo mi je treci dan da drzim na 10 sati. Da li treba da smanjim. Koralima prija. Cini mi se da mnogo bolje izgledaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da smanjujes nikako, samo malo uspori sad sa dizanjem fotoperioda. Nek ostane na 10 sati svakako. Kad se sve stabilizuje polako, onda dizi dva put za po sat na svakih nedelju dana, dok ne dodjes do 12h fotoperioda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna sta je ovo? Pre dva dana sam video na strimu, sada ne znam gde je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License