Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hydrorocks kao filter materijal Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mutavdzic
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2010
Poruke: 21
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje u naslovu, imam eheim classics kanister. Pa me interesuje da li mogu da koristim ove glinene kuglice kao bio filtraciju umesto ehim substrat pro. Posto je 5 x jeftinije a ne znam od chega je taj ehiemom substrat pa da nadjem nesto slicno.

ImageImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquaclay,odnosno Hydrorocks-glinene kuglice koristim kao filter medij u svojim filterima vec dosta dugo bez ikakvih problema. Ne znam kakve su u odnosu na Eheim substrat pro,ali kao sto si i sam naveo,jeftinije su pet puta,a i dosta su porozne za naseljavanje korisnih bakterija. Isto imam Eheim classic kanister filtere i pored njih za biolosku filtraciju stavljam keramicke prstenove i drobljenu vulkansku lavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj glas ide za Smile
Koristim ih u spoljnjem filteru tako što sam u njega potopio probušene plastične čaše koje su napunjene ovim kuglicama i iz tih čaša rastu lozice a od danas i bambus.Čini mi se kao jako dobar medijum za naseljevanje bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam koristio, imam takođe aquaclay, ako je isto što i Hydrorocks, ali ga prosledio kevi za cveće. Znam da ga dosta njih drži u filteru.
Par akvarista koji znaju mnogo više od mene su mi rekli da ga ne stavljam za filtraciju, zaboravio sam tačno, nešto poremeti u vodi (znam da mere parametre, beleže, prate, iskustvo, probali ....). Kažu, lepo stavi plavi sunđer ili keramiku i uživaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas bih voleo da cujem sta neki ekoloski proizvod,pH neutralan,koji se dobija pecenjem na temperaturi od 1200 stepeni i koji ne sadrzi hranljive elemente moze da poremeti...
Vise volim da pricam iz licnog iskustva,tako da moj glas ide za. Ne samo sto ga stavljam u filter,stavljam ga i u podlogu,sto zbog poroznosti,sto zbog "rastresitosti",sto potpomaze podlozi da "dise".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam stvarno, nisam hteo da budem partibrejker Smile
Nisam hteo da izazivam reakciju, sve što si napisao stoji, najobičnija ekspandirana glina.
I sam je planiram ako se nebo smiluje, ali za akvaponiju.
Ne znam da objasnim, ne merim parametre, ne pratim, ne koristim je u akvaristici. Samo sam preneo tuđe iskustvo, što možda i nije pametno sa moje strane kad razmislim, možda i jeste, ne znam. Kad nekog pitam, a znam da ume i šta radi, uglavnom ga poslušam.
Znam samo da dosta prizvođača (kada sam gledao proletos za neuspeli pokušaj pokretanja akvaponije) navodi da može da se očisti i sterilizuje za ponovnu upotrebu. Moja pretpostavka, možda pogrešna, je da možda ima neki negativan kumulativan efekat. Stvarno ne znam, postoji mnogo stvari na šta bi mogla da se odnosi ponovna upotreba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj materijal je potpuno inertan koliko ja znam, imam ga kući i planiram da ga iskoristim kao filter materijal, javiću rezultate kada isprobam, da ne ispadne da lupam. Inače, pre svega mislim da je dobar kao medijum za naseljavanje kolone korisnih bakterija zbog svoje poroznosti, mislim da su firmirani materijali (Substrat pro i sl.) izvikani i ustvari su isto to samo 10 puta skuplje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio u kolicini oko 20% ukupne zapremine filter materijala, ali nisam zadovoljan, brzo se zapusi od prljavstine, a onda mu dzaba poroznosti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jbg. po toj logici keramičke perle su još gore, njene pore su još sitnije i još brže se zapuše. Ovaj filter medium je nemenjen za poslednju stanicu filtracije gde je voda naj čistija, kao i keramičke perle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, isto misljenje imam i o jeftinim keramickim prstenovima. Smile
Ako bi pre svega toga bili neki ultra fini mehanicki filteri, ok, ovako, mesec - dva i beton.
Kvalitetniji (i skuplji) filter materijali imaju znatno krupnije pore, te mogu da traju duze do zapusenja, 3-4 meseca, u mom slucaju.
A posle toga pranje, ribanje, otkiseljavanje i sta ko voli. E sad, glavna je razlika da li na x ili 2x meseci... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom da mutavdzic ima Eheim classic kanister,jedna ohrabrujuca informacija u vezi sa ovom pricom oko zapusavanja...imam 2217 i 2213 model i u oba Aquaclay,Hydrorocks...2217 nije ciscen oko 5,6 meseci,radi kao sat,voda prozirna,algi ni u naznakama,biljke napreduju,nista se nije zapusilo Bravo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto je pečena glina prašina može da podigne ph vrednost tj bazna je. Treba je dobro isprati i u redu je -inertna. Iz tog razloga se za neko cveće se ne savetuje lomljena keramika za drenažu. Po onome šta sam gledao po internetu a i sam sam ih stavio u filter dobra stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License