Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2009 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan od mojih.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2009 9:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne stare slike.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne i od mene:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2009 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko primetite da su vašim ribicama pocepana peraja i to uz žbice od vrha peraja ka telu, znajte da je za to kriv vaš ancistrus koji je gladan, jer su mu druge ribe pojele svu hranu sa dna koju on obožava, pa ih napada u borbi za hranom. Ovo nigde nisam našao ni u literaturi ni na netu, ali moje iskustvo je upravo ovakvo. Mesecima sam se mučio da otkrijem zašto su mojim ribicama pocapana peraja. Trovao sam ih mnogim lekovima, menjao vodu do besvesti,vadio kamenje za koje sam mislio da ima krečnjaka, sve dok nisam skapirao da samo ancistrus ima cela peraja. Kad sam njega izbacio ribice su se ubrzo oporavile. Ancistrus je ipak agresivna riba, a ne mirljubiva, kako to mnogi pišu na netu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Nov 08, 2009 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ti radis sa svojim ribicama?! Prvo kolisa jede peraja zabrica, dok je ancitrus pravi mesojed odnosno perajojed XD.

Ancistrus je billjojed i primarno se hrani algama i ostacima hrane. Ako smatras da napada jer su mu ribice pojele svu hranu povecaj kolicinu hrane koju stavljas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma 2-3 lopate hrane pa da se skrasi. Meni ne treba algojed kojeg ću da posebno i specijalno dohranjujem, već neki koji jede alge i ostatke hrane, koje druge ribe ne pojedu. Njegova je funkcija da čisti akvarijum, a ne da zbog njega trpam gomilu hrane koja će samo da mi zagađuje vodu, a zagađena voda i eto bolesti za sve ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aca77 ::
Njegova je funkcija da čisti akvarijum,

Evil or Very Mad
Ako tako mislis, nemoj ni da drzis tu ribu. Njegova "funkcija" je da ga hranis i gajih kao ostale ribe, a tvoja da cistis i odrzavas aq..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog ancitrusa.
Da li je to zenka ili su ovo poceci brkova?
Ima oko 6 meseci.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos neka slika.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naziru se brcici..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2009 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@aca77:

hrana koja ostane na dnu ti nece ne samo st oce stvarati vise posla za tebe nego i sadrzi amonijak koji je smrtonosan za ribice i kozice (za puzeve nisam siguran jer njih nisam gajio)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Uto Dec 15, 2009 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas smo prvi put videli da anci izbacuje sa strane kod obraza neke dodatne siljke! Sta je to? Mnogo ludo izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krimix
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2009
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 15, 2009 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancibb slike su ti predivno bas uhvatis pravi momenat a i cistoca slika ne izostaje sve pohvale. A da, smanjite to ubacivanje slika ne mogu vise da ih skidam oci me zabolele imajte milosti hehe Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2009 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jana ja bih rekao da ke ovo zenka...posto vidim da nije bas mlada riba a i zenke imaju ili nemaju male brcice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2009 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Raziel, verovatno si u pravu. Muzjak od sedam meseci bi vec trebalo da ima povece rogcice, a ona nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License