Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum - pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali ikako mogu rastaviti ovaj akvarijum i ako mogu kako ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam da li ti se isplati. inace za ceo proces raslepljivanja akvarijuma izgubices ceo dan i opet na kraju neces biti siguran da li si sav silikon skinuo sa stakla ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
neznam da li ti se isplati. inace za ceo proces raslepljivanja akvarijuma izgubices ceo dan i opet na kraju neces biti siguran da li si sav silikon skinuo sa stakla ...


ali nezmam kako da ga razlepim, meni se ne zuri a neda mi se kupovati novo staklo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to je samo mukotrpan posao, nema nikakve nauke. Seces, gulis, brises, psujes,... I tako u krug...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sada jos koji je silikon najbolji za akvarijum cuo sam da su dobri slovenacki TKK, Sodal Silirub Crni, sta vi mislite koji je najbolji .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto moraš da psuješ?
Zar se akvarista ne bavi akvaristikom iz Ljubavi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusacu koliko toliko da ti objasnim ....
Kupi zilete ( one listice ) i pomocu njih odvoji stranice akvarijuma ( pazi prste, ruke, noge ... sta god ). Kada odvojis stranice akvarijuma , ziletom odstruzi preostali silikon sa stakla. E sad, ovo nisam proveravao ali bilo je o tome na forumu. Petrolejom fino i detaljno prebrisi mesta gde su ostaci silikona ( iskreno ja sam milimetar po milimetar strugao ziletom silikon sa stakla ), tako da nesme ni tackica starog silikona da ti ostane na staklu ( u slucaju da ti ostane tackica starog silikona, moraces sve iz pocetka al posto zalepis akvarijum ). Mozda ti bude i malo laksi posao posto silikon za akvarijum je dosta gusci u odnosu na obican , ko zna ???
Posto skines svaki delic starog silikona ( pazi nemoj staklo da izgrebes ziletom ), acetonom prebrisi staklo kako bi se masnoca skinula sa stakla i samo staklo bilo cisto od prljavstina i pripremljeno za lepljenje.
Sobzirom da nije velika litraza akvarijuma, mozes lepiti sa TKK Aq , a jos bolje bice ako nadjes Silirub Aq. Za spajanje stranica bilo bi lepo kada bi nabavio ugaone stege koje ce ti itekako olaksati spajanje akvarijuma.
Jos par predloga :
Cim primetis da ti je tup zilet, bacaj i otvaraj novi.
Umesto vate mozes koristiti neku krpu koja ne ostavlja dlacice za sobom.
Sto na kome lepis obavezno nivelisi i stavi na stolu stare novine.
Stranice akvarijuma mozes zastititi novinama i molerskom trakom ( manje ces silikon da brises sa stakla.
Isplaniraj svaki korak spajanja i lepljenja.
Obavezno lepi akvarijum sa nekim ko ima kakvo takvo iskustvo sa staklom.
Koristi siroke lepljive trake za osiguranje stranica.
Imaj na umu da silikon nije super lepak ali i nedozvoli da se uvati korica na silikonu.
Za izvlacenje fuge mozes koristiti i plasticnu kasicicu.
Posto zalepis akvarijum, ne pomeraj ga jedno tri - cetri dana kako bi se silikon osusio a posle toga mozes ga napuniti sa vodom kako bi proverio da li negde curi.
Sta da ti jos napisem ... sem srecno i bez nervoze i imaj na umu da radis sa staklom. Srecno ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imasjos i u ovom postu neke detalje koji ti mogu pomoci ...
Pravljenje akvarijuma POCETNIK prica u slikama
...
Nadam se da ce jos neko da se javi i iznese svoje iskustvo i dopuni ovaj gore post ili ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanley
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 14

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Pokusacu koliko toliko da ti objasnim ....
Kupi zilete ( one listice ) i pomocu njih odvoji stranice akvarijuma ( pazi prste, ruke, noge ... sta god ). Kada odvojis stranice akvarijuma , ziletom odstruzi preostali silikon sa stakla. E sad, ovo nisam proveravao ali bilo je o tome na forumu. Petrolejom fino i detaljno prebrisi mesta gde su ostaci silikona ( iskreno ja sam milimetar po milimetar strugao ziletom silikon sa stakla ), tako da nesme ni tackica starog silikona da ti ostane na staklu ( u slucaju da ti ostane tackica starog silikona, moraces sve iz pocetka al posto zalepis akvarijum ). Mozda ti bude i malo laksi posao posto silikon za akvarijum je dosta gusci u odnosu na obican , ko zna ???
Posto skines svaki delic starog silikona ( pazi nemoj staklo da izgrebes ziletom ), acetonom prebrisi staklo kako bi se masnoca skinula sa stakla i samo staklo bilo cisto od prljavstina i pripremljeno za lepljenje.
Sobzirom da nije velika litraza akvarijuma, mozes lepiti sa TKK Aq , a jos bolje bice ako nadjes Silirub Aq. Za spajanje stranica bilo bi lepo kada bi nabavio ugaone stege koje ce ti itekako olaksati spajanje akvarijuma.
Jos par predloga :
Cim primetis da ti je tup zilet, bacaj i otvaraj novi.
Umesto vate mozes koristiti neku krpu koja ne ostavlja dlacice za sobom.
Sto na kome lepis obavezno nivelisi i stavi na stolu stare novine.
Stranice akvarijuma mozes zastititi novinama i molerskom trakom ( manje ces silikon da brises sa stakla.
Isplaniraj svaki korak spajanja i lepljenja.
Obavezno lepi akvarijum sa nekim ko ima kakvo takvo iskustvo sa staklom.
Koristi siroke lepljive trake za osiguranje stranica.
Imaj na umu da silikon nije super lepak ali i nedozvoli da se uvati korica na silikonu.
Za izvlacenje fuge mozes koristiti i plasticnu kasicicu.
Posto zalepis akvarijum, ne pomeraj ga jedno tri - cetri dana kako bi se silikon osusio a posle toga mozes ga napuniti sa vodom kako bi proverio da li negde curi.
Sta da ti jos napisem ... sem srecno i bez nervoze i imaj na umu da radis sa staklom. Srecno ...


E hvala puno si mi pomogao, lepio sam vec jedan sve je dobro ispalo samo sto nisam dobar silikon uzeo, potrazicu nekog iskusnijeg da mi pomogne pri lepljenju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stranice mozes uspesno cistiti prvo skalperom, a zatim ziletom malo finije. Za najfiniju obradu uzmes zicu onu mekanu za sudove, ali mekanu!!! i na kraju sundjer ono zeleno. Operes masnocu sredstvom za ciscenje prozora i prebrises i operes od sapunice, isperes lepo. Tako sam ja pripremao moju stranicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene zanima sledeće:
Kada se lepe bočne stranice akvarijuma, uglavnom se lepi tako što bočne stranice se lepe sa strane donjeg stakla, ili ti na bočne strane donjeg stakla.

Dakle, da li se bočne stranice akvarijuma mogu lepiti tako da se lepe na donju stranu stakla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislis na dno akvarijuma ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slučajno sam napravio lapsus u prethodnom postu. Ispravio sam.

Da, da li se bočne stranice akvarijuma mogu lepiti na dno akvarijuma? A ne sa strane akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ne bi trebalo ... ali mogu na manjim akvarijumima do 50 - 60 litara ( pretpostavljam ). ako nadjem jednu sliku postavicu je pa ces shvatiti ...

=============================================


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License