Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Domaće ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
2001




Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se divim ribama još odavno i želim jedan akvarijum u svojoj sobi,ali su meni mnogo lepše neke domaće vrste neko neke "egzotične".Na internetu sam pročitao malo ali nema mnogo informacija pa me zanima postoji li neko na ovom forumu ko gaji naše ribe i kakva su njegova iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 6:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pecaros za reke i dunav, mogu te uputiti za hranu, za vodu i za izbor ali sve zavisi akvarijum koji imas ako mislis da ubacis neku dunavsku u akvarijum od recimo 100L ili 150L sa nekom drugom vrstom to ce biti da ne valja sve zavisi opet ako su male i koje vrste domacih zelis u akvarijum.

Reci mi nazive domacih riba koje bi drzao u akvarijum, da bih ti odgovorio ono sto bi ti rekao i sto ce ti reci svaki pecaros.
I da dodam dunavske ribe, kao sto kazes da zelis u akvarijum nemoj ih drzati u akvarijum od recimo 100Litra 200Litra ali ako razmisljas da dunavsku domacu ribu zaista zelis nabavi akvarijum od 350 litara do 500 litara ne zezam se jer im je i 250 litara dunavskoj ribi veoma malo one su navikle na veci prostor , jos ako ubacis tri cetri ili ubacis dve tri razlicite vrste em sto moze doci do napadanja druge vrste em sto ce imati prostora samo koliko malo da se krecu ako ti je akvarijum mali.
Sto se tice biljka ako ubacujes dunavsku ribu mozes slobodno iz dunava po neku biljku ubaciti ali je dobro operi prvo i drugo
voda za dunavsku ide ovako 100% dunavska da bude jer mozda si video imao prilike da vidis kad ubacis upecanu ribu u obicnoj cesmovaci ne prezivi u toj vodi posle par dana.


Poslednji izmenio bublz dana Pon Sep 29, 2014 8:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene bublz: dodatak za litrazu akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
2001




Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boleo bih da držim šarana ili štuku kao ovde https://www.youtube.com/watch?v=TuQ5MlSbtsY ,ali mi je šaran favorit.Ako te ne mrzi napiši potrebnu litražu za ove dve vrste.
Ukoliko mi bude previše možda uzmem sunčicu ili glavoča.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto je bitno za njih to jest za sunčicu akvarijum od 350 litara a ako ubacis i sarana ili stuku, veruj mi trebace ti akvarijum
od 400 litara do 450 litara to je minimalna preporuka.
Bitno je samo da znas sledece da ne ubacujes veliko kamenje u akvarijum jer dolazi do grebanja stakla nego ubacis kamenje od recimo 2cm do 5cm nista preko te mere i nesmeju kamenja da budu blizu stakla , znaci ubacis kamenje i recimo nekoliko trave one kao sto lici na livadsku travu a ima je i u dunav ali nju stavis na zadnji deo pozadine zatim ubacis neku kuvanu vrbu u akvarijum drvo kuvas nekoliko sati i ako ne potone samo zavezes za neki kamento jest granu vrbe napravis ambijent da mogu po nekad da se kriju....

ono najbitnije je da napravis protok vode gde izlazi i gde ulazi voda u akvarijum znaci nesto kao pumpa za vodu koja ce ispumpavati vodu i ponovo je vracati u akvarijum , bez ovoga dunavska riba nemoze preziveti a ni bez biljke .

sledeca stvar je pumpa za vazduh , da nebi pocele iz akvarijuma da iskacu kao na dunav iz vode nabavis obicnu pumpicu za vazduh pustis slobodno da mehurici budu velicine nokta na malom prstu ruke. to je to , ako te zanima koja hrana za njih ne treba da kupujes onu sto koriste pecarosi vec nabavis : persun biljku, zito, kukuruz, po neku glistu....

ako te jos nesto zanima pitaj i zapamti ovo sto sam napisao za protok vode da se non stop okrece to jest cirkulacija vode je najbitnija za dunavsku ribu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

otkucaj na iternetu nase ribe u akvarijumu tamo ti sve lepo pise !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma daj bublz ! Nemoj da pišeš ovakve gluposti, bez uvrede. Za sunčicu 350 litara a za šarana 450-500 ? Šta? To je tvoje iskustvo? Dunavske biljke može slobodno ali da ih dobro opere pa da ih stavi u 100% Dunavsku vodu? Nema smisla ! Riba u česmovači ugine za par sati a ne za par dana! Strujanje vode obavezno !? Bez toga ne može? A šarani i štuke iz bara i jezera su čudo prirode? Veliko kamenje, malo kamenje, ogrebotine? Savetuješ ga da posadi neku travu? Ako si pecaroš za reke i Dunav (!?) onda valjda znaš da bi šaran sve to počupao i raskopao. Itd, itd... nije mi dobro, muka mi je.
2001, pronađi na forumu temu gde smo rasopravljali o ovome. Navedeno je nekoliko primera i iskustava pa pročitaj. I što kaže gotika nađi na googlu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesha barajevac ja samo kazem kako pecarosi rade sa tim dunavskim ribama, eto primer uzmi ubaci je u obicnu vodu bez strujanja pa ces videti posle dva tri dana riba dal je ziva ili nije , a ovako ubacis sa dunavskom vodom i kasnije postepeno po malo krene da menja vodu kako bi se riba privikavala na promenu, za strujanje je tacno. ako mislite da je ovo glupost pitajte pecarose pa cete videti sta ce vam reci a to za litrazu od 350 pa do 450 naravno da sam u pravu recimo uzmete 3 velika barbusa i ubacite ih u 40L akvarijum dal bi to bilo fer prema ribama?

