Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro jutro svima. Nisam siguran da li sam zapatio crevni parazit ili ne, pa da iznesem simptome, da mi kažete kako da postupim. Dakle sve ribