Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cekajuci diskuse Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da video sam i na slici.U sustini ja vazduh resavam drugom pumpom i mnogo mi je lakse tako nego da kacim produzetke i crevca Very Happy.Nego sta Neso mislis za moj sistem?Vredi li nesto Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 3:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CristopherMoltisanti ::
Image


Ovako to izgleda kod mene


moj ti je dobronameran savet, ako mozes da pumpu spustis nize. Ukoliko se filter masa zaprlja, smanji se dotok vode, pa ti nivo vode padne u drugoj komori, da pumpa ne ostane na suvom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manastiriste hvala za savet.Pumpa je na 20-25 cm ispod nivoa vode a i redovno pratim situaciju (inace imam vremena na pretek)tako da sam osiguran sto se toga tice.I da stavio sam rasprsivac u komoru sa pumpom i ne verujem koliko mi je mirno u aq Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pa dosta je to. Ja gledao sliku, pa mi delovalo da je pumpa blize vrhu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro nije na odmet da se kaze Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovom slučaju se ne bih složio sa manastiriste, jer ako se zapuši prelivna cev, onda će pumpa prabaciti skoro svu vodu iz filtera, što će izazvati poplavu u stanu. Moje razmišljanje...bolje neka crkne pumpa, nego da imaš poplavu u stanu. Kolateralna šteta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cak i to da se desi do dna ima jos oko 40cm .Cevi su najvece koje mogu da se kupe i cistim ih kad i filter tako da su mogucnosti za to svedene na minimum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, dok sam imao spoljašnji trokomorni, držao sam pumpu u gornjoj trećini iz pomenutih razloga.
Sa unutrašnjim sa zazorom je pumpa na dnu.
Nemam creva, to je jedna prelivna cev direktno na pumpi i na njenom kraju stavljen taj produžetak, crevce za vazduh je možda 5 cm dugačko, leglo mi je tu gde je ojačanje, inače bi stavio 3 cm najobičnije slamčice.
Na manjem ista stvar samo što mi je komora malo uža pa da se ne bih lomio pumpa je na bočnom staklu duboko koliko je prelivna, stavio onaj L na pumpu, prelivna na njega i opet L i produžetak (samo taj slabije izbacuje vazduh, da li zbog dva kolena, da li što je slabija pumpa, bitno da dobro talasa).
Ako ti ne smeta brujanje vazdušne pumpe, meni još manje smeta Smile Mene je počelo da nervira polako pa sam ih izbacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smeta mi samo nocu ali je tad utisam i to je to Very Happy.Kada sam krenuo u akvaristiku pre 4-5 godina prvo o cemu sam razmisljao je bezbednost zbog vode i tako to.To mi je broj 1 uvek i da kucnem u drvo nikad se nista nije desilo.Polako primecujem boje na glavama diskusa .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanjis im dotok vazduha nocu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
U ovom slučaju se ne bih složio sa manastiriste, jer ako se zapuši prelivna cev, onda će pumpa prabaciti skoro svu vodu iz filtera, što će izazvati poplavu u stanu. Moje razmišljanje...bolje neka crkne pumpa, nego da imaš poplavu u stanu. Kolateralna šteta.


U pravu si, potpuno. Ja imam aq sa unutrasnjim prelivnim, ali sa zazor sistemom, i nemam opasnosti od prelivanja, a pumpa je pri dnu trece komore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije problem da li su cevi čiste (kažeš da ih čistiš kad i filter) nego da li nekada neki list povučen protokom vode zapuši cev.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Smanjis im dotok vazduha nocu?


Smanjim vrlo malo da ne bruji nego da zuji.Neznatna je razlika.Horus nema sta kod mene da zapusi cev.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha,ako je bas mala razlika,ok,ali nemoj nikad da iskljucujes ili slicno,ni pod tackom razno to,potrovaces ih sve...
Moram da ti zamerim,vidim da si poslusao pa izvadio podlogu koja ce ti praviti probleme,pre nego sto si ubacio diskuse.Ja sam ti to prijateljski savetovao jer veruj mi,svi ce da ti preporuce sa diskusima sto sitniju podlogu iz gomile razloga.I ti sad kad se odlucis da menjas ovo sto imas,ces izlagati ribe stresu bez potrebe.A sto se tice cevi i ostale polemike oko zapusavanja,mislim da su to gluposti,jer jedan list ne moze da se zaustavi ni da hoce,a onaj ko dopusti da mu se neka kolicina listova zapusi u cevima,sto znaci da tih opalih listova ima mnogo vise po samom akvarijumu,radi nesto strasno pogresno i treba da povede racuna.Bez da ikog prozivam,samo moje misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je nikad ne gasim , samo malo smanjim buku a vazduh i dalje ide i to dobro .Kazem mala je granica za brujanje i zujanje e to mi smeta nocu a ja volim da je sve na max power Very Happy.Stvarno sam hteo podlogu da zamenim i znam da ne valja ova ali veruj mi nisam nikako mogao ali stvarno.Nudili mi djubre neko po prodavnicama po nerealnim cenama i rekao sam ajde drugi put..Nikada sa zapusenjem bilo kakve vrste nisam imao problema.Danas sam promenio trecinu vode i moram da vam kazem ove ribe ne da se ne plase nego non stop se vrte oko creva a inace mi jedu iz ruke (zaprepascen Very Happy).Od sutra krecem da ih hranim diy hranom po receptu sa foruma.Trudim se maksimalno da ispostujem svaki savet jer samo ove ribe nisam cuvao tako da sam blagi pocetnik sto se njih tice.Svako dobro svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kupujem mlade diskuse Shuki_79 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Nov 06, 2017 11:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem mlade diskuse Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 09, 2016 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kupujem diskuse, malce Ciskela Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Apr 10, 2016 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 600 litara za diskuse AkvarijumCentar Akvarijum Centar 4 Pon Mar 07, 2016 12:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 800 litara za Diskuse sa Back to Natu... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 27 Pet Maj 09, 2014 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License