Ja sam coveku samo preneo ono sto sam imao prilike da vidim i cujem. Komsija ima ribnjak ubacio nekoliko vrsta ribe ali kad je napravio samo bazen nisu mu bas sve prezivele, poslusao savet nekih pecarosa , napravio strujanje vode ulaz izlaz ponovo ubacio te ribe uz nekoliko litara vode iz dunava i eto vec dve godine drzi ribe, naravno da je povremeno menjao vodu po malo kako bi se privikle i sad su ogromne ali .OK njegov taj bazen mada mi lici malo i na akvarijum jer je sazidao cetri zida i na jednom je stavio debelo staklo da bi mogle ribe da se posmatraju u vodi...


Mada , sto bi mene neko slusao ima dosta pecarosa koji bi mu preporucili litrazu za ove ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bublz, prijatelju, ja sam prvo naučio da vezujem udice pa sam posle prohodao. Odrastao sam uz vodu i do dan danas se nisam odvojio od štapa. Pecaroši ribu upecaju pa u zamrzivač. Akvaristi su nešto drugo.
Mora da sam načisto odlepio. Odustajem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pusti Nesho, ne vredi Smile
Tražena tema:
http://www.akvarijum.org/forum.....t1911.html
Posebno obratiti pažnju i takođe pročitati link na drugoj strani koji je ostavio BioBio.
Šaran u akvarijumu, protok vode gde izlazi i ulazi voda u akvarijum znaći nešto kao pumpa za vodu:-) kamenje od 2 cm do 5 cm kad pljune preko akvarijuma ima da te pukne u glavu i to pravo kroz staklo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
kamenje od 2 cm do 5 cm kad pljune preko akvarijuma ima da te pukne u glavu i to pravo kroz staklo ...


Laughing


A da li mora neka zaba da se stavi sa njima, posto kod nas u kanalima ima i njih koje se pre stuke zakace na udicu? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora Very Happy ,ali ti onda treba i roda Wink .

A sad malo ozbiljno.Ja sam kao klinac imao u akvarijumu bandara i crvenperke.I to je tako funkcionisalo neko vreme,bez problema,a onda sam se ipak opredelio za tropske ribice.Da sad opet to radim,birao bih ribe o kojima ponešto znam,čisto zbog ponašanja i ishrane.Upravo crvenperke i bandari ne gube boju(kod prvih mislim na peraja).Međutim video sam i zelene karaše(tako mi zovemo sunčice) koji nisu izgubili boju.
A što se tiče brzog uginjavanja...Nedavno sam video kod Pita ribicu koju je njegov sinčić doneo u tegli iz Tamiša i bućnuo je u akvarijum u kojem se između ostalog dodaje veća količina CO2.Ta i dalje pliva i izgleda lepo Very Happy .
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::

A što se tiče brzog uginjavanja...Nedavno sam video kod Pita ribicu koju je njegov sinčić doneo u tegli iz Tamiša i bućnuo je u akvarijum u kojem se između ostalog dodaje veća količina CO2.Ta i dalje pliva i izgleda lepo Very Happy .


To sto prezivi Tamis, prezivece sve... Smile

Da nije ovako izgledala:
Image

Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan013 ::

To sto prezivi Tamis, prezivece sve... Smile
Very Happy


smeh
Ne izgleda tako.Plavičasta je Wink
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad me podsetiste.. pre mnogo godina mi je brat doneo iz neke recice kod Valjeva dve ribice u flasi. rasle su sa tetrama i jedna preskoci u spoljni filter gde su bile kozice i sve ih pojede. tu popizdim i stavim ih sa skalarima u 130l. mislim da su bile kederi,ili bar lice. aktivna riba,ne miruje,prosto dosadna i ja snimim jezerce u crkvi sa saranima al rekoh ajd da otopli. bio mart mesec. kazem ja caletu,idi vidi dole jel drze ribe unutra ili napolju. ako su unutra pitaj popa da im poklonis. vracam se sa posla,nema riba. kaze razbili smo led i ubacili ih.. greska


Poslednji izmenio profiterole dana Sre Okt 01, 2014 5:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
2001




Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam svima na ogovorima.
Zanima me još nešto:pošto bih uzeo ribicu do max.10cm da li bih odma morao da pravim akvarijum od 400l ili bih mogao započetak 60-ak l?Ne bih da pravim odma veliki jer je skup a nije sigurno da će ribica preživeti pošto je divlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License