Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus altispinosus u drustvenom akvarijumu...? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Saphira
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2014
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedavno sam oformila akvarijum od nekih 60-ak litara, i kao ribice pilote ubacila jato barbusa (njih 5). U medjuvremenu sam se zainteresovala za patuljaste ciklide, i nisam odolela - juce sam nabavila par Mikrogeophagus altispinosus (bar mislim da je par, pa mi je potrebna vasa pomoc oko utvrdjivanja pola ove ribice).

Najvise me interesuje da li oni, tj. patuljasti ciklidi mogu uopste da funkcionisu sa barbusima? Sad su pomalo stidljivi, uglavnom se kriju, i jedan je malo agresivniji prema drugom, cini mi se da mu je malo ocerupao ledjno peraje. I da li bih mogla pored njih da ubacim jos jedinki iste vrste, ili neku apistogramu ili kribenzisa? Hvala na odgovorima (pol, ponasanje, druzeljubivost) unapred Smile

evo ga jedan:

Image

i drugi:


Image

i zajedno:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 26, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih imam u zajednickom akvarijumu preko 2 godine - 2 muzjaka - a od pre mesec dana jos 2 ribe - muzjaka i zenku. sa svima se dobro slazu osim sa Sijamskim algarom koji ih proganja. Medju sobom se koskaju uvek, ali nista strasno - podelili su od pocetka teritoriju i drze se toga. Verovatno ce se i tvoji smiriti cak i ako nisu par cim ustale teritoriju.
Kod njih (koliko sam ja bar primetila) nije toliko vazna litraza vec povrsina dna - ne napustaju dno, tako da je bitno da mogu da formiraju teritoriju. Za slaganje sa barbusima secam se da sam citala da je kolega drzao ramove i barbuse bez problema.
Moji su inace u drustvu i ramova i apistograme, skalara, botia, tetri zivorotki.... i sve funkcionise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam držao Ramireze sa Cacaduima i Skalarima bez problema.
Cacadui ne mogu sa Borcem a Ramirezi mogu. Pojure se tu i tamo al ništa ozbiljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License