Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj nakvarijum,saveti,mišljenja....?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ponovo i mog akvarijuma...
saveti ,sugestije , sve dobrodošlo.....
Image
Image


biljke su još u razvitku,počeo sam da eksperimentišem sa uradi sam co2(šećer-kvasac) pa očekujem da će biti bolje....

mislim da mi nedostaje neka niskorastuća trava da bude kao tepih.

3d pozadina baš i nije nešto ali s obzirom da sam je sam pravio po prvi put u životu,mislim da je ok...
već imam drugu ideju za sledeću
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 10:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije , litraža , svijetlo , podloga , oprema ???
Živi svijet , biljke ribice ??
Malo detalje nam daj Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

70x40x35
98l
dvokomorni prelivni filter,iznjega ide voda nazad motornom pumpom atman(neznam koji tip)uglavnom 600l/h
osvetljenje 2x18 obične neonke(jedna bela,druga žuta)
akvarijum malo prenaseljen...
6 skalara trikolor
4 trihogaster leery
2 botie
1 bikolor
3 ancitrusa
3 coridorusa
i
još nekih 12-ak živorotki( black moli,žuti moli,plati,.....)koje uskoro prebacujem u drugi akvarijum
ili ću ih izdeliti već nekome...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa Dare, za pocetak nije lose, bar se meni cini. Na prvi pogled, pozadina mi se nije svidela, ali kada sam procitao da ti je prvi pousaj i nije tako lose. Mogao bi na nju da uglavis nanu ili mahovinu (xmas moss recimo)...

Takodje, cini mi se da bi jednobojna podloga mnogo bolje legla.

Pojacaj svetlo, definitivno ce ti trebati jace.

Sto se skalara tice, mislim da ti je 6 komada na nepunih 100l mnogo, meni se u 200 7 komada stalno makljaju, a zajedno su od malih peraja.

Sve u svemu, ima potencijala tu, samo polako i strpljivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da,volim sam da pravim stvari ....
morao sam da probam,mada sad se više ni meni nesviđa baš nešto.
sledeća će biti nešto na ovaj fazon,
Image
ali samo u ćošku,tek toliko da mi se nevide prelivne cevi i grejač,pozadinu ću oblepiti crnom folijom..

par skalara ću morati definitivno da se rešim ,samo neznam koje,svi mi se sviđaju...
dva komada su se već uparila i oni ostaju sigurno a ostali videćemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kapaciteta svakako ima. Mislim da bi prije svega trebao odrediti fokusnu tačku akvarijuma i onda će se nametnuti samo od sebe šta bi mogao dalje. Sto se pozadine tiče sve greške na njoj ćev se "izgubiti" kada naglasiš ono što ti bude dominantno. S obzirom da je akvarijum bliže kocki mislim da fokus trebaš staviti u centar (panj, dobar kamen, dominantnu biljku ili već šta) radi ravnoteže.
Ovaj komentar ti je na osnovu prvog utiska. za dalje ce zavisiti od razvoja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvrijum - saveti za skoro ... dimacar Početak u akvaristici 8 Sub Maj 09, 2020 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SUMP filter dimenzije saveti doctor Filteri i pumpe 9 Pon Apr 20, 2020 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 48l saveti nikcha Početak u akvaristici 7 Uto Feb 18, 2020 7:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License