Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 školski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da predstavim akvarijum koji je u mojoj školi . Image
I ako neko zna kako se zovu ribice u njemu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oskari Smile
Ono levo može da bude i nešto drugo.
Iskreno, kao da gledam japanku u kugli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto kao japanke ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jer ne treba drzati zlatnu ribicu u kugli jer ona moze porasti velika. A oskar ce narasti jos 10 cm . Za oslare treba barem 150l ili vise. Mada razumem jer je verovatno neki ucenik ima petshop pa aj da proda najskuplju ribicu ( kod nas u skoli je nazalost je tako :'(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha kod nas nije tako ali ovi akvariumi u našoj školi (ima ih još dva ) nemaju spoljni filter
Vec ova potopna pumpa . Pa su veoma prljavi . Slikacu još jedan , treci nemogu jer je treci kod direktora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa vidi oskari su jako izdržljive ribe, rastu oko 25 do 30 cm, preporučuje se 400 litara, akvarijum dužine 1,5 metara. Mada u praksi, kao i obično, se drže i u manjim akvarijumima (čitaj 200 litara).
E njima tek treba filterčina.
Ne razumem što je teško da se pretraži forum sad kad znaš koja je riba, recimo evo tema:
http://www.akvarijum.org/forum.....t4400.html
Pa onda razmisliš da pitaš zašto kao japanka u kugli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je i dobro u jednom kaficu u Nisu sam video oskara na velicini oko 30cm, a akvarijum ne prelazi duzinu 40cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne znam da li ste ikad čuli kako zvuči kad oskar zavali kamen ili granu u staklo. Ne smem ni da pomislim šta se dešava sa manjim akvarijumima od tanjeg stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije ovog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam sliku naseg akvarijuma u skoli. Strasno je. Ajkula (panganius) od 30cm na 50l. Zelen od algi, prljav.... Ja im trazio da sredim i da udomim ajkulicu i da stavim neke lepe ribice (tipa neonke,koridorase) a ovi kad su poceli kako nemam pojma oni imaju pet shop ,... Neka ih.
Jos je bio i pleko na 15cm ali je crkao jer ga je panganius napao .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego uslikaj onu ribu levo lepo, baš me zanima šta je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu levo ribicu i drugi akvarijum cu uslikati sutra . Inace Neso (nesa69) bio sam preko mobilnog pa nisam mogo da trazim jer sam ovo na odmoru postavio Wink a sto se tice teme hvala na linku procitacu ga , jer mi se svidjaju ove ribice .
Najveci problem kod ovih akvarijuma je to sto vodu ne menjaju nikad ima vec 1 godina kako su formirani a voda nije zamenjena , oni cilci koji ga odrzavaju nemaju pojma sta je akvarijum a kamo li pa kako li se odrzava .
Tako da su ove ribice osucene na kaznu Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da zaboravih da napisem ak je od prilike sirine 1m visok 60cm duljina 35cm sto je 210l tako da mozda im je i dovaljno veliki ali je pregradjen a i higijena je veoma losa .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je pregrađen da se ne bi pobili, posebno ako su ova dva par. Možda je neki drugi ciklid, npr. centralno amerikanac, Parachromis managuensis - jaguar, ne znam, tako mi izgleda po toj boji.
Sve su to izdržljive ribe, ako im dolivaju vodu onda još i kako tako, ali definitivno je mali prostor, te tri ribe zajedno mogu da imaju metar dužine.
Meni su ti veliki ciklidi san, ali nehumano bez par metara dugačkog akvarijuma i jedno 100 do 200 litara filtera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha pa sad jeste da su prelepi i sve ali da napravis akvarijum za njih samo ak sa filterom bi kostao mozda nekih 100e i podloga i sva oprema i oni izaslo bi to nekih dobrih 200~250 e sto danas nikako nije mala cena .
A ovi u skoli samo doliju vodu kad ispari i to je to a i rasveta im je slaba samo jedna neonka .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License