Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 610 lit. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,ime mi je Marko imam 16 godina a akvaristikom se bavim od svoje 6. Sad bih zeleo da vam predstavim akvarijum koji je oformljen pre nedelju dana. Dimenzije su 160x62x61.5 ne racunajuci staklo(1 cm). Unutrasnji filter 30x30x60(54 lit),filter masa su razni sundjeri. U filteru se nalazi i grejac od 240v,sve to prokrece atmanova pupma 1300l/h. Podloga 5 cm crnog kvarca granulacije 2-3mm a ispod je 1cm peska pa ispod peska 1,5 cm carobne zemlje. Rasveta dve neonke od 120 cm ( jedna juwel druga boyu) u planu je povecanje. Biljaka ima 37 vrsta. Od ribica:gupi( ne znam broj ) ; moly(1m+3z) ; xifo(1m+2z+malci) ; 15 kraljevskih neonki ; 5 nana ; 5 kardinala ; 4 razbore ; 2 limun tetre ; 4 ancitrusa ; 3 korija ; 2 helene i maleziski puzevi. Mislim da je to to,evo i slike


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 8:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav akvarista Very Happy
Ja ti preporučujem da odeš negdje i nađeš nekih grana , korjenja , panjeva i lijepo ih obradiš i sklopiš jedan hard negdje napolju i ako ti se bude dopao , staviš ga u aq a povadiš ovo kamenje , mislim da je višak.
Definitivno mi fali harda
Od ribica što se mene tiče stavio bih sledeće:

10-tak koridorasa (možda i više)
4-5 ancistrusa (na veličini po 3-4 max 5cm)
sad imaš 15 neonki , ja bih ubacio još jedno 20-tak komada
ubacio bih takođe i skalara nekoliko 4-5 srednje veličine
ostavio bih helene
ubacio bih crne tetre ili povećao broj limun tetri na 10-tak komada.

Eto tako bih ja postupio.
I povećao bih biljnu masu , ubacio bih novih biljaka valisnerije,sagitarie ,ludwigije , koji pelčer veće nane , možda giganteu ako gdje nađeš . Onda stavio bih koji pelčer Echinodorusa kako Amazonke tako i Bleheri ili Ipica ....
Ima o tome dosta da se priča , ali prije svega rasvjetu bih povećao na još 1-2 neonke

Sretno ti bilo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na svemu. Valisnerije ima oko 20 komada duz cele zadnje strane,ludwigije ima 3 vrste koliko ja vidim i znam,a ovo ostalo cu dodati prvom prilikom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolega Smile veoma lepo odradjen akvarijum samo tako nastavi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,tek treba da se 'razbuja' Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sre Mar 11, 2015 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Mali update Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 7:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ti je sa ksifo muzjakom? Nesto nije kako treba.
Ne daj valisneriji da ide napred zatvorice ti pogled. Guraj je nazad da malo bude gusce sa biljkama, lepse ce izgledati Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tog sam muzijaka spasio od bacanja u wc. Ima kao neku belu izraslinu. Prvo mu se bilo povuklo pa se opet pojavilo. Slikacu sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image

Znam da su lose slike,ali zivahna ribica Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tu litražu nekako mi deluje mali akvarijum. Možda zbog filtera koji baš ima čudne tj nezgodne dimenzije. Daj neku sliku filtera odozgo, baš me zanima kako su urađene komore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dvo-komorni je u pitanju. Voda ulazi iz akvarijuma preko zareska odozgo,pa prolazni filtracioni materijal,i u drugoj komori se nalazi pupma protoka 3600 lit/h. Ne vidi se dobro kada slikam.. :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni deluje da je akvarijum manje litraže. Ne kažem da je manje litraže, nego da tako deluje. Možda bi mogao da prepakuješ hardskejp. Ta litraža pruža veliikeeee mogućnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda ko akva izmdju 100-200l. Nesto moras menjati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda zato sto su velike biljke,ili zbog crne podloge. Sta predlazete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 12, 2015 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.

Kao sto su kolege vec rekle, akvarijum ti deluje mnogo manje nego sto jeste, imaces ti tu mnogo posla da to dovedes u red, litraza koju imas stvarno pruza dosta mogucnosti...

Po mom misljenju, obavezno stavi neku pozadinu da ti da kontrast, istakne prednji i zadnji plan akvarijuma, mislim da bi svetlo ili tamno plava bila odlicna opcija.

Sto se tice biljaka kazes da imas 37 vrsta? iskreno deluje kao da imas 5-6 mnogo su dugacke i tanke, retko rasporedjene moras da kncentrises-grupises malo neke vrste, ovako ti je sve rastrkano i svaka travka vodi svoju politiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License