Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ojacanja akvarijuma 140l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li za akvarijum dimenzija 85x40x42(DxSxV) treba gornje ojacanje duz prednjih stranica i koje bi sirine trebalo da bude?8mm staklo je u pitanju.I da li mozda treba jos neko ojacanje u dnu ili poprecno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne treba ti druze, moj je 120d x 40s x 60v, od 10mm, da ti je visina malo veca, 60-65 trebalo bi ti poprecno gornje ojacanje, ovako ne brini. 85cm duzine na 42 visine nece nigde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz je u pravu, ništa ti tu ne treba. Ja kad lepim neke dimenzije po prvi put i ako nisam siguran, testiram akvarijum. Punim do pola pa merim da li pokazuje stomak. Dosipam vodu po malo i merim. Čim se pokaže stomačić od 1-2 mm ja odmah praznim, sušim i lepim ojačanja. Proverena metoda. Probaj i ti ali u ovom slučaju ne bi smelo da ima iole stomaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci.Tako cu i da uradim.SAmo me interesuje ako bude bilo potrebe za ojacanjima da li mogu da odradim od 6mm stakla?Posto nema ko ovde da mi isece 8mm.Ili da spojim 2 sestice kao ojacanje ako bude bilo potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa 8mm se ne boj. Nema potrebe da razmisljas o ojacanjima jer prakticno nema teoretske sanse da se nesto desi ako kvalitetnim silikonom zalepis i sve lepo odradis.
Mnogi su radili takve dimenzije i sa 6mm pa su stavljali ojacanja i nisu imali problema a sa 8mm vec necu ni da pricam, slobodno to lepi bez icega a ako bas hoces ojacanja mozes da stavis i od 6mm gornja uzduzna i to je to..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok.Razjasnio sam sve sumnje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nebih otvvarao novu temu molio bih administratore da promene naziv teme posto bih u ovoj temi polemisao i oko nekih diomenzija za filter kao i za akvarijum.Neka bude neka teme pravljenje akvarijuma do 200l.

Ovako,malo po malo suska se akvarijum 110x40x42(DxSxV
) pa bih savete da li da radim od 10mm staklo ili od 8mm sa svim ojacanjima.Takodje me buni filter posto hocu da stoji iza akvarijuma ali necu imati dovoljno prostora da bude sirok nego moram uzi a duzi.Ima li neko predlog koju bih dimenziju mogao da odradim filtera sa sirinom od 10-12cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako te svrbi džep ti radi od 10mm. 8 mm je ok za 180 i kusur litara, naravno uz sva ojačanja, kao što si rekao. Filter 60 x 12 x 42, tri komore. Ja ne bih komplikovao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...a može i 2 filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Sep 27, 2014 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesvrbi me bas Smile Sto se tice ojacanja to se podrazumeva gornja,donja i mostovi?A koja bi sirina bila uzduznih ojacanja i porprecnih?Znam sve kako idu ali neznam koja je dovoljna sirina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem se, ali ako ti pomaže na 130x45x40 od 10 mm su gornja ojačanja širine 5 cm.
Da li si razmišljao o 5 komora ako hoćeš baš veliki filter, možeš puno materijala u standardnoj postavci ili pumpu u sredini a vuče iz oba čoška. Po meni je sasvim ok i 10 i 12 cm širine. Sa 12 lakše barataš rukama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ti u opste ne treba ojacanje ako pravis od 10mm stakla, ja sam moj 100x40x50 pravio od 8mm stakla i stavio sam samo gornje poprecno ojacanje ali ako bas hoces ojacanje dovoljno ti je gornje recimo na prednju i zadnju stranu zalepis 110x5 i preko njih lupis most sirine 10 cmm i sve to mozes od 8mm stakla ne mora 10mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumeo sam sad sve o ojacanjima ali me sada buni 8mm ili 10mm.Planiram da radim i komodu za aq pa gledam da ustedim na svakom cosku.Ali ako je 8mm na granici za ovaj aq onda bez razmisljanja radim od 10mm.

Jos jedna stvar me interesuje.A to je kp oprada.Da li moram bas sve ivice na kp obradu ili je samo dovoljno da obradim dno i visinu bocnih stranica koje imaju dodira sa prednjim staklom(mislim nemaju dodira ali da fugna bude svuda ista da nedodje u situaciju da od secenja ostane izbocina koja posle pravi problem)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako da pohvatam sve stavke pre narucivanja stakla.Veliki mi problem pravi filter za kojeg nemam mesta pozadi aq a pored njega mi nekako strci i kvari izgled.Pa mi pade napamet da ga uradim unutar akvarijuma.Evo slike kako sam mislio filter i da li ce biti dovoljan da zadovolji potrebe akvarijuma.

Image

Dakle,fiter u samom akvarijumu da bude duzine 60cm(polovina akvarijuma),sirina 10cm.Bio bi podeljen na 3 komore :2 po 10cm za taloznik i pumpu i najveci deo od 40cm za filter materijal.Da li je to dovoljan filter za ovu litrazu?

Nadam se da ce se jos neko ukljuciti u diskusiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam samo takve filtere, trokomorne unutra sa zazorom (po meni obavezna stvar, glupo je da stavljaš prelivnu cev).
Na 10x10 je malo usko da zavučeš ruku pa računaj da ćeš možda morati pumpu na bočno staklo.
Komora sa grejačem i taložnikom, gde je zazor, mi je oko 5x10 (sad ne mogu da otvaram i premerim) ali samo toliko da može da stane grejač, možeš i sam da izmeriš koliko ti treba. Tako ti ostane maksimalno za filter materijal.
Možeš i tu zadnju levu komoru 10x10 da iskoristiš za taložnik sa zazorom, samo staviš staklo ukoso od kraja druge do zadnjeg stakla gde je kraj treće komore. Lepše izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License