Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izgled mog akvarijuma sa diskusima.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvaram novu temu u kojoj bih hteo da cujem komentare o izgledu mog akvarijuma:

Image

Image

akvarijum je dimenzija 130*65*60 cm, znaci 507 l
od toga deset centimetara u zadnjem delu duž čitavog akvarijuma je unutrašnji filter sa dva taložnika (desno i levo), komorom za čistu vodu u sredini i po dve komore sa supstratom levo i desno od komore za listu vodu.
filter masa je perlon vata, plavi sundjer keramika i bio boks.
celi sistem pokreće Atman potapajuca pumpa A304
od rasvete je tu 2 x T8 120 cm 36 w, 4 x T5 116 cm po 28w i štedliva sijalica 14w>68w.
od bilja imam: valisnerija gigantea, anubia barteri barteri, lotos red, alternatera red, bakopa karoliniana, kriptokorine, miriofilium brazilianis, staruogina repens i mahovina na lavi i panju.
od riba : diskus Marlboro red 10 kom, kraljevska neonka 45 kom, koridorus 10 kom, botie 3kom, lisice 5 kom, i ancistrusi 3 kom.


Poslednji put izmenio jovica dana Sub Sep 06, 2014 9:46 pm, izmenio ukupno 4 puta

Razlog izmene jovica: Ispravka manjih slovnih gresaka i spajanje posta i slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni izgleda fantasticno Smile Bravo
Daj malo slike stanovnika izbliza Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lep ambijent i akvarijum.
Zanima me koju vodu koristiš, RO ili česma, i koja je ovo biljka "miriofilium brazilianis", nikad nisam čuo za nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum ti je super , nikakve zamjerke , PUN pogodak.
Svaka čast Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da postavljaš pitanje na koje već i sam znaš odgovor. Diskusi su vrhunac slatkovodne akvaristike. Svaka čast. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim RO. Ko ima mogućnosti svakako je najjolje je sm određuješ karakteristike vode (sada to nije tako nedostupno ako sam kupuješ komponente) Što se tiče biljke (miriofilum braziliansis) za koju pitaš evo slike te biljke.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo još nekih slika.
kvalitet nije baš na nekom nivou, ali...
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepo izgleda sve, diskusi su ipak nesto posebno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nove fotke slede!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskuse sii kupovao velike ili su odrasi kod tebe? Akvarijum super izgleda a oko diskusa se ne razumem meni deluju malo mrsavi al ajd to ce drugi bolje oceniti. Odlicno sto koristi RO. Koliko cesto i koliko vode menjas, na koju tvrdocu je pravis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crveni diskusi su 7 meseci. još su mladi. danas sam doneo nova tri koji su vec velike matične ribe.
vodu menjam na 15 dana 50% i kh držim na 4 dok mi je gh 6 a ph 6,5. temperatura nije za mrest jer je oko 27,5 zbog bilja.
Image
Image
Image
ovo su nove ribe. dajmond, tirkiz i nešto sto bi moglo biti snej skin ili leopard.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra , stvarno , sve pohvale .... Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prava umetnost, svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se mnogo ovo svidja Smile pogotovo diskusi...e sad mora da te pitam posto vidim znas o diskusima dosta dal bi smeo skalare i diskuse zajedno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Choda1987 ::
meni se mnogo ovo svidja Smile pogotovo diskusi...e sad mora da te pitam posto vidim znas o diskusima dosta dal bi smeo skalare i diskuse zajedno?


U načelu bi to moglo zajedno pošto su to ribe sličnog biotopa. Odgovaraju im parametri vode, temperatua, ambijent.. ali uopšte nije preporučljivo jer skalari na sebi nose patogene koji (heksamita posebno) koji zu pogubni za diskuse. nemora da značu da bi došlo do zaraze ako su diskusi zravi i jaki ali prvi pad imuniteta bi doveo do problema. osim toga i jeno i drugo su izrazito teritorijalne ribe tako da bi trebao veoma veliki akvarijum da amortizuje sukobe.
uglavnom ne preporučije se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License