Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Microsorum - crne listovi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Na listovima Microsoruma se javlja nesto crno... Da li neko zna sta bi moglo biti i da li da secem te listove ili da ih ostavim?

Hvala i pozdrav!
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 12:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve moze da bude i ne mora......manjak fosfata hoce da pocrne listovi...probaj da smanjis foto period ako ne dodajes nista od preparata, pa i ako dodajes smanji foto period.
Treba svetlost ujednaciti sa nutrijentima kojih ima u vodi ili nema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz ::
sve moze da bude i ne mora......manjak fosfata hoce da pocrne listovi...probaj da smanjis foto period ako ne dodajes nista od preparata, pa i ako dodajes smanji foto period.
Treba svetlost ujednaciti sa nutrijentima kojih ima u vodi ili nema...


Hvala, trenutno je 10 sati foto period, pa cu da smanjim na recimo 8 da vidim sta ce biti.
Od prihrane ubacujem makro i mikro elemente 2 puta nedeljno 10 kapi na 30L zapremine fabrickog akvarijuma) i Easy Carbo 0.4ml spricem 2 puta nedeljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je taj microsorum bio možda u nekom drugom akvarijumu? Čuo sam da hoće zbog promene hemizma vode da tako reaguje. Sačekaj da izbiju novi zeleni listovi, a onda ove stare i crne iseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Da li je taj microsorum bio možda u nekom drugom akvarijumu? Čuo sam da hoće zbog promene hemizma vode da tako reaguje. Sačekaj da izbiju novi zeleni listovi, a onda ove stare i crne iseci.


Kada je posiljka stigla, vec su bili ovakvi (mozda nesto manje crni) i tada ubaceni i nisam ih pomerao niti vadio...
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cek, koliko dugo su kod tebe? tj kratko? ako su od skora onda ne diraj nista, nekada hoce svi stari listovi da "otpadnu" pa tek novi da budu lepi u novom aq.

i ne moras da citiras post iznad jel se vidi na sta odgovaras Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su malo jace od mesec dana (kraj Avgusta). Vazi ! Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dobio microsorum, ogroman, 40x40x40, zelen, zdrav. Posle 2-3 meseca ga je ostalo 2/3. U akvarijumu gde je bio su postojali ekstra uslovi, co2, prihrana, pravo osvetljenje. Kod mene nema ništa od toga. Nadam se da je do te promene i da neće skroz da propadne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Microsorum se čak ubacuje u akvarijum tako što se samo rizom, bez listova, veže za panj, ili kamen. Budi strpljiv, mislim da će on isterati nove zelene listove. Inače, microsorum je spororastuća biljka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mocrosorum je jedina biljka koja nikad kod mene nije uspevala 100% uspevala da se tako izrazim. I kad je rastao imao je crne tufne po sebi, zasto i sta nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovaj problem imam i ja. sta raditi neznam.
kod mene cak hoce da se nahvata i na drugim biljkama. ja onda sve biljke povadim i lepo isperem u vodi i vratim nazad. za nekih mesec dana opet,i tako mucim muke ,sta cu. jel ima neko neki predlog kako spreciti ovo....???!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

radnica iz AC rece da microsorum hoce tako zbog povecanja tvrdoce vode....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto sam se i ja izjasnio da imam isti problem evo nekih saveta koje sam primenio i deluje .... Smile

u filter sam ubacio aktivni ugalj,foto period smanjio sa 10 sati na 8 i na 3 dana menjao vodu. Mikrozorum vise ne crni a i tackice koje su bile po njemu polako se povlace...

jeeeeeeee Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License