Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pposlednje vreme mi se stalno nakupi zelena alga (ona ljigava) po uglovima stakla, ili po biljkama. Ocistim sve lepo al opet se vraca.
Biljke moram da skratim, al kad se vrati opet alga opet skracivanje i nikako da izrastu Sad
Redovno menjam vodu .. neznam u cemu je problem Crying or Very sad Crying or Very sad
Biljke mi uopste nisu onako lepe zelene bez algi a na nekim ima i pomalo crnih tackica ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 8:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....-t250.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crne tackice su veci problem od zelene alge Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mile34




Registrovan: 02 Okt 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sedmicno moras da cistis stakla;sunderom,magnetom...itd.. I naravno bez (HEMIKALIJA) a,na 10/15 dana MENJATI VODU 1/3 vode!! Laughing Pozz!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

njanja ::
U pposlednje vreme mi se stalno nakupi zelena alga (ona ljigava) po uglovima stakla, ili po biljkama. Ocistim sve lepo al opet se vraca.
Biljke moram da skratim, al kad se vrati opet alga opet skracivanje i nikako da izrastu Sad
Redovno menjam vodu .. neznam u cemu je problem Crying or Very sad Crying or Very sad
Biljke mi uopste nisu onako lepe zelene bez algi a na nekim ima i pomalo crnih tackica ?!

,,ona ljigava,,rekao bi po ovome što pišeš da je u pitanju cijano bakterija,nema slike Very Happy
1.promena vode 40-50% odmah
2.svetla u položaj off,3-4 dana,jer ovoj kao i svakoj drugoj algi je svetlo osnovni izvor preživljavanja za nesmetano obavljanje procesa fotosinteze
3.ukloni sve mogućnosti prodiranja prirodne svetlosti u akvarijum-zamračivanje
4.ribu nemoj hraniti u ovom periodu-neće joj biti ništa
5.nivo nitrata moraš podići u vidu soli KN03(kalijum nitrat)-nebi trebalo da budu niski
6.možeš koristiti preparat od easy life-a blue exit(po upustvu proizvođača)
7.ukoliko dodaješ c02,ukloni ga za ovih par dana
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Okt 03, 2014 8:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mile34 ::
Sedmicno moras da cistis stakla;sunderom,magnetom...itd.. I naravno bez (HEMIKALIJA) a,na 10/15 dana MENJATI VODU 1/3 vode!! Laughing Pozz!

Kao sto sam pisala sve to radim, nije to uzrok.

Icethunder da ne palim svetlo 3-4 dana? Ja bas mislila da je mozda uzrok nesto sa osvetljenjem Rolling Eyes

A od cega mi se pojavila ta bakterija??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Okt 03, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icethunder da ne palim svetlo 3-4 dana? Ja bas mislila da je mozda uzrok nesto sa osvetljenjem Rolling Eyes

