Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Milan013 Pa valjda protok vode zavisi od jacine vazdusne pumpe, mislim da to ne bi bio neki problem a to sto zauzima prostor i nije strasno, nista vise od jednog kamena ne zauzima a mislim da je najbolje resenje za mali akvarijum jer unutra staje dosta materijala Very Happy

@Thunderbeast Pa naravno Smile

Moze jos neki predlog oko opreme?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako, zavisi od jacine vazdusne pumpe, ali to sto pise na vazdusnoj pumpi (ako i pise ista) jeste protog vazduha a ne vode. Ti filtri sa vazdusnom pumpom rade po principu "povlacenja vode iz filtra vazduhom" (ne znam kako ovo da nazovem bolje), tj. vazdusni mehur tezi da izadje iz korner filtra i sa sobom vuce i vodu i tako nastaje protok vode. E sad zapremina vazduha koja izadje iz filtra je dosta veca od zapremine vode, a i drasticno zavisi od visine cevi kroz koju da voda sa vazduhom treba da izadje.

S druge strane, vazdusne pumpe su neuporedivo glasnije od vodenih potapajucih...

Dakle, razmisli jos jednom o hang-on ili top filtru. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Milan013 Ako mislis da je hang-on dobar za ovu moju litrazu necu mnogo razmisljati posto filter izgleda jednostavno i sve sto treba je da se nakaci na ivicu akvarijuma da bi radio svoj posao, unutra nadam se ima dovoljno filter mase za preciscavanje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da si video ovaj akvarijum (komentarisao si tamo u temi), koji je radio tvoj imenjak http://www.akvarijum.org/forum.....18409.html
Isto je zeleo akvarijum za kozice, malu litrazu... koristi Hang-On od 500l/h, koji je prigusio guscim filtracionim materijalom...

Posebno obrati i paznju na video, da vidis kako to zapravo radi hang-on u ovoj postavci:

Vlada991 ::
Mali update. Smile

Link


Vlada991 ::
Posle nedelju dana dodavanja Easy Carbo preparata biljke su znatno popravile formu, boju i brzinu rasta. I dalje ne dodajem CO2. Mali update.


Link


Smile



S druge strane top filtar mozes napraviti tako da ima vise filtracionog materijala ali moze bacati senku, smetati osvetljenju... sve ima svoje za i protiv pa ti vidi sta ti vise odgovara. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo, najverovatnije cu taj filter i da uzmem, videcu jos sa covekom koji radi dole u prodavnici, on se razume odlicno u sve to jer ima odgajivacnicu pa cu se odluciti na 1.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hang on filter uzmes i glava da te ne boli Wink ...ja ga imam u 50l koji je bio i kozicnjak i akvarijum (sa svim zivim svetom) i evo ga vec 2 godine i nikakvih problema nema, necujan, ako ga redovno peres i ne dozvolis da se zaprljava (posto bas i nema mnogo filter materijala) imaces kristalno cistu vodu... nego daj neki update, jel si oformio nesto? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License