Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pozadina od kamena :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slucajno sam po kompu nasao slike jednog mog rada ... pozadina od kamena za manji aq.

evo sta je bilo potrebno
1. plasticna gajba (dno)
2. cement
3 i naravno kamenje Wink

evo kako sam ja to odradio

Image

Image

Image

prvo sam probao da kamenje lepim silikonom pa sam video da ce mi trebati mnogo silikona a i i da ne lepi bas najbolje pa sam odlucio da nastavim sa cementom ,
Celu sam tablu premazao cementom u sloju od oko 1 cm ,naredjo sam kamenje i ostavio da se susi Wink


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 12:33 am Snimi Poruku Nazad na vrh

cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo kako je izgledalo u akvarijumu Wink

Image

jos neki kamen napred i to je bilo to Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

sutra jos neka slika a mozda i nadjem neki video Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda lepo . Ali , nesto mi ne uliva poverenje cement ? Da je neki drugi vezivni materijal koji vremenom ne slabi u vodi bio bih dosta sigurniji u tu pozadinu. Ovako, ja bih stavio tanak stiropor na dno akvarijuma i pokrio peskom i kamenjem ... mada i to nije idealno resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji taj vezivni materijal koji menja cement, ne znam kako se zove. Dosta se koristi kada je u kontaktu sa slanom vodom (more).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popaj je mislio na tene, ali je toliko skup za ovoliku pozadinu da ne bi imalo smisla raditi sa njim. Ja sa tako nešto pravio sa cementom pre skoro 30 godina, nije bilo nikakvih problema.
Cvijo, izgleda super, pogotovo sa istim kamenjem ispred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glupi pametni telefon, tenex se zove vezivno sredstvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Izgleda lepo . Ali , nesto mi ne uliva poverenje cement ? Da je neki drugi vezivni materijal koji vremenom ne slabi u vodi bio bih dosta sigurniji u tu pozadinu. Ovako, ja bih stavio tanak stiropor na dno akvarijuma i pokrio peskom i kamenjem ... mada i to nije idealno resenje.


Cement ! Mozda je problem u sloju od 1-2mm (preko stiropora) ali u sloju od 1-2cm verujte da nije .
Ova pozadina je bila u vodi 2g. i mije bilo nikakvih problema Wink
Stiropor ispod peska i kamenja obavezno Bravo
i da, najbitnije da kamenje na pozadini i kamenje ispred bude isto Cool

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popaj ::
Postoji taj vezivni materijal koji menja cement, ne znam kako se zove. Dosta se koristi kada je u kontaktu sa slanom vodom (more).


Ima aditiva za podvodno cementiranja ali sumljam da je ovde upotrebljen aditiv Sad .
Pozadina izgleda fantasticno a izgledace jos lepse kada se nakupe alge na kamenju Smile . Bice sasvim prirodno okruzenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavljanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Feb 01, 2019 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna pozadina za aq manastiriste Uradi Sam (DIY) 7 Sre Okt 03, 2018 6:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pozadina - zadnje staklo na morskom ticma Morska Akvaristika 3 Pon Mar 12, 2018 9:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Granule lava kamena (bio lavatit) Ludimir Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jul 26, 2017 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License