Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 maleziski puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zna li neko nacin ili ima li ideju kako najlakse da povadim maleziske puzeveve iz podloge? podloga mi je u kati punoj vode .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi podlogu u neku plastičnu kadicu, operi je dobro, ocedi vodu, sipaj u podlugu litar sone kiseline i litar-dva vode, sačekaj pola sata i kiselina će istopiti sve puževe. Osaće samo kamenčići. Sve to ipereš iz više voda, ostaviš jedan dan potopljeno u vodi da izvuče ostatak kiseline, ponovo ispereš i vratiš u akvarijum. Garantovano ne ostane ni jedna kućica, a kamo li puž. Sve se istopi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valtere, ovo nisam nikad probao, taman imam neku podlogu od ranije u kojoj je ostalo malezijaca.
Nego, ako sipaš vodu u kiselinu, zar ne bi trebalo da bude malo burnija reakcija, čuveni VUK iz hemije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja recimo kad perem podlogu , odvadim jedan deo u lavor. Rukom zarotiram vodu, i tako nekoliko puta, puzici se sami izdvoje po obodu. Ili da probas kroz neko sitno decije sito, hmmm....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam valtere trazio da pobijem puzeve nego da ih zive povadim!nasao sam resenje i na moju veliku radost razdelio puzeve nekim canovima sa foruma koje ovom prilikom pozdravljam !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draka
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
nisam valtere trazio da pobijem puzeve nego da ih zive povadim!nasao sam resenje i na moju veliku radost razdelio puzeve nekim canovima sa foruma koje ovom prilikom pozdravljam !


jeste tema malo starija ali mene zanima na koji si nacin to uradio ako nije tajna jer i ja zelim da povadim sve malezijce ali zive?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmes sargarepu nastavljas po povrsini stavis u mracnu prostoriju i za par sati sami izadju na srgarepu izvadis i to je to bar ja tako vadim uvek...al sad neznam dal ces bas 100 posto sve da izvadis na ovaj nacin
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmes manju teglu u nju ubacis sangarepu-prokuvanu ,tikvicu krastavac preko tegle zategnes mrezu za fasadu i to spustis u akvarijum ugasi svetlo i budi strpljiv preko noci ce bar njih 10 da ude unutra ja sam ih tako povadio !postupak mozes da ponavljas vise puta !srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License