Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postolje od blokova Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misliš ovako nekako
Image
slika pozajmljena ovde sa foruma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako:
Image
Nemam metar pri ruci, 120x45 je osnova, visina nekih 65 cm. Donja je podignuta oko 10 cm da može kornjači da se odvadi voda u slivnik.
Ne znam ko se nije popeo na nju za probu. Malo sam bio skeptičan ali zetov otac koji je vario je je rekao da ne treba ni šipka više.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji su profili u pitanju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30x30 kutije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tom fazonu sam ja radio manju policu od cevi 20x20 i to bez ove dole horizontale i na njoj stoji akvarijum od 95l i plus manji od 20l tako da i ja mislim da ne treba ništa jače od ovoga i da je 30x30mm sasvim dovoljno ja zanm da je majstoru u interesu da bude skuplji materijal je on za ruke uzima 70% od ukupne cene materjala.
Kod mene bi visina bila oko 50-55cm tako da je još niže od ove tvoje police.
Hvala na pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, malo sam i ja skeptican ali ako kazes da je provereno onda nema razloga da ti ne verujem Smile . Znaci sve do 120 moze profilom 30x30 na dve noge tj cetri tacke. Preko 120 trebalo bi 6 tacke ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je isto kao što sam ja skicirao samo bez onih vertikalnih, sa njima se samo dobija oslanjanje na više tačaka a ništa se ne gubi i ide 1m cevi više.
Ja bi išao na postolje 120cm a gornja ploča bi bila 135cm jer bi akvarijum trebalo da bude 130cm dužine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i ovakva varijanta koja je 100% sigurna ali bez nogica je opet nivelacija problem ako nije ravno ali je mnogo veća površina oslanjanja i pritisak na podlogu je bolje raspoređen.
Image

Mnogo varijanti, ja čekam da mi se jave iz još jedne firme da vidim koliko oni cene taj posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno ne znam, možda kad budem porastao na dva metra Smile
Sa krugom i kvadrantaima kao poprečnim presecima i ako imaš debljinu zida od otprilike 3 mm, imaš jaku čvrstinu (probaj da saviješ 30x30 od 120 cm). Meni je ta srednja kao dodatni oslonac za ivericu i ukrutila je konstrukciju u sredini. Stric mi je neki mašinac-inspektor-dlaka u jajetu Smile aminovao je i bez tih srednjih, tj. rekao mi je standardno da sam budala što i to stavljam, glupi tehnolog, planiram voz da preteram i slično Smile
Ja ne mogu da se setim tačno, ali mislim da me nije konstrukcija izašla više od 4000 ofarbano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cevi kao cevi nisu skupe e sad majstor tu uračuna elektrode+brusne ploče+farbu+razređivač+ pa na sve to još 70% ruke ispadne toliko, njegov rad za ruke ispada 2800din.
Bar mi je tako jedan računao videću još na par mesta jedne već čekam da jave cenu ako se uopšte jave jer ovde slabo ima onih koji rade baš profesionalno.
Da radim kao ranije u državnoj firmi ovo bi mi došlo gratis ali tad se nisam bavio akvaristikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeste,to je skupo. neku resetku mi je majstor jos i komsija pravio i uzeo 10 000 za ruke,onako komsijski. sami smo farbali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spaske, kad pomenuh strica da uključim malo i mozak Smile pošto je i moja prvobitna zamisao bila tipa da neka železara ima šta da radi bar dva meseca.
Ima ovde radnja, tri police su 20x20 kutija, razmak nogu je oko 1,5 m, tri reda akvarijuma u vis. Zadnji red gore su 2 metra dugački akvarijumi, dva komada, dubine oko 40 sigurno, sa podlogom i dekoracijom. Ne znam da li ima i jednu poprečnu šipku.
Imaš i na forumu jedan primer, ja nisam bio u radnji ali neko verovatno zna koliko je to otprilike:
http://www.akvarijum.org/forum.....39-15.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u školi pokušao da iskoristim školsku klupu od cevi 30x30mm za akvarijum od 200 litara. Da li verujete da se vrlo brzo iskrivila. Na osnovu tog iskustva, kada uskoro budem pravio postolje za akvarijum 120x40x50cm, sigurno ću staviti deblje cevi. Što je sigurno, sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je klupa duža a nema ovih ojačanja gore i dole koja daju čvrstinu konstrukciji.
Ali svakako korisna informacija meni je taj majstor rekao 40x40 a za njih ujedno ima i štelujuće nogice a kaže najmanje da se ide sa 40x30
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

edit:
Računam da akvarijum 0d 250l sa staklom, peskom i kamenjem ima otprilike oko 400kg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prodajem akvarijum 120 l i filter, po... DevilFish Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 12:48 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem akvarijum i filter, poklanja... DevilFish Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 30, 2018 2:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novo postolje Rainmaker Uradi Sam (DIY) 23 Čet Maj 10, 2018 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ADA postolje 100x40x40 papaluza1 Uradi Sam (DIY) 24 Uto Mar 01, 2016 1:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postolje za akvarijum Fricky`88 Uradi Sam (DIY) 24 Uto Feb 16, 2016 1:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License