Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 25l ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene opet , predstavljam nešto manji akvarijum.

U pitanju je akvarijum manjih dimenzije , litraže 25l
Podloga je sitni kamenčići , s time da gdje su biljke , ispod kamenčića ima pijesak i zemlja za cvijeće.
Grijač od 50W.
Filtracija Atman filter 350l/h
Osvjetljenje štedljiva sijalica od 11W

Živi svijet :

Ribice su malci gupy i moly (što blekova što šarenih , ima svakakvih ).
Biljke ( za sada ) , saagitarie i valisnerije i rogolist .

Eto akvarijum je od nedavno formiran samo za mlađ.

Za koji dan se stavlja nova podloga , u pitanju će biti zemlja za cvijeće pa preko pijesak pa kamenčići, uz HARD , tu će biti nekoliko crnih kamenica i nekoliko grančica , sutra se kuhaju Very Happy i naravno ide uskoro pozadina Shocked


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada vec menjas podlogu, to kamenje malo razmesti to kamenje. Promaj u jednu stranu. Suvise je mali akvarijum za ovakvu centralnu postavku. Izgleda kao gomila crnog uglja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada vec menjas podlogu, to kamenje malo razmesti to kamenje. Promaj u jednu stranu. Suvise je mali akvarijum za ovakvu centralnu postavku. Izgleda kao gomila crnog uglja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta češ voli čovek da lopata Smile Smile
Vidiš Popaje da je sakrivao grejač i to uspešno.
Mirče, ja ne bih tu ubacivao hranljivu, pričam ti iz ličnog iskustva, samo malo osmokota ako baš mora.
Ako planiraš da bude samo za malce onda ok, ali moli je velika za taj akvarijum.
Da li je to hang on filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Popaj
Volim ovako Very Happy
Hvala na savjetu

@nesa69
ići se veoma tanak sloj zemlje za cvijeće , čisto da bih poboljšao rast sagitarie i valisnerije .
Da , sakrivao sam grijač , ali sad ću da ga sakrijem perfektno iza zavjese od biljaka.
Ovdje su samo malci molly i guppy , nema velikih , samo malci Very Happy
Hang on , nije ... ali probaću da ga nađem , idealan će da bude , jer ne zauzima nikakav prostor u akvarijumu .

Ubaciću neku grančicu , imam ih na pretek .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da uradiš neku menjažu za hang on, ali uzmi onaj atman HF-0300 (valjda), nemoj onaj najmanji.
Lep će to kutak da bude, jaslice, obdanište, zabavište Smile
Koji si grejač stavio, meni je stajao od 25W, koštao me više nego ovaj od 300W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaću ovih dana da nađem kakav HANG on , jer je najbolji za akvarijume do 30-tak litara...
Nadam se da hoće da bude lijep , barem meni hehe , sestri mi se već sviđa , kaže da je ljepši nego onaj veliki , al tu malo laže hehe ...
Grijač , ne znam koji je haha , ne piše na njemu , uzeo sam ga na polovnoj robi , platio ga manje od 2e hahha a radi , sve funkcioniše super grijač , eto ga završio je tu , ali je od 50W , a ja svoj od 100W platio 15e ... xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche, stavi nešto plutajućih biljaka, vole malci to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima rogolist , ali sam ga zaboo u podlogu , nervira me kad upalim filter , ide svugdje .... probaću da nađem onaj vodeni kupus. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se kako ovo izgleda, jednostavno i lepo za mladj, imaju mesta da se razviju koliko toliko sto bi se reklo.. Grejac od 25W je kod mene oko 1200 dinara a od 50W oko 900.. Ovi od 100W+ su jos jeftiniji a to je samo iz razloga sto je epruveta manja, pa im nije standard da prave kao ove sa vise vati i zbog toga je skuplji.. Smile

Ja cu morati od 25W da uzmem iako je skuplji al jbg. Hang on filter je najbolji za ove litraze sto kaze Nesa, jedino on nece da pravi talase Very Happy

Od podloge si trebao neki crni kvarcni pesak samo zbog izgleda al nije ni ovako lose, msm svako ima svoj ukus.

Uglavnom lepo izgleda pa sad samo polako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pusti valsineriju isto da raste preko površine, lepo će da im napravi senku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Sep 20, 2014 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vladimire , ovo je tek početak , samo sam ga sklepao onako , jer me nervira ona kotilica u velikom akvarijumu , kvari mi dojam cijelog akvarijuma.
Danas sam išao po još nekih kamenčića crnih , da mogu lijepo da napravim ponovo ovu sredinu i da zakamufliram grijač.

nesa , pustiću ja valisneriju samo nek se primi ... jer sam je kupio u katastrofalnom stanju ... jedva da je iz jednog pelčera bilo 2-3 lista i to nikakva.Bila je sva blijeda , sad je dobila lijepu zelenu boju .
A u ovom ćošku imam i sagitariu (kupio je od mog provjerenog akvariste , lik ju je uzgojio , na prvi pogled sam mislio da je valisnerija , ima prihranu ,ima dobru rasvjetu veću od 1W po litru i od njega sad samo kupujem biljke ).

Planiram u velikom akvarijumu da počnem sa prihranom za jednu mjesec dana , uzet ću dozu za 50 dana i polahko trošiti , pa vidjeti rezultate... Bravo Bravo Bravo

Sve u svemu uskoro ide bolja podloga ovom malom akvarijumu i nove biljke , kao i hang-on kad nađem ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo rekonstruisao sam akvarijumčić :


Image

Image

Dodano je : Ludwigia repens , Sagittaria Sabulata , Valisnerija spiralis, Anubias nana ( i to zalijepljena je za komadić kamena i kamen je utrpan u pijesak hehh ) , onda Cryptocoryne brown i Microsouma (pteropus i mini) po kamenju .
Planiranno je ubaciti još neku vrstu mahovine i 5 Rili kozica , da vidim hoće li moći u akvarijumu sa malcima Very Happy
Od kuževa imam one Ramshorn snails.... namjero ubačena 2 velika , sad imam 202 hah ( jaja je na sve strane , ali smanjiću to ja ) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License