Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 NPK stapici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko koristio NPK stapice u svom akvarijumu , ako jeste jel moze da napise svoje iskustvo sa tim stapicima.
Samo da pojasnim mislim na one stapice sto se stavljaju u zemlju i cvece ga koristi kao djubrivo.
Ima ih raznih zelenih,zutih,crvenih i skoro u svakom supermarketu ...
Zeleo bih njih da probam da stavim u akvarijum posto nemam hranljivu a ne dodajem ni makro i mikro.

P.S. Slobodno prebacite temu, nisam siguran da li u hemiju ili ovde da stavim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 04, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NPK kao sto ti sam naziv kaze je djubrivo gde ima natrijuma, fosfora i kalijuma.
Za akvarijumske uslove potrbni su i drugi makro i mikroelementi.
Zasto bi kupovao te stapice kad za 100 dindzi imas 5kg zemlje za cvece i resis problem....
Od RF kupis mikro i makro elemente i dodajes po potrebi preko vodene kolone a sadrzaj ti je dovoljan za bar 6 meseci....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio npk stapice i mogu reci da su super, zaboravio sam ko je proizvodjac ali se secam da sam mesao crvene i zelene....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preprosle godine smo pisali u nekoj temi o tim stapicima. Krajnji rezultat je bio da su za akvaristiku veoma opasni. Ne mislim opasni po zivi svet vec opasni zbog koncentracije odredjenih elemenata koji mogu urnebesno pospesiti alge ... sad nemam vremena da potrazim tu temu ali bi bilo korisno uporediti neke podatke za eventualne eksperimente. Jesu pristupacni, mogu u podlogu da se bez problema nameste ispod korena ili oko korena biljke ali .... to uvek ali ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License