Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman UV filter 5w Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja pitao coveka koji je prodavao ro uredjaj jel mogu ja takvu vodu da pijem a on kaze ne i ja nisam kupio uredjaj Sad

Ovde kod nas voda za pice ima vise okusa i to gadan okus mora da je neko tesko zagadjenje ali jbg to nam je jedina voda za pice i pijemo je svi iako znamo da nevalja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 1:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće čoveku ništa da bude od destilovane vode, samo bi trebalo da se u tu vodu ubaci tableta sa mineralima za obogaćivanje vode i onda je ta voda ko i svaka druga.

Pa i kiša je destilovana voda, nastala iz vodene pare, koja usput pokupi iz vazduha neke minerale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joca93knj ::
znaci voda koja prodje kroz RO je destilovana voda?

Ne, destilovana voda se dobija procesom destilacije, reverzna osmoza je nesto drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo sto se tice akvaristike destilovana ili RO voda su jako slicne. RO voda je demineralizovana, a destilovana se dobija procesom destilacije, razlika je u hemijskom sastavu. Svakako ni jednu ni drugu ne mozemo koristiti bez dodavanja tzv. cesmovace.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li, umesto česmovače, da se u RO vodu dodaju tablete za obogaćivanje vode, iste one koje se u RO vodu dodaju da bi ova bila za piće?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koja je svrha, zasto bi to uopste radio? Meni to nikada na pamet nije palo, a igram se bukvalno sa hemizmom vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Npr. zato što česmovača koju posedujem je svrstana u kategoriju tehničke vode, znači mogu sa njom da perem sudove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da...cuo sam za tu Zr vodu skoro. Ali mesanjem sa RO mozes dobiti ok kH posto sam primetio da te to brine najvise! Samo ces vise staviti RO vode, koju ces prethodno "izaerisati"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa svha RO aparata je kolko ja znam da dobijes i hemijski i fizicki cistu vodu, znaci cist H2O bez ikakvih primesa, pa sad tebi ako neki minerali trebaju u toj vodi ti dodas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako. Lakši put je da, ako može, od hemijski čiste RO vode, dobijem vodu odgovarajućih karakteristika, nego da postojeću česmovaču, prepunu arsena, olova, gvožđa, jedinjenja hlora i ostalih čuda, čistim od svega toga. U tom kontekstu je i moje pitanje.

Ne brine me najviše kH, već me najviše brinu otrovi koji su u česmovači.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 6:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a koji otrovi? pa i hlor moze biti otrovan u prevelikoj meri...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvobitna i osnovna namena RO postrojenja je desalinizacija Morske vode u vodu upotrebljivu za piće. Zbog sve manje dostupnosti ispravne pitke vode, čemu je umnogome doprineo Ljudski faktor, ova postrojenja su minimizovana u razne uređaje prilagođene kućnim uslovima.
U osnovne kolone, uz dva predfiltera i RO membranu, dodaje se još jedan postfilter, koji vrši remineralizaciju, pa vam nikakvu hemiju nije potrebno dodavati.
RO vodu koristim za piće i sve svoje akvarijume, već petu godinu.
NovoBeogradska voda je još uvek ispravna za piće i sa solidnim hemijsko-fizičkim parametrima, bakteriološki nezagađena.
Neznatne razlike postoje između destilovane, demineralizovane i RO vode kod parametara. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License