Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi veci akvarijum - od pocetka priprema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Nakon fabrickih akvarijuma, napravio sam mesto za prvi veci akvarijum ... Smile

Image

Ideja je da bude ne preterano zahtevan po pitanju biljaka, ali obzirom da su prakticno sve iz prednjeg plana zahtevnije moracu naci neki balans...

Planirano:
akvarijum - 110(D)x40(V)x35(S) (stakleni poklopac - ne znam da li 2 dela uzduzno ili 3 dela poprecno na klizac)
filter u unutrasnji u sklopu akvarijuma - 10x40x35 (bio sundjeri 3 gustine + keramicki prstenovi)
rasveta - u planu LED moduli i diode (specifikacija naknadno, fiksiranje na policu iznad akvarijuma)
hranljiva podloga - 3kg HTP10 ili Tropica (vas savet) ili nesto trece mozda?
podloga - 25kg tamno braon / crna, zrnasta granulacija 1-3mm
potopna puma - Atman 303
grejac - Atman 100W
dekoracija - lava kamen(krupnije i siitnije) i korenje vinove loze
ribice (trenutno u planu prebacivanje iz postojecih fabrickih) - corydorasi(7), ancistrusi(3), white fin tetra (10), rhodostomusi (9-10), kraljevske neonke (20), Rasbora Heteromorpha (9), mozda (2 para Ramireza), puzevi (2x Nerita zebra + 10ak Theodoxus Danubialis)
Biljke (ako sve nadjem) -
zadnji plan - otvoren za predloge (mislio sam na cyperus helferi ili valisnerie i ludwigiu rubin)
srednji plan - microsorum pteropus, microsorum windelow, microsorum mini, microsorum narrow, cryptocoryne wiillisii, cryptocoryne tropica i mozda Alteranthera mini
prednji plan - cryptocoryne parva, sagitaria subulata (ako ne uzmem valisneriu), staurogyne repens i monosolenium tenerum

Ne planiram za sada CO2, mada bi dodavao mikro i makro elemente i Easy Carbo povremeno.
Koristio bih vodu iz postojecih akvarijuma za start, a kasnije vodu mesanjem 2/3 iz RO kucnog filtera i 1/3 cesmovaca)
Ako imate nekih ideja, predloga i sugestija, samo izvolite Smile
Pozadinu za sada ne bih lepio na staklo (da vidim kako ce izgledati sa ovom braon), a ako budem resio, onda cu uraditi na nekoj vrsti panela koji bi naslonio sa zadnje strane, pa sa dve strane udariti npr. crnu i plavu sa prelazima od tamnije ka svetlijoj.

Kada je rec o panjevima postavicu slike onih sto imam, mada ce mi verovatno trebati nesto malo drugacije.
Takodje i od biljaka vidim da je ponuda oslabila pa vecinu ovih sto planiram tesko da ima... Mozda ce mi trebati vasa pomoc za nalazenje istih Smile

Ako sam nesto zaboravio, ubacicu naknadno.

Pozdrav, do sledeceg update-a...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oliver negotin
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2014
Poruke: 32
Lokacija: negotin

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lep akvarijum, cekamo nastavak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ovde ne videh akvarijum, neka me neko ispravi ako gresim Very Happy
Ovakav vid police je veoma nezahvalan za akvarijum, dok bi za terarijum bio idealan. Koliko vidim, ni bocne stranice, a ni gornja ne mogu da se skidaju, tako da ne znam koliko ces imati prostora za rad s akvarijumom. Dobro razmisli... Moze da bude pain in the ass...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 7:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se sa reventonom. Sa takvim policama često ljudi kasnije imaju problema, jer nemaju pristup akvarijumu prilikom održavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je porucen, a sto se tice prostora za rad, racunao sam da mi je dosta 20cm, koliko ce biti razlika od akvarijuma do vrha police.
Nadam se da ce biti dosta... Hvala na komentarima.
Kako se bude odvijala priprema, tako cu osvezavati ovu temu.
Trenutno mi se cini da cu malo teze nabaviti biljke...
Pozdrav,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice gotovo nemoguce cackati po akvarijumu sa 20cm. Zamisli kako ce da izgleda npr. sadjenje biljke u zadnji plan ili ciscenje filtera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja radim ispod haube koja je na 4cm od povrsine akvarijuma, zavlacim ruke, i nije bas zgodno. Kada skinem haubu do police koja stoji iznad njega imam 25cm i imam vise nego dovoljno mesta. Naravno, treba da uzmes u obzir da j emoj akvarijum dimenzija DxSxV 60x25x22 i da mogu lako da mu pridjem sa bocnih strana jer stoji iznad stola. U sustini, mislim da ces moci da odrzavas akvarijum, jedino sto ces nekad morati da koristis par "cudnih" poza. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima, stvarno.
Sada je napravljeno i akvarijum porucen. Prvo sam mislio da bude visina akvarijuma 35 pa sam povecao...
Svestan sam da ce biti malo gimnastike, ali to je sto je Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nece biti toliko strasno, ne brini. Wink Mozda malo na pocetku, dok budes rado hard i sadio bilje jer to uglavnom potraje, ali kasnije ce to biti lagan posao.

Ako nista drugo, shvatices da imas misice za koje nisi ni znao da postoje. Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i da modifikujes ovu komodu pre nego sto akvarijum stigne. Da olaksas sebi zivot.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće da bude baš komotno kao otvoren prostor ali daleko da je tesno.
Meni je kod kornjače isto 20 cm visine slobodno i nemam problema, sve se vadi lako manipuliše.
Potencijalno možeš da imaš muke sa grejačem (ubacivanje) i pumpom (kad je budeš vadio radi pranja). Mada to ne mora da znači.
Nadam se da radiš filter sa zazorom inače si ugasio ako budeš morao da manipulišeš i prelivnim cevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Mozes i da modifikujes ovu komodu pre nego sto akvarijum stigne. Da olaksas sebi zivot.


Joj, pa tek sam je napravio u utorak.
Originalno je bila spoj donjeg i gornjeg dela, pa sam zbog akvarijuma ubacio deo (kavez) kako bi sve stalo.
I ovo je bila muka smisliti i izvesti a da bude u skladu i da gornji deo bude stabilan posto nisam smeo da kacim na zid iza...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Neće da bude baš komotno kao otvoren prostor ali daleko da je tesno.
Meni je kod kornjače isto 20 cm visine slobodno i nemam problema, sve se vadi lako manipuliše.
Potencijalno možeš da imaš muke sa grejačem (ubacivanje) i pumpom (kad je budeš vadio radi pranja). Mada to ne mora da znači.
Nadam se da radiš filter sa zazorom inače si ugasio ako budeš morao da manipulišeš i prelivnim cevima.


Nema cevi, crevo i sprej bar nastavak sa Atman 304 pumpe.
Voda ulazi kroz proreze na pregradnom zidu filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opusti se druze i baci na scape, nece tu biti problema. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda sve OK, pazi samo kolike panjine uzimaš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License