Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum mog caleta :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toma.zare911 ::
Profiterole,nemam stiropor ispod,kao sto sam i reko do kraja nedelje ce sve biti kako treba,posto se pozajem sa covekom koji 40 godina drzi akvarijume i sve to,covek drzi u zoo vrtu radnju reko mi je ako stavim hranljivu podlogu u akvarijum narednih mesec dana ne smem ni jednu ribicu da ubacim zato sam u nedoumici sta da radim dal da slusam njega koji se jako jako dugo bavi time ili sta da radim,razmisljao sam i ja ali cu posle samo da se nerviram da mi mesec dana stoji prazan akvarijum ne znam sta da radim



Ti ljudi koji drze ribice 40 godina, obicno nece prihvate da nisu u pravu i da je sve jos uvek kao sto je bilo pre 40 godina. Nadasve to pokazuju ti akvarijumi u zoo vrtu, ako su isti kakvi su bili prosle godine kad sam ja bio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kod mene u proslom akvarijumu stavljao samo kvarc 4-5cm ali sam koristio prihranu umesto hranljive podloge.Nisam imao nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dunavski pesak u akvarijumu,da li da umesto carobne zemlje ostane taj pesak pa da preko njega dodam kvarc? ili da izvadim taj pesak pa da stavim carobnu zemlju pa mrezicu pa tek onda kvarc msm da sam bio dovoljno jasan...


Poslednji izmenio jovica dana Uto Sep 02, 2014 9:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel bi ovako trebao da stavim ja u mom akvarijumu Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da probas ili sa zemljom ili sa peskom,a preko toga kvarc.Mislim da je to to.U sustini od tebe zavisi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranljivu treba odmaci 1-2 cm od ivica akvarijuma da ti se alge ne bi hvatale na staklo, a ne 4cm.


Poslednji izmenio jovica dana Uto Sep 02, 2014 9:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde smo da se druzimo i pomazemo jedni drugima. Nesuglasica i raspravki ce uvek biti, ali neka granica mora postojati.

Ne treba sad traziti krivca itd, jednostavno, hajde da se vratimo na pravi put i pomognemo coveku...naravno mora se i on malo potruditi. Smile


Poslednji izmenio jovica dana Uto Sep 02, 2014 9:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema je vracena u pravac u kom bi trebalo da bude, konstruktivna, i poucna... Toma.zare911, ima u svakom podforumu lepljivih tema, iscitaj, sta nije jasno, pitaj. Samo bez daljeg prepucavanja... Ovde mozes dobiti smernice, savete, poslednju odluku ti donosis, ti si glavni i odgovorni kada su tvoji akvarijumi u pitanju.
Nastavite dalje kao prave kolege i prijatelji... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toma.zare911 ::
Jel bi ovako trebao da stavim ja u mom akvarijumu Image

Sto se tice ovog, stavi na dnu akvarijuma carobnu zemlju, ne vise od 0,5cm debljine, udaljeno 1-2 cm od svih strana akvarijuma iz razloga pojave algi na staklu, kao sto je the dovla pisao... Zatim mreza za cvece po unutrasnjim dimenzijama akvarijuma. Preko toga 4-5cm kvarcnog peska, naravno pre toga opran, iskuvan...
Neki panjic, kamen (hard skejp) po tvom ukusu, tj postavi da tebi bude za oko lepo. Biljke posadi, i uzivaj. Nije to neka nauka. Samo polako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam čvrsto rešen da pomognem. Samo napred, strpljivo, kao što ti je Jovica rekao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet tako hoces da se zezas oko bilja (a to ces vec kasnije videti, ne mozes nikako na pocetku) da ne stavljas mrezicu. Moraces malo pazljivije da vadis bilje da se voda ne bi zamutila, ali ces moci da dodas osmokot kad se podloga isposti.

Sto se pozadine tice moj ti je savet da nabavis staklo ili bilo stiropor, stirodur, sperplocu, bilo sta... dimenzije kao sto je zadnja stranica akvairjuma i da menjas pozadinu po zelji. Kad ta ce 3D pozadina da te smori a i zauzima mesto koje bilje moze popuniti (jedino ako se ne odlucis za ciklide).

Sad na citanje, pa da pomazemo i oko mikro i makro elemenata i co2 ovih dana. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odradicu ovako kao što mi je jovica rekao,čarobnu zemlju 0,3 mm preko toga cu staviti mrezicu za komarce onda cu da nasipem kvarc 5 cm ubacicu koji kamen neki panj i posadicu biljke,i taj akvarijum neću da diram mesec dana,kad se voda lepo isciklira ubacicu prvo koridorase ako je voda dobra onda cu da pustim ribice,co2 neću da stavljam želim da sve bude čisto prirodno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako stavljas carbonu zemlju trebao bi staviti sto vise brzorastuceg bilja kako bi sprecio bum algi i trebao mi menjati vodu cesce u startu (koliko cesce recice ti oni koji su imali iskustva sa carobnom zemljom).

Ok, necu onda pisati mnogo o biljnoj akvaristici jer vidim da te ista ne interesuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toma.zare911 ::
i taj akvarijum neću da diram mesec dana,


Pa ne bi trebao da ga ne diraš mesec dana,čak šta više voda se redovno menja u toku cikliranja.Tebi je važna kolonija bakterija koja će se razviti u podlozi i u filter materijalu,a manje u vodi(tu će ih i biti znatno manje).

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
toma.zare911
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2014
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image Kao sto sam i obecao evo promene u caletovom akvarijumu,stavljen je i stiropor ispod akvarijuma,stavljen je sloj crvenog mlevenog kamena od 2 cm i sloj belog mlevenog kamena od 2 cm,posadjene su 3-4 kripte i 3-4 valisnerije i dodato je jos mahovine eto to je to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License