A od cega mi se pojavila ta bakterija??[/quote]
Da baš tako,3-4 dana tame ovo uključuje i prirodno svetlo.
Zapravo uzrok i jeste povezan sa osvetljenjem.Od svetla sve zavisi(kao kada voziš kola,sa povećanjem brzine,smanjuje se mogućnost da ćeš ispraviti svoju grešku a da nebude kobna po tebe,kad smanjiš brzinu veće su ti šanse da ispraviš svoju grešku.Isti princip je i sa povećanjem svetla u akvarijumu,manje svetla=veća šansa da israviš svoje greške Very Happy )Samo se loše stvari dešavaju jako brzo Very Happy
Kako svetlo utiče na povećanje potrošnje hranljivih materija+količina biljne mase,nivo hranljivih materija polako opada u vodenom stubu,u tvom slučaju to su nitrati(jer je dokazano da alga koju ti imaš prati nizak nivo nitrata).Verovatno da količina nitrata koju dodaješ kroz promene vode+količina koju dobijaš kroz azotni ciklus(koje su za nas nepoznata promenljiva x recimo)neodgovaraju zahtevima koje svetlo diktira.Neznam ja jer akvarijum nije kod mene,ali ti znaš da li si menjala nešto u vezi sa osvetljenjem akvarijuma,da li je bio izložen dnevnoj sunčevoj svetlosti?Šta je to prouzrokovalo da nivo nitrata u vodenom stubu tako drastično padne?Zato sam ti skrenuo pažnju da nivo nitrata moraš podići u borbi sa ovom algom.Nebrini se za biljke ovih par dana mraka,jer imaju to svojsto za razliku od algi da skladište hranu za dane kada je nebude bilo(takozvano stanje hibernacije)ali alga to neće preživeti jer joj je svetlo jedini izvor preživljavanja.Za ribe takođe nema problema(što se hranjenja tiče) to sam ti već napisao.Oslobodi se predrasuda da će višak hranljivih materija(nema veze sa realnošću) izazvati alge jer algama je potrebno toliko malo hranljivih materija da nemožemo ni zamisliti,ali jako svetlo je to što je njima neopgodno,zato počni da prihranjuješ svoje bilje,tj nahrani ga a svetlo neka ide ,,dole,,to je najbolji način za oporavak sistema.Uz ovo proveri cirkulaciju vode u akvarijumu,higijenu samog akvarijuma kao i filter medija.
Želim ti puno uspeha Wink Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno!
Svetlo nisam ni palila od kad si mi napisao, sad sam ocistila ono malo alga sto je ostalo i opet menjala vodu. Sad neznam, videcu kako ce ici dalje ?!
Znaci treba jos biljke necim da prihranjujem. Inace do sad nisam nista ubacivala od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace imam 2x 13w neonke, jedino sto sam menjala u poslednje vreme je fotoperiod.
Ranije je bilo upaljeno po citav dan od 7h do oko 21h sa dva sata pauze, a zadnje vreme kako mi je radno vreme drugacije je upaljeno celo popodne.
Mozda je to razlog pojavljivanja algi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bila sam u pet shopu po neko crevo i covek mi dao neki Algacin kaze protiv algi, da ga stavljam jednom mesecno u Aq ?? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je bitniji intezitet svetla nego dužina foto perioda,tako da što se tiče pomeranja foto perioda moj odgovor bi bio ne,nema veze.
Što se tiče foto perioda moj savet bi bio 8-10h (bez ikakve pauze),više nego dovoljno.
Nisan namerno hteo da spominjem antibiotike(koji deluju na bakterije) u vidu eritromicina,prskanjem direkto po algi(odradio bi posao) zbog narušavanja same biološke ravnoteže,baš iz tog razloga sam ni napisao korišćenje preparata po upustvu proizvođača Blue Exit od Easy Lifea(radi posao takođe),što se tiče preparata koji su ti preporučili mislim da neće pomoći ali nebi trebalo ni odmoći.
Rezime-još jednom
1,povećaj nivo nitrata u akvarijumu u vidu soli Kno3(kalijum nitrat)
2,Proveri cirkulaciju vode u samom akvarijumu,da li nešto remeti(neka prepreka)slobodno kretanje vode(u koliko ima moraš ukloniti tu prepreku)
3,Higijena na visokom nivou(peri filter materijal,dobro je što vršiš češće promene vode,gledaj da se što manje organskog otpada gomila na podlozi)
4,Ukoliko u skorije vreme nekreneš sa prihranom,bilo bi lepo tu jednu štedljivu od 18w izvaditi napolje,pa je kasnije dodati.
Srdačan pozdrav Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 7:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok , usisavam redovno podlogu, i sve ostalo sam odradila samo neznam kako se povecava nivo Nitrata? Gde to kupujem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Okt 07, 2014 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekomercijalno u vidu suve soli,pogledaj u poljoprivrednima apotekama,
komecijalno bilo koja bolja akv.radnja ili shop,cene variraju u zavisnosti od proizvođača,
Imaš kod sponzora sajta na banerima sa početne strane,ostalo sve zavisi od tvojih mogućnosti i želja Very Happy

Greška u kuckanju iz mog predhodnog posta jedna neonka od 13w manje Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License