Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Ramireza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala za detaljan opis. Ali moze li mi neko reci na koje parametre da nastelujem vodu i cime? imam one Sera super peat ali to je samo za Ph valjda, cime da je omeksam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jonoizmenjivackim smolama i pomocu RO uredjaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisao sam parametre.Ja omeksavam vodu smolama pa posle dodajem cesmovacu do zeljene tvrdoce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas sinoc posmatrao akvarijum i vidim kako jedan par ramireza brani svoj cosak akvarijuma dok drugi par brani mesto pored kucice koje se nalazi blizu njih, bukvalno sve ribe jure sa tog mesta koje cuvaju, kasnije primetim da se cesto izmedju sebe napadaju, recimo muzjak od jednog para se priblizi drugom paru a ovi ga oboje napadnu istovremeno i sl... Jutros kada sam ustao isti parovi na istim mestima nastavljaju sa odbranom. Da li da se spremam za mrest ili sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uobicajeno ponasanje za ramireze, i uopste za teritorijalne ribe. Moze da bude da se spremaju za mrest, a ne mora. Oni se bas dosta carkaju izmedju sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spremaj se za mrest kada im izadju papile na stomaku,kod zenke je uocljivije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo da se pohvalim svojim prvim mrestom ramireza, par koji je zauzeo desni cosak akvarijuma iza panja se upravo SAD mresti, napravili su kao neku iskopinu tj udubljenje u kvarcnom pesku ali od boje peska ne mogu da vidim ikru lepo, sad bih mi dobro dosli neki saveti STA DA RADIM!? Jako sam sto bih rekla moja baba "ushicen", voda je mislim malo tvrdja ali ajde da gledamo kao da nije, da li da pokusam da ih prebacim crevom ili sta? molim za pomoc!!!

Nemus, ako pod tim papilama podrazumevas nesto belo sto viri iz analnog otvora malo sire nego izmet i viri oko 1-2mm onda je to ovo sto upravo gledam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije iz analnog otvora nego pored,iz analnog samo izlazi i vise se ne vraca hahaha
Pusti ih sada,nista ti ne vredi da radis.Sledeci put tacno na to mesto stavi neki pljosnati kamen ili neku plocicu koja nije potpino glatka.Mozes je staviti vec za par dana,to su ocigledno odabrali za svoju teritoriju.
Svaki sledeci mrest ce biti obilniji sa vise oplodjene ikre.Kada opet poloze ikru onda uradi kako sam u prethodnim postovima napisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve je propalo, nestalo je struje na 10 min, dok je dosla zatekao sam par kako je napustio svoje gnezdo puno ikre i torokatuma koji je jeo dok sam ja udarao rukom u staklo kako bih ga uplasio ali nista, nastavio je da jede ali vec kada sam ga oterao mrezicom od ikre nema nista... sutra ih odvajam u zaseban akvarijum od 30l, bice oni sami pa cu se bolje spremiti za mrest. posle koliko dana da ocekujem ponovni mrest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi,posle par mrescenja se ustale.Ovako moze biti posle nedelju dana ali verovatno vise.Nema pravila pri prvim mrestovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2011 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polozili su ikru na 3 D pozadinu,na formiranju aq nasuo sam 10 l( uakvarijum je stalo negde oko 85 l vode) destilovane,sta dalje da radim?
Da li amazonci ili drugi puzevi mogu da naskode ikri?
Ikra je zute boje,a neke su i bele.
Sipao sam Xantakridin protiv plesni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je matica bila u tvrdoj trebao si tamo i da je ostaviš.Nagla promena tvrdoće vode može ubiti ribice.Mada siguran sam da nisi ništa posebno uradio sa 10l destilovane vode na 75 l česmovače.
Puževe i ostale stanovnike akvarijuma OBAVEZNO napolje.
Ne treba dodavati nikakve hemikalije u vodu.
Na drugoj strani sam detaljno napisao kako ih mrestiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ih ni mrdao iz tog akvarijuma.
Ikra je nestala mislim da su je roditelji poneli.
Gde mogu da nadjem Smolu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu nego da se nadovezem na ovu,tacnije stigli su mi dans altispinoze....jel sve ovo isto se desava sa njima ..... ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2011 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::

Gde mogu da nadjem Smolu?


Gde je mogu naci i po kojoj ceni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License