Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa,evo,ovo je vec tema o njima,napisao sam sve sto za ovo vreme od kad ih gajim znam Smile
Ova tema je primer kako na kraju moze sve dobro da se zavrsi i uz to organizuje druzenje Smile.
Moze koje hoces vino da popijemo,a i za Flojda i Vladu moze neko pivo,kao i za sve ostale zainteresovane Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,vrlo bitnu stvar nisam napisao,ovi puzevi poticu iz porodice Nerita,ali se lakse razmnozavaju,jer za razmnozavanje Nerite zebre treba slana voda...kada poloze jajasca na dekoraciju,sa celom tom dekoracijom bi trebela da se prebace u slanu vodu,ali je to za mene preveliko cimanje...
Theodoxusi se lakse razmnozavaju u ukrasnom akvarijumu,a to je i Flojd kroz fotke prikazao Bravo . I jos jedna bitna stvar,ne razmnozavaju se brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači ovo je lou kost nerita Smile
Verujem da će ih za godinu-dve biti po našim akvarijumima kao sada malezijskih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf al ste opleli po čoveku Smile
Čitao sam temu o piranama od Saleta kad sam počeo da listam ovaj forum pa je tamo spomenuo dunavske nerite iz savskog jezera.
Nije me mrzelo pa sam potražio i čika Oktopus je to jako lepo opisao davne 2005. godine i još kako se gaje i tako to. Interesantan članak koji može da se nađe na net-u. Tako da Miloš nije izmislio toplu vodu i radi ono što večina akvarista radi, bavi se čovek hobijem Smile
Inače tekst je poučan, intersantan je podatak da imaju škrge, svoju kuću, tj. mesto u akvarijumu na koje se vraćaju posle ispaše i po meni jedno od korektnih mišljenja o donošenju živih organizama iz prirode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Znači ovo je lou kost nerita Smile
Verujem da će ih za godinu-dve biti po našim akvarijumima kao sada malezijskih.


Moze se tako reci Smile.
Dobra je stvar sto nisu kao ostali barski puzevi,pa da se nenormalno razmnozavaju...sasvim umereno.

nesa69 ::
Uf al ste opleli po čoveku Smile
Čitao sam temu o piranama od Saleta kad sam počeo da listam ovaj forum pa je tamo spomenuo dunavske nerite iz savskog jezera.
Nije me mrzelo pa sam potražio i čika Oktopus je to jako lepo opisao davne 2005. godine i još kako se gaje i tako to. Interesantan članak koji može da se nađe na net-u. Tako da Miloš nije izmislio toplu vodu i radi ono što večina akvarista radi, bavi se čovek hobijem Smile
Inače tekst je poučan, intersantan je podatak da imaju škrge, svoju kuću, tj. mesto u akvarijumu na koje se vraćaju posle ispaše i po meni jedno od korektnih mišljenja o donošenju živih organizama iz prirode.


Upravo tako,Nesho,to je renomirani akvarista kojeg sam dva puta spomenuo u ovoj temi,Laza,Oktopus. Kada sam imao problema sa zelenom tackastom algom po celom akvarijumu,slusao testere,pa zeznuo stvar,Laza mi ih je predlozio i spasli su mi postavku,pa cu postaviti fotku kako je akvarijum izgledao pre nego sto sam ih ubacio i nakon njihovog ubacivanja. Kasnije sam ih uzeo jos jednom sa TheDoVlom kako bih osvezio krv,pa ih sad imam u visku Smile.
Lep je tekst napisao Laza na temu Theodoxus puzeva,pa koga ne mrzi moze da ga potrazi na netu.
A,da,fotke...prva je poodmakla faza tackaste alge u kombinaciji sa praskastom i braon algom...

