Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski akvarijum 135l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brittle starfish u nekoj varijanti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda kraba uhvatila neku mrtvu algu il neki odpad koji bezuspesno pokusava da izbaci iz svojih kanala koja je sprecava u daljem kopanju.ako je to trebao bi sto pre krabu da lociras i da ej izbacis vani.(opet ja i moje teorije zavere)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile Teorija zavere, nista ostavicu ovo ovako do daljnjeg, ako krene da se mangupira miniracu kamen ( sa tonu eksploziva) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je samo predspostavka koja je 99% netacna.meni iskreno najvise lici na neku algu al kad ti vec kazes da se uvlaci i povremeno izlazi il je neki crv il Brittle starfish al bi u tom slucaju primetio i koji drugi krak.u svakom slucaju nista za brinuti se.uzivaj i opusti se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jako mi se svidja tvoj skejp.lampa je dobra za tu litrazu(naravno kasnije ces se moci poigravati sa cevima),strimica je po meri-jos samo da nadjes odgovarajuci skimer(za pocetak neki hang on)
i mozes da unutra stavis sta god pozelis bez ikakve bojazni.
po mom milsjenju sredio si se odlicno(za primer).hrabro sto si stavio tu bublle anemonu jer ih ne preporucuju pre 6 meseci da se ubacuju,al je ona super otvorena i jako zdravo izgleda tako da nemas razloga za brigu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki,
doliva se RO voda, a u dve nedelje se menja jednom 10% vode (sipam RO vodu) to je cela tajna uspeha.
Neki dugoročni plan je Pterapogon kauderni + neka riba koja jede alge i nešto sa nogama da trčkara po akvarijumu Smile.
Posle ostaje da pratimo parametre i da dodajemo korale.
Naravno skimer je u planu.

Laki mislim da sam kod tebe video Pterapogon kauderni ribe ili ribu, kakva su tvoja iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da aj sam iamo kardinala.super je riba -jako socijalna ne zahteva puno jede sve.moj je mnogo narastao pa ga nisam hteo vise muciti sa tako malim akvarijumom te sam ga prodao.
za pocetak bi morao nabaviti cleaning crew postro sam primetio da skoro svi pocetnici su izostavili taj deo posle cikliranja i umesto cistaca poceli da ubacuju odmah korale-to je proces koji se ne sme preskociti.kozice,rakovi,puzevi su neophodni u periodu kad se smire alge jer treba to neko pocistiti.sto se tice ribe koja bi to radila neke vrste gobija su dobri-a bleni nezamenjiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno ro voda je kljuc za zdrav akvarijum-nikad cesmusa ma koliko dobra bila ence imati takav efekat.pokusaj da menjas vodu na nedelju dana i videces koliko ce biti vise napredka -sad ne moras kasnije akd ubacis vise potrosaca nutrijenata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li pomoći za ovaj koral?
On/ona mi je prvenac pa sam se vežbao ma njemu/njoj nema gde nije bio/bila u akvarijumu Smile .
Ovakav je već par nedelja.

ImageIMG_7849 by presretach, on Flickr
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je ovo neka clavularia, meni je isto jedna propala, a druga odlično raste. Koliko dugo je u ovom stanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 24, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odokativno, nedelju ipo dana.
Sumnjam da je ok, pošto je ovakva i sa ugašenim svetlom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pala je odluka ko će da vozi traktor, a ko da otvara kapiju Smile .
Jadan koral sav se istraumirao Smile .
ImageIMG_7912 by presretach, on Flickr

Stigli su još par stanovnika, jedan se krije, jednom se vide samo pipci Wink .

ImageIMG_7919 by presretach, on Flickr
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično napreduje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

klovn uziva definitivno, al za ovog enperor angel-a je previdjena velicina akvarijuma od 800 litara pa na vise tako da bas nece biti srecan kod tebe-a i zahtevna je jako riba i raste do 40 cm-prostor ce mu biti skucen te ce zbog toga ispoljavati veliku nervozu to se moze jako lose odraziti na ishranu i sam kvalitet ribe te ti predlazem da ga menjas za neku jednostavniju ribu....
ovo je samo savet....npr zuti tang se drzi od 400 litara pa na vise iako ga mnogi drze u akvarijumima od 150 i prilagodi se on tom zivotu al nije srecan te ga se cim naraste moramo osloboditi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li ti je ono caluastrea u senci ispod ploce sa xeniom?!
ne izgleda dobro (bar na slici ako je to ona)?!
premesti je sto vislje jer joj ocigledno treba svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License