Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Kupovna" voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redovnu zamenu vode sam izvrsio sa kupovnom vodom. Ambalaza je od 5 lit, pa mi bilo zgodno, zbog kolicine koju menjam. Ni je skupa, pa me zanima da li ima prednosti ili mane u odnosu na vodu iz bgd. vodovoda. Bitno mi je da ne sadrzi neke vrednosti koje su stetne za morske organizme. Detalji sa ambalaze
Prirodna izvorska voda sa niskim sadrzajem natrijuma.
Sastojci u mg/l;
Hidrokarbonati, hco3 415
Kalcijum, Ca 73
Magnezijum, Mg 39
Sulfati, So4 30
Natrijum, Na 5,6
Hloridi Cl 4,6
Kalijum K 3,6
Fluoridi, F manje od 0,1
ph 7,7
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 10:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi destilovanu vodu za pegle,masine za kafu ujedno na njima pise i za akvarijume....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
brigadir
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo ne zvuci uposte lose, narocito ako zivis u gradu gde je cesmusa jedino upotrebljiva kao tehnicka voda, nije ni za pice , a kamo li za akvarijum, zuta je itd. cak mislim da je i bolja opcija od ro ili destilovane jer kroz nju doziras i elemente poput kalcijuma, magnezijuma ili sta vec treba. recimo Minakva voda je prepuna joda sto bi prijalo nekim koralima, MG mivela je recimo bogata magnezijumom. u zavisnosti koji element hoces da doziras biras tip vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda lepo uzmi gaziranu vodu pa si automatski dobio i CO2... Wink

Bez zezanja, gazirana voda moze biti zamena za CO2, samo sto nije bas neko dugotrajno resenje, brzo ispari CO2. Svakako su bolje i DIY varijante.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 22, 2014 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E jos da sam primetio da se tema nalazi u delu o morskoj akvaristici... ne bih lupao o CO2 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License