Image

posle njihovog ubacivanja,par dana od tad akvarijum je ovako izgledao

Image

i do kraja su ga odrzavali,pa je ispao ovakav...772. na IAPLC-u i 98. na GAPLC-u

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dmaa
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2014
Poruke: 45
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 2:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ala su ga olizale hehe....hvala ti aquamanijace na onih 20 komada na poklonu,imaju i kod mene posla malo ali neka ih lepi su.Znas vec ko sam,samo napred,prelepi puzevi jos kad bi ih vise bilo crno belih ....ih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li neko da postavi link pomenutog teksta?
Bilo bi korisno pročitati a i za samu temu bi bilo dobro da ima više informacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj neku tvoju sliku kako izgledaju na razlicitim velicinama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam trenutno toliko dabar aparat da ih uslikam dok su mali,ali imam jednu fotku dok je bio drugar sa profi aparatom da mi fotka akvarijum gde se vidi maticni puz sa jajascima i malim oko sebe...na fotki se vide i jajasca Nerita Zebra. Ovaj puz je vremenom izgubio boju,posto je star oko 3,4 godine i drzan je u tvrdoj vodi,na velicini je od oko 2cm,a sve ostale koje sam okacio u ovoj temi variraju,od 0.5, do 1, 1.2cm

Image

Okacicu link ka tekstu koji je napisao Laza,Oktopus,pa ako admini smatraju da mu nije mesto na forumu/temi,neka ga obrisu i izvinjavam se za eventualne neprijatnosti.

Zabranjeno je upucivanje na drugi sajt !


Poslednji izmenio No 1 dana Uto Okt 14, 2014 9:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za druzenje uvek! Cool

Samo da dodam jos jednu odlicnu stvar vezanu za ove puzice. Velicina im je odlicna i za veliki i za male, pa i nano akvarijume. Velicina im je po meni savrsena jer "ne bodu oci", a opet kada ih ugledate veoma su zanimljivi i lepi. O tome kako ciste, nema potrebe vise pisati. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh ja ovakve slike mogu samo da sanjam.Mogao si ovo ranije da okačiš da ne stavljam moje ubistvene tvorevine...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam ove puzeve od Akvamanijaka i imam za njih samo reci hvale!
Sta radi ovaj puz sa zelenom algom a mozda i sa drugim algama (zelenu imam) je ravno reklamama za detedzent za sudove sve se blista. Very Happy
Nemam nista protiv sto ove puzeve neko prodaje a mi mozemo da ih nadjemo na adi ili nekom drugom mestu za dz, pa niko nas ne bije po usima da moramo da ih placamo samo treba da se ode na adu i da nakupimo sto vise ovih puzeva, ako uspemo da ih stignemo. Very Happy Ali samo to. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja visio par puta i ronio po Adi letos sa klinčurijom, vatali male grgeče, bandare i bratiju akvarističkom mrežicom ali ne volim da nosim kući, pa nisam ni pužove Smile Dok ja to doteram biciklom do Dorćola pa kuvanje do Pvo, bolje da ih ubijem na licu mesta.
Imam nerite i definitivno ću da nabavim i ove ali iz uzgoja, kad se već neko bavi time i korektan je sa cenom što ne ispoštovati čoveka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi u odnosu na one male puzeve koji se nenormalno razmnozavaju i koje zovem kinezima, mislim da polako osvajaju svet jer se ne razmnozavaju tako brzo ko ovi i lepi su bele boje sa sarom na njima plus rastu lepo i imaju ulogu algara. Definitivno sam za ove puzeve, a za koju godinu kad po inostranstvu osvoje akvarijume i kod nas ce krenuti po radnjama, kladim se da ce im cena porasti i oni koji ih ne vole bar ce kupiti jednog za probu a sto se tice hrane usled
nedostatka alge Smile imace opale listice u akvarijum a i nacice oni cime da se hrane, naravno kao i otpacima hrane .
Uvek moze i da se izbace iz akvarijuma ukoliko napadnu list biljke,mada je to zbog malo hrane koju ribe brzo pokupe pa puzevi nemaju ali to je 1 prema 1000 da se to desi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License