Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj beli Akvarijum od ~200l (pocetnik) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Jankee
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2014
Poruke: 45
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu i zeleo bih da podelim sa vama moju prvu pravu aquascaping avanturu i ako bi neko zeleo da ostavi bilo kakav konstruktivan komentar ili podeli svoje iskustvo dobrodosao je Smile
Do sada sam imao (jos uvek imam ) 54litara fabricki aqua szut akvarijum u koji sam ugradio dodatno osvetljenje i on izgleda ovako nekako:

Image

Sada sam presao na ozbiljniji akvarijum od ~200l 95x50x40+10 izradjen preko AkvarijumArt i njima se javno zahvaljujem za izvandredno odradjenom poslu.

Image

Za sada sam u fazi hardscapinga i trenutno biram kamnje i jos neko korenje. Bilo kakav predlog sto se tice kamenja bi mi jako znacio.

Sljunak ce biti zuckasto beli.

U akvarijumu ce biti sledece biljke:

Echinodorus quadricostatus
Vallisneria spiralis
Polygonum sp
Ceratophyllum demersum
Eleocharis parvula
Eleocharis acicularis
i jos neke crvene alternetere i videcu mozda jos neke.

A od ribica cu drzati iskljucivo neonke, sijamske algare i mozda kojeg skalara.

Dodavacu slike i podatke o opremi i ostalo kako se dalje bude razvijala situacija.

Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prazan dobro izgleda, sigurno ce izgledati jos bolje pun Smile. Stavi pozadinu (ja bih crnu) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda... Jel planiran kanister filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jankee
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2014
Poruke: 45
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Prazan dobro izgleda, sigurno ce izgledati jos bolje pun Smile. Stavi pozadinu (ja bih crnu) .


nadam se da cu uspeti da ga uradim solidno da ne bude da je bio lepsi prazan Very Happy
Bice pozadina onaj materijal sto je sa jedne strane crn a sa druge beo, tako da cu da probam i jednu i drugu varijanu Smile

Andjelija ::
Lepo izgleda... Jel planiran kanister filter?


Hvala Smile Planiran je eheim profesional 3 ili 2x Atman F2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je lep ovako, samo pozadina da se ne vide kablovi i gotovo Smile
Ima dobru perspektivu i čekamo nastvak ...
Koliko je visina (za vodeni stub), pitam zbog skalara.
Ne znam zašto bi uzimao 2 kanistera, nije tako dugačak akvarijum da jedan jači ne može da pokrije. Manje cevi, creva i manje zezanja. Ne znam, volim da pojednostavim stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se igraj sa hardom , kad ubodeš ono što hoćeš , to ostavljaj , ostalo ostavi negdje u kući ili gdje već ...
Bitno je da se tebi dopada .
Samo ja bih ubacioo joššš ecihnodorusa Very Happy Jer imaš zapremine

Sve u svemu , ubacuj nam slike da vidimo kako ide Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Jankee
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2014
Poruke: 45
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 kanistera sam mislio jer vec imam jedan ef2 pa da se 'ne baca' Very Happy

Kad dodje pozadina izgledace mnogo lepse. stub je 40cm

Evo je neka postavka koja mi se za sada najvise dopala,
Inace ovde gde sam samo posuo pesak sam mislio da bude neubiljeni deo, tj tamo gde nece biti sadjena pervula

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta je sa kamenjem ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Jankee
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2014
Poruke: 45
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche01 ::
Šta je sa kamenjem ?


nisam nasao nista sto mi se svidelo, cak razmisljam da ga ubiljim bez kamenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi kamenja , jer šta je akvarijum bez kamenja , odnosno harda , sve samo ne akvarijum...
Ubaci kod panjeva par komada , vidjet ćeš razliku Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, čini mi se da je i on sam sasvim dovoljan za to što si planirao. Probaj tako pa dodaj ako baš bude potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajne dimenzije, bice to jedan lep akvarijum....

Da li si razmisljao mozda o nekoj anubiji za panjeve?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jankee
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2014
Poruke: 45
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vacko000 ::
Sjajne dimenzije, bice to jedan lep akvarijum....

Da li si razmisljao mozda o nekoj anubiji za panjeve?


Dimenzije su stvarno pun pogodak, divota je raditi u ovom akvarijumu

Mislim da cu se drzati biljaka manjih listova da bi se odrzao osecaj velicine Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze neki podatak o haubi. Posebna slika. Koja je rasveta?
Slazem se sa nesom, bolje idi sa jednim ehemom, atmana mozes da prodas. Projekat obecava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Sep 16, 2014 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kakv osecaj velicine u 200l. Very Happy Stavljaj od bilja sta stignesi ako ne planiras puno harda radi neku holandiju. Ulozis u co2 i prihranu i milina.

Stavi jos podloge, tanko ti je to nesto. Iseces balon od vode i napravis kao pregrade da ti se ne bi mesao pesak i putic vremenom unistio.

Sto se harda tice ne moras kamen, daleko od toga da mora. Ja bih tu samo jos nekih grana dodao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License