Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sumnja - da li i opravdana? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
pre neki dan sam primetio da mni jedan rhodostomus ima nesto kao zuckasto na telo... ne znam kako bi opisao, pa evo slike.
Ponasanje je normalno, ali posto jedino ova ribica ima tu kao mrlju, rekoh da pitam ima li neko ideju sta je i da li je za uklanjanje iz akvarijuma ili ne...

Image

i iz drugog ugla malo bolje se vidi

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 1:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To bi mogla biti saprolegnia. Mislim da ima lekova protiv nje. E sad da li je isplativo kupovati lek za tu jednu ribu i leciti je, ili umesto leka kupiti novu ribu na tebi je. Ja bi je u svakom slucaju izolovao od drugih riba.

Evo sta pise u delu koji se odnosi na bolesti:

GLJIVIČNE BOLESTI



Saptolegnia i Achyla

S: Pamukaste nakupine gljivica se pojavljuju na tijelu ribice. Kako alge rastu na gljivama, tako gljive postaju smeđkaste boje.

A: Gljivične infekcije su uvijek seknudarne infekije koje se mogu jedino pojaviti kad je riba već bolesna ili fizički ozlijeđena. Kad se pojavi gljivična infekcija, pojačajte temperaturu vode. Postoje različiti načini borbe protiv ovih gljivica uključujući 30-minutnu kupku u 1ppm natrijevom permanganatu (10 mg/l), dodavanje malahitnog zelenila, ili dodavanje komercijalnih lijekova protiv gljivica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih je izvadio u drugi aq ako imas...pa pratiti situaciju , a li se siri ili ne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam, cim dodjem kuci, vadim je u izolaciju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mrlja na površini, ili je unutar ribe? Moj jedan rodostomus je imao neku tamnu fleku na boku, ali je bila iznutra, i prošlo je posle nekog vremena. Ali svakako izoluj, da ne rizikuješ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To me i zbunilo - koliko sam uspeo da provalim, u telu je. Nije mi jasno kako je moguce i sta je u pitanju.
Da je spolja, uklonio bi je odmah a ovako sam zbunjen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve u svemu , imaš prelijepe microsoume Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc primetim da se ta unutrasnja mrlja (ne znam kako da nazovem) izgleda povecala... Odvojio sam ribu u odvojen prostor pa cu pratiti.
Ne deluje mi iskreno kao bolest, ali da je cudno - jeste...
Videcu sta ce biti nadalje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izdvojeni je R.I.P.
Nisam primetio da je bilo sta drugacije bilo na telu... mozda mu nije prijalo sto je bio sam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License