Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izgled mog akvarijuma sa diskusima.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

još malo slika
Image
Image
Image
akvarijum u ambijentu. izgled postolja
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 1:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelepo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad prodam dedinu njivu napraviću sličan akvarijum Smile Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prodaću onu našu kućerdu na lakat, pa nek je stoput dedina...Smile Druže prelepo. Ja sam razmišljao o diskusima, ali mi je problem što svakog leta mesec dana nismo kod kuće. Osnovne operacije na akvarijumu uradi moja majka, ali baš nema smisla da je maltretiram da se cima oko zamene vode, itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Prodaću onu našu kućerdu na lakat, pa nek je stoput dedina...Smile Druže prelepo. Ja sam razmišljao o diskusima, ali mi je problem što svakog leta mesec dana nismo kod kuće. Osnovne operacije na akvarijumu uradi moja majka, ali baš nema smisla da je maltretiram da se cima oko zamene vode, itd.


Ono se nemože reći da prisutnost nije važn ali meni se dogadjalo da odsustvujem i više od mesec dana i sve što se desi je da ispari određena količina vode i to je sve proslog leta sam vezao 15 dana godišnjeg i 20 dana bolnice. zadužio sam sina da samo kontroliše situaciju (imam automatsku hranilicu). Šta je potrebni u slučaju dužeg odsustva.? Ja to ovako radim: 7-10 dana pre polako spuštam temperaturu do 26 stepeni zatim smanjujem obroke svd do jednog obroka dnevno i smanjm fotoperio sa 12 na 9-10 sati. time i ribe postanu tromije zbog usporenog metabolizma i manje zahtevn i obično zateknem akvarijum sa prosto podivljalim biljem. kada dodjem situacija ide u drugom pravcu dok ne dodjem do optimalnog.
Diskus je čudna riba i zbog ovog što ću sad napisati verovatno će me popljuvati svi diskusari ali to kod mene radi. Diskus se može navići na sve uslove koje hoćemo samo to treba izvesti bez stresa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S Diskusi trpe sve osim naglih promena!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sad sve iz početka!
Image
Image
Image
Image

veliko pospremanje akvarijuma je dovelo dotle da je sada novo kućište, novi filter ( kanister JBL profi krisal 1501), nova hauba, dodatak sa pomoćnim akvarijumom, hladjene sa dva kulera što pravi skoro konstantnu temeperaturu i još dosta sitnica.
Sad sam u potrazi za adekvatnim biljem jer je koristan prostor u akvatijumu neći za čitavih 95 litara (izbačen unutrašnji filter i 3D pozaduna)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi razmišljao o sumpu? Koliko vidim ima dovoljno mesta , osim ako nije namenjeno još nekom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi su ti vrh , svaka čast Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljucki si ga sredio.
Jel ovaj manji za mrest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Nisi razmišljao o sumpu? Koliko vidim ima dovoljno mesta , osim ako nije namenjeno još nekom akvarijumu.


ne razumem. staje sump? akoje adekvatno sve dolziu obzir
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Ljucki si ga sredio.
Jel ovaj manji za mrest?


pomoćni akvarijum je od 85 l i u nekom dobrom slucaju bice za mrest. ja očekujem da pošto imam mlade diskuse (svi su uglavnom oko godinu i par mececi) tako nesto treba ocekivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da Diskus nije bauk i da se moze navici na sve uslove i kao sto si rekao, samo bez naglih promena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se sad akv mnogo vise svidja nego prethodna postavka. diskusi dolaze do izrazaja ne zato sto su porasli, nego zato sto nema pozadine i zelenisa previse. (to je prvo sto mi se ustvari nije svidelo u prethodnoj postavci, iskreno receno). moje licno misljenje je da diskusi i sve ostale lepe ribe (lepog oblika tela i obojenosti) mnogo bolje izgledaju u svednim akv-ima nego u dzunglama i kamenim pozadinama. nije problem pozadine samo zauzimanje prostora nego i odvlacenje paznje sa glavnih aktera akva. takodje i previse zelenila cini monotonost slike samog akva (ko da si okrecio u zeleno - ne bukvalno ali meni tako deluje). ako bi bas zeleo jos bilja sacekaj da ovo sto imas poraste, mislim da ti biljaka vise ne treba. eventualno braon kripta da se negde zaglavi, ona po meni dobro izgleda s narandzastim i plavim diskusima, da ne kazem "slaze se" Smile

sump je filter kakav se koristi na morskim akvarijumima, to je ustvari jedan akvarijum ispod akvarijuma koji sluzi kao filter Smile najbolje da pogledas kako funkcionise u delu gde je morska, ima valjda nekoliko tema sa sumpom.... kod tebe, ako nisi planirao jos jedan akv gde je ova bela kutija i zuta kofica, taman bi lepo stao sump tu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 4:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sump je filter kakav se koristi na morskim akvarijumima, to je ustvari jedan akvarijum ispod akvarijuma koji sluzi kao filter Smile najbolje da pogledas kako funkcionise u delu gde je morska, ima valjda nekoliko tema sa sumpom.... kod tebe, ako nisi planirao jos jedan akv gde je ova bela kutija i zuta kofica, taman bi lepo stao sump tu.

To je inače prostor u kojem stoji tank od 250 l vode koja služi kao lager. Tu lagerujem vodu sa reverzne osmoze. To sa sumpom je dobra ideja ali mi za sad nije neophodno (potrebnija mi je uvek spremna, temperirana voda za zamenu. Inače dole stoji kanister filter sa protokom od 1400 l na sat i kapacitetom od 12l filter mase. Sve je istestirano i uz manje dorade funkcioniše kako treba. Sto se tiče bilja negde se seslažem tobom ali bi ipak trebao dodati neku valisneriju koja pravi "hlad" za nane i kriptokorine a bogami i najveci deo nekontrolisanih mrestova dogadjao se baš u "šumi" valisnerije tako da diskusima za uhodavanje mresta treba nešto takvo.Stoji činjenica da u predhodnoj postavci ima svega što odvlači pažnju od riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License