Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pravljenje akvariuma-početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pise na onoj bocici uputstvo, a ja dodajem oko 2ml na 50 litara vode
Znam kako je to na pocetku sa biljkama. Kada sam formirao aq, uzeo sam oko 20 vrsta biljaka. Znas ono po principu, daj ovu, daj onu, svidja mi se i ova i ona. Posle mesec dana, ma i krace, neke su pocele da propadaju, neke su krenule da napreduju. Onda vremenom sam vidis sta ti vise i gde odgovara, jer nema nekog pravila. Neke biljke ce prosto uspevati a neke nece. Ukoliko krenes sa dodavanje CO2, onda mozes ocekivati jos bolje rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 10:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nikakav co2,hoću da probam bez toga pa da vidim rezultate...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne mislim na sistem sa bocom, to iziskuje dodatnu investiciju. Mozes ono sa flasama, secerom i kvascem, mada tu nemas konstantan dotok CO2, pa to malo ume da zeza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma za početak ovako a posle daj bože danetreba ali ako bede neophodno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja dodam 3 ml na 200 litara i to jednom nedeljno Smile
Piše ti u uputstvu, dosta zavisi od ubiljenosti.
Ne znam, po meni je Profito pametnija stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa moraću da vidim,mada kažu valjalo bi vodu sada menjati jednom nedeljno...Kakav je efekat sa tim profito...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideš na neki od banera sponzora ili easylife sajt i pročitaš, da ne radim sada copy/paste, ne znam da li je u redu i prema pravilima.
Uglavnom mikroelementi, možda i makro, ne znam, nemam hranljivu podlogu pa mi to preporučio drugar za ovo moje retko bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koje bilje imaš ima li slika od akvariuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš u albumu od pre jedno mesec dana, kod mene ti je tanko i nezahtevno Smile
Valsinerija, echinodorus ne znam koji, anubia nana. Sad sam ubacio pre neki dan i malo kripti, wendeti green (tako nešto) i krenule su za sad lepo.
Anubia je bila problem, nešto joj je falilo pa mi ovo savetovali i oporavila se.
Ja se nešto i ne trudim previše, gledam da echinodorus raste i valsinerija da pravi senku ribama, sada su mi tu biljke radi riba. Ranije sam stavljao samo osmokot i gomila biljki je rasla bez problema (bacope, ludvigije, HC cuba ...).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam video slike,ma ja od prevelike želje zaboravih da stavim hranljivu podlogu,ma nepitaj me ništa pa sad frka kako šta ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako i bez nervoze Smile
Uzmeš lepo žensku čarapu, iseckaš koliko treba, smotaš u nju nekoliko kuglica osmokota i nekako uvežeš Smile
To zabodeš pod podlogu u blizini korena i miran si određen broj meseci (zavisi od osmokota).
Meni đubrenje uglavnom i ne treba od ovih alamunja, uglavnom oni to sami odrade u ciklusu hranjenja Smile
Menjao sam taj panj u velikom i zasadio kriptu da malo popravim taj desni deo (nema ni dva dana, vidim da je krenula gore ali videćemo), dodam oko 15 do 20 ml profita kad menjam vodu. Geophagusi i odrasli ancistrusi (kad se mreste) znaju da raskopaju do stakla pa nema smisla stavljati nešto sa slabijim korenom i neku hranljivu podlogu.
Nemoj mnogo da se brineš, kod mene su led trake i nema ni 0,3 W/litru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno,nadam se da će mi to uspeti,,poručujem ove od Rainforesta...pa ću staviti koliko gde budem mogao....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima iskustvo sa akvariumom bez hranljive podloge,,kakvi su rezultati ..da li bilje uspeva ili...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neko uspeva a neko ne. imas nezahtevne biljke kao sto je valisnerija,sve kripte,mikrozorum,anubie itd. njima ne treba hranljiva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce se ovo moje primiti......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License