Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corydoras paleatus - razmnozavanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas temu o razmnozavanju koridorasa napisana odavno

http://www.akvarijum.org/forum.....t1789.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a odgovor za moj post sa prethodne strane, predzadnji post sa snimkom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako izgleda predigra ali kod mene se desavalo da se jure i onda nista. A isto tako iz cista mira samo pocne mrest bez jurnjave ikakave. Obicno ih ubacim u akvarijum bez grejaca gde je hladnija voda i tad pocinje. Nisam od velike pomoci ali eto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma od pomoci si naravno, i kod mene nista jos, ali se stalno jure predvece i onda ujutru nadjem zenku skrivenu ispod panja, necu ih odvajati niti im simulirati sada bilo sta, cekam zivu hranu pa onda mozda i probam, cisto probe radi, bitno da to jeste predigra...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oko imas kisu u akvarijumu, oni znaju da idu uz mlaz vode, da se jure. Ako bude sta, bice sad pred kise. Oni vole kad zaladi i opadne pritisak vazduha. JA sam ih jednom izbacio i napolje . Voda spala na 19 stepeni. Isto su mi bacili. Nemoj ti to mnogo se cimati. Pusti ih i bice sigurno. Ne znam dal si gledao ali zenka nosi jaja u skupljena donja dva peraja, kau u sakama. Uzme mlec u usta od muzijaka i krene da trazi mesto. Onda ljubi po tom mestu, staklu,lisci, ispusta mlec po tom mestu iz uzsta i polako krece da lepi iza po tome. JA sam ostavljao ikru u akvarijumu i da prenoci ali ako vidim da jedu ja odmah,posle satic sam vadio polako. jaja su izuzetno lepljiva u startu li posle kasnije sve manje. Ako te sta jos bude interesovalo pitaj slobodno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 4:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime skidate ikru sa stakla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djokic ::
Cime skidate ikru sa stakla?

Iskoristicu ovu priliku da odgovorim sam sebi:
Djokicu prijatelju moj ja sam skidao prstima. Very Happy

Nakon koliko dana mogu da prebacim malce paleatusa u drugi aq sa platikama starim desetak dana?
Najvise me zanima da li su vec sposobni da isceprkaju hranu izmedju kamencica?
Jer to je aq sa peskom i biljkama, nije samo staklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sredu ujutru kad sam upalio svetlo, nadjem bele loptice svuda po staklu, bilju- na sve strane. Ancistrusi nisu, kraljevske nisu, jedino koridorasi. Moji si aneusi. Valjda je to slicno. Do sad sam mrestio samo ancistruse. Pozovem drugara, starog akvaristu, profi se bavi akvaristu jos i uzgojem, pridajom itd. Kaze zamraci i ne diraj nista. I ja pogasim svetlo. Palio samo dok hranim ribe. I jutros, nigde ikre nema. Ni jedne. Sednem ja i gledaj, gledaj, i vidim male po podlozi! ojha
Ja sam mislio da su ancistrusi mali kad se izlegnu, ali ovi ih siju! smeh
Imam 4kom odraslih. 2 muzjaka i 2 zenke. (bar mislim da je tako).
Ak 40l sa spoljnim staklenim filterom. Spirulina i crna proteinska granula za ribe dna. Lisnata za kraljevske neonke. Njih imam 7 kom. Ancustrusa maticni par i 7-8 kom od 2,5- 5cm. Kozice ,helene. Hvala Bogu, krcato!
Ima li sanse da opstane neki malac? Ubiljen je jako akvarijum. Da ih posebno hranim nema sanse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 48h koridorasi su mi polozili ikru u jednom akvarijumu gde drzim mladj gupike,e sad posto po prvi put mrestim ribe tj sami su se izmrestili ja sam ih samo pustio da ciste ostatke hrane...Interesuje me kako izgleda ikra posle 48h koja je oplodjena ili neoplodjena,kod mene ima bele ikre i ikre koja je prozirna,a u sredini ima kao neku rupicu,jel to oplodjena ikra?Temperatura je na oko 26,27 stepeni...Imam jos jednu zenku koja nije ucestvovala u mrestu jer je bila u drugom akvarijumu,mogu li sada sa onim muzjakom koji se mrestio da probam da izmrestim tu zenku koja se nije mrestila,na koliko dana razlike od zadnjeg mresta su muzjaci spremni ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stimac




Registrovan: 18 Jan 2018
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo.Da li mi neko moze reci koliki je razmak izmedju dva mrijesta coriya.Posto su mi se izmrijestili ali nista nije ostalo u zajednickom akv.Hvala unaprijed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joker
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2010
Poruke: 55
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2020 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da oživim temu Smile
Koliko vam je najduže trebalo da se kori izmreste u zasebnom (mresnom) akvarijumu?
Čekam 3 dana i ništa, a sve sam im uslove sredio. Jure se, ima predigre, ali nikako da krene mrest. Sa drugim koridorasima nikad nije trebalo duže od dva dana. Mrestio sam ih 4 puta do sada, ali ne ove jedinke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka coridoras paleatus nikola791 Bolest 0 Sub Maj 01, 2021 4:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License