Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kanister od burenceta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
psyman
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Sep 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pon Apr 28, 2014 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu da ubacim jos jedam gumeni prsten na sastavu. Cini mi se da ne bi bilo problema sa vazduhom posto se i ovo plasticno burence ocas posla napuni sa vodom. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 28, 2014 12:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene zanima da li je ovaj burence kanister filter u potpunosti necujan ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
psyman
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Sep 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Maj 08, 2014 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedva da se cuje preko noci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rapala
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2012
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast za ideju.... mislim da je ova filtracija extra Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zemunele
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isto pitanje koje je postavio jedan korisnik ali koliko vidim niko mu nije konkretno odgovorio.

Koliko litara je potrebno da ima kanister filter za akvarijum od 100 litara.
Recimo u taj kanister bih stavio pumpu jacine 500l/h, sloj keramickih gugli, sloj sundjera, i sloj vate.

Dakle koliko burence da kupim za ovaj akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam tačno da ti odgovorim za burence, ali možeš da pogledaš za kolike su litraže eheim, jbl, tetra ... kanisteri i piše koliko imaju filter materijala (ili bar dimenzije pa izračunaš litražu) i koje pumpe koriste, pa izvedeš neki zaključak na osnovu toga.
U praksi ne škodi da ima što je više filter materijala moguće, tj. što veće burence po mogućnosti. Bar bi ja tako uradio da ga pravim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo odgovor za akvarium od 100 l. 15-20 l burence bi ti bilo idealno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tigre gde si bio kada sam ja pre par godina kupovao kanistar? Very Happy
Ovo je fantasticna ideja i svaka ti cast Smile Bravo .
Da ti predlozim mozda laksi nacin za ciscenje, barem ja tako radim sa fabrickim kanisterom, mozes da iskljucis filter i da malo pustis vazduha u crevo koje uzima vodu iz akvarijuma, kada to uradis onda vise nece vuci vodu i moci ces bez problema da skines to crevo a da ti ne jurne voda iz akvarijuma (kod mene tako radi Smile ), onda ukljucis filter i izbacice jedan deo vode iz filtera u akvarijum kroz crevo koje i inace sluzi za vracanje ciste vode u akvarijum i onda ce ti uci i vazduh u ceo sistem pa ce ti biti lakse i otvoriti poklopac i ocistiti filter, nadam se da sam pomogao, kod mene ovo super radi ali naglasavam na fabrickom filteru Smile. Jos jednom svaka cast na izumu cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[b]ideja za filter je super..[/b]
mislim da bi ovakvo burence bilo idealno(za akvarijume oko 100lit)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Tigre, pripremam novi akvarijum i koristicu ovaj tvoj izum za filtriranje.

Imam dva tehnicka pitanja u vezi burenceta:

- Da li tvoje bure ima ravni deo unapred predvidjen za postavljanje slavinice ili si ga izbusio na ovalnom delu?

- Da li si dodavao silikon oko ovih slavinica ili si ih samo zasrafio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da piše da je dodatno silikonirao mesta gde su ušrafljene slavinice a za prvo ne znam ali mi deluje da nije bilo ravnog dela, dok se autor nejavi da kaže(napiše).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E , a da li može ovako ...
Jedna pumpa npr od 800l/H , ubacuje vodu iz akvarijuma u taj improvizovani kanister filter (na vrh prema dole) , a druga pumpa od 800l/H vraća čistu vodu iz filtera u akvarijum ???

Ovo me muči već mjesecima , jer sam namjeravao da napravim filter od kanalizacione cijevi ode malo šire , pa da sklepam ovaj prijedlog Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora dupla pa mora ... Smile
Nemoj to da radiš, stavi samo jednu da vraća ili može da bude rusvaj ako se napravi razlika pritisaka ili ne budu radile isto (kao što neće).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U stvari, da se nadovežem, ako ide cev gore iznad akvarijuma pod haubu, onda se pumpa stavlja na usisu.
Zbunilo me pošto je kanister u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači , stavim cijev da dovodi u filter vodu iz akvarijuma , bez pumpe ono kao u prelivnom filteru , a da čistu vodu iz filtera nazad u aq vraća pumpa neka jel tako ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License