Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zamucenje vode u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milos.pavic
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2014
Poruke: 16
Lokacija: Beograd - Sremčica

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam stvarno gde bi trebalo da stavim ovu temu a jako mi je hitnoo... Ceo dan mi je voda u dobrom stanju a večeras kada sam došao večeras kući voda mi je bila mutna kao da se nešto izdešavalo u akvarijumu u mom odsustvu... Po vodi leti kao neka paučina, izmet i hrana... Da li može neka pomoć oko ovoga, šta mi je pametno da radim? Planiram da promenim pola vode u akvarijumu pošto imam biljke ne znam šta bi im se dogodilo... Sinoć sam promenio sunđer filtera ali kada sam stavio i jutros kada sam nahranio nije bilo promena u vodi... Takođe mi je bila sinoć šargarepa, kuvana, u vodi da bih pohvatao puževe ali to nije delovalo i izbacio sam je... Ali ni tada nije bilo promene... Pomoooć hitnoooo... :'(


Poslednji izmenio jovica dana Ned Sep 28, 2014 9:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika bi neka pomogla svakako.
Ovako mozemo samo da nagadjamo.
Malo vise detalja o akvarijumu, velicina, stanovnici......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milos.pavic
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2014
Poruke: 16
Lokacija: Beograd - Sremčica

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko se dobro vidi...
Image

Image

Popis stanara:
-Zuta moly
-2 Crne Moly
-2 narandžaste platike
-Galaxy platika
-4 kraljevske neonke
-2 pande
-2 ancitrusa
-2 gupike
-2 kisfo
-maleziski puzevi
-barski puzevi
Akvarijum 50x30x30=45l

Imam par biljaka ali im nazalost ne znam imena. Vide se na slikama. Ako bude trebalo slika cu ih pojedinacno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milos.pavic
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2014
Poruke: 16
Lokacija: Beograd - Sremčica

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo mala ispravka:
-6 kraljevskih neonki (juce kupio 4 i dve mi jutros nadjene mrtve)
-4 gupike sada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prevelika koncentracija azotnih jedinjenja, verovatno svih od amoniaka do nitrata.....koliko cesto/zadnji put menjao vodu bar 20-30%?
koliko dugo ti "radi" taj akvarijum sa ribicama a koliko je radio bez ribica?.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Losa ti je filtracija za taj ak. Napravi jedan spoljasni filter, i da vidis lepote i tebi i ribicama...
milos.pavic ::
... Sinoć sam promenio sunđer filtera ali kada sam stavio i jutros kada sam nahranio nije bilo promena u vodi...

To je. Restartovao si cikliranje filtera, u tvom slucaju je to bedno parce sundjera malo vece od sibice koji si bacio. Sad je najvaznije da ne diras nista, ni u ludolu ne menjaj pola vode, upropastices sve. Nemoj da hranis ribe 2 dana, nek vrti tako. Bice sve u redu, desava se ako je nov akvarijum u pitanju. Sigurno si skoro to sve postavio. Jos je cikliranje u toku. Sundjer se ne baca vec se svremena na vreme ispere pri redovnoj zameni vode. I to u vodi koju vadis iz akvarijuma.
Evo ti link, sve da procitas i da naucis pod obavezno, da ne pravis vise gresaka. I povadi ova cuda iz akvarijuma k'o Boga te molim! Laughing

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

I izbegavaj da naslov teme bude "Pomoc" i sl, treba da se iz naslova nasluti sta je u pitanju. Tako je po PRAVILNIKU.
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milos.pavic
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2014
Poruke: 16
Lokacija: Beograd - Sremčica

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sundjer sam zamenio jer svaki put pri promeni vode i ispiranju filetra ja nadjem nekog puza koji mi prodje pored sundjera i zapusi mi cevi i onda izvacuje slabo vodu. Akvarijum imam vec 3 meseca i prvi put kada sam ubacio sve sto sam planirao u akvarijum nije doslo do ovoga. Hvala na pomoci pusticu da se ciklira akvarijum.
Sta si mislio pod "Ova cuda iz akvarijuma"? Very Happy
Moja greska, uplasio sam se da mi se ne izvrnu ribice pa sam napisao to. Sada znam za ubuduce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sifoniranje dna, redovna zamena 1/3 vode odstajalom cesmusom na 7-10 dana, umerena ishrana, i najvaznije bolja filtracija.
Ako je toliko stanje sa puzevima alarmantno, to je znak da prehranjujes ribe, pitanje je kada ce poceti da oboljevaju jer sa tolikom hranom viska, i organskim otpadom u kombinaciji sa veoma losom bioloskom filtracijom ti je ak tempirana bomba...
Vise nista od riba ne ubacuj u akvarijum. Pokusaj da odradis spoljni trokomorni filter, pumpu mozes da iskoristis tu sto imas vec. Cca za 1200 ces napraviti filter, kupiti filter materijal, prelivne cevi i da uzivas. Razmisli za u buduce.
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

milos.pavic ::

Sta si mislio pod "Ova cuda iz akvarijuma"? Very Happy

mislio je na brodice, zamke i ostale plastike Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milos.pavic
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2014
Poruke: 16
Lokacija: Beograd - Sremčica

PorukaPoslao: Ned Sep 28, 2014 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci. Izbacicemo plastiku iz akvarijuma takodje. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljasef
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvar ukusa a svi su to probali realno Very Happy To ne utice ali ostalo sto rekose da Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License