Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Icn lecenje bez karantina big akvarium Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc sam primetio bele tackice na ksifo muzijaka i to manjeg dok na velikog od 4-5cm i na zenku ih nema zatim na red shark koga nisam udomio jer osoba nije dosla po ribicu, problem je sledeci .
Nemogu da uhvatim red shark u akvarijum jer se zavlaci ispod biljaka a i kad pokusam da je oteram ne izlazi a i napravio bi havariju po akvarijumu.

PITANJE OD MILION DINARA :
Ima u radnji one male boce sto su anti bakterijiske,
neke od njih su i za ich oboljenja, pa me zanima, smem
li ubaciti nekoliko kapi u akvarijum gde su i druge ribice
pa da promenim vodu recimo posle 24 sata bar 60% iz akvarijuma?

Citao sam do jutros dosta nacina o lecenju ali ne odgovara
mi to prirodno lecenje zbog biljke koja trazi jaku svetlost a i zbog koridorasa ono sto sam saznao je. Da se ubacuje soli
u akvarijum sa inficiranim ribama od ich-a zatim poveca temperatura do 28 i ugasi neonka na 4 dana. Sto je meni
mnogo rizicno kao sto sam rekao zbog koridorasa koje imam jer soli nesme zbog njih i svetlost za biljke koje sam zasadio i tek su u procesu razvijanja a traze jaku svetlost.
No manimo sad to . Treba mi odgovor za postavljeno pitanje
lek bez karantina dal sme u akvarijumsa obaveznom promenom vode, jer citao sam da tackice opadnu sa ribica na dno i kasnije mogu ponovo da se pojave. Ili imate neko drugo resenje? Molim hitno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oprostite greskom upisao naziv trebao sam ICH a ne icn
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je lepo jedan covek rekao " NE IGRAJ SE PREVISE HARDOM ZAVLACUCI RUKE U VODI , UBACICES PREKO RUKU NEZELJNE BAKTERIJE. URADI GA JEDNOM DVA PUTA I OSTAVI TAKO" a ja idiot ubacivao ruke igrao se hardom i nisam menjao vodu. Ja IDIOT
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi "plavi lek" (fmc) po uputstvu. Lek se dodaje prvi i drugi dan po uputstvu. Treci dan se menja 30 do 50% vode i ubacuje se aktivni ugalj u filter.
Sa par kapi neces dobiti nista. Drzi se uputstva i povecaj temperaturu u akvarijumu na 28.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala @igla

E primetio sam na zenku koja ima malce u stomak jer
Joj je stomak naduven i prema glavi e bas na analni otvor vidim belu tacku jel to ich isto ?
Molly zenka je oko 4 cm velika i sve se jasno vidi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci neku sliku obolelih riba, da budemo sigurni. Ako je ich ,uradi ovako i ne mrsi vise... zop

http://www.akvarijum.org/forum.....-t420.html


Poslednji izmenio jovica dana Pet Okt 10, 2014 10:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početni akvarium 100×35×45 amazon life Rasveta 0 Ned Mar 03, 2024 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarium 100x60x40 darko0262 Akvarijumi 14 Čet Mar 31, 2022 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarium 200 l apingu Razno 13 Pet Jun 17, 2016 9:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarium i "problemi" apingu Početak u akvaristici 7 Ned Maj 29, 2016 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KOja moze u akvarium ? pčetnik Podloga 6 Sub Maj 14, 2016 8:56 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License