Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Šema staklenog filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da dosta ljudi koristi ili pokušava da napravi stakleni filter. Ovde sam predstavio jednu šemu kako bi trebalo da izgleda jedan takav filter

Image

Ovakav filter može biti i spoljašnji i vanjski a ja san iste takve filtere koji su napravljeni kao nezavisni box filteri postavio u svoje manje akvarijume.
Prednost ovakvog filtera je u tome što nema mrtvih uglova u kojima ne postoji strujanje vode a samim tim ni stvaranja taloga koji posle određenog
vremena ima kontra efekat. Ovakvi filteri mogu biti i sa više komora što je stvar izbora a mogu biti i različitih veličina zavisno od potrebe.
Iz iskustva znam da ovakav filter ima skoro duplo duži "životni vek tj. vreme između generalnog čišćenja filtera je duplo produženo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 8:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada bi se malo pretrazio forum naslo bi se dosta poruka o istom filteru. Razmatrali smo i dvo-komorne, tro-komorne, cetvoro-komorne i peto-komorne DIY spoljne/unutrasnje filtere.
OK. Dobro ce doci jos jedna tema ... prepostavljam Smile .
Evo par slika iz starijih tema :

Spoljni filter - Pomoc

Image

Spoljni filter

Image

Prestavljanje akvarijuma od 105 litara

Image

Molio bi za malu pomoc - Spoljni filter

Image

Filter za Aq

Image

Spoljni filter

Image

I jos mnoge teme u kojima ima razno raznih ideja, sitnica i resenja vezana za DIY filtere Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno nebih ni pokrenuo temu da nisam primetio da konstentno postoji dilema oko principa filtrirnja. hteo sam se uključiti na par tema ali te teme su već daleko odmakle u koncepciji te nebi bilo fer da sad je iznosim nešto što je konceptualno drugačije. Pokušaću da na neki nači ispropagiram (ako postoji takva reč) DIY box filter zbog njegove praktičnosti za manje akvarijume (oko 100 l) i zbog same cene koja je višestruko manja nego originalni box filteri. Nadam se da će biti zainteresovanih i da ne uduplavam temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, ja se ne slažem jedino sa tim praznim prostorom dole u komori sa filter materijalom.
Mislim da bio kugle, koje i nisu namenjene za to, mogu da posluže za taj donji deo i obezbede sasvim dobar protok bez mrtvih uglova. Posebno one malo većih dimenzija (što zavisi i od dna komore). Nisu skupe, imam neku varijantu koja u sebi ima i kockicu plavog sunđera i dobrodošla je dodatna bio filtracija.
Bar ja tako stavljam i nisam primetio da ima nešto taloga posle određenog vremena.

Po meni je najbitnije pravilno iseči i staviti gornje slojeve suđera i vate (bez obzira ko kakav raspored voli) i time dobro zadihtovati prostor do zidova komore i taloga neće biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rad ovih filtera je do tancina objasnjen. Jedino novo sto bi moglo da se napise jeste ... da nema niceg novog Smile .
Sto se tice filter materijala ? To je nesto individualno i uglavnom zavisi od "dubine" dzepa. Da li ce bio kugle ili dzakovi od paprika, da li ce keramicki prstenovi od brace kineza ili neki vise i bolje porozni, da li ce i koja granulacija sundjaera ... sve su to sitnice koje svako od nas moze da iskombinuje po sopsvenim potrebama i mogucnostima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva i zadnja komora koliko da imamo prostor za manevre, srednja sa sto vise materijala, sto se tice dna srednje, sto rece nesa, tu poredjati bio kugle jedan red, kod mene su one takozvane "jez" bio kugle, pranje samo prvog sundjera i vate.
Naravno, mnogo puta je pisano, ali ako imas nesto novo da dodas za taj box DIY filter, otvori temu u adekvatnom delu foruma, i predstavi svoj rad. Samo napred! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sre Sep 17, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da su svi iole ozbiljniji akvaristi dobro pretresli ruske sajtove. Tamo se može naći dosta različitih rešenja i isto toliko mišljenja vezanih za filtere. Zato neznam šta novo reća a da već nije napisano. verovatno svako od nas ima svoje gledanje na tu materiju. Ja sam isprobao masu filtera i filtracionih supstrata i definitivno se da zaključiti da se svako nađe u nekoj varijanti, bilo finansiski ili funkcionalno. Na primer jeda veoma cenjeni novosadski diskusaš je otišao krajnost i zadnjih nekoliko godina uopšte ne koristi filtere jer smatra da je i sam akvarijum jedam veliki filter i da samo kretanjem vode treba obezbediti razmenu gasova. Šta dalj reći?
Ja nebih dalje forsirao uvu temu pa molim odgovorne da je zaključaju ili već kako se to radi. Nadam se da smo iz ove razmene mišljenja svi izvukli neku korist.
Pozdravljam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stvarna korisna zapremina filtera markovic000000 Filteri i pumpe 29 Ned Jun 02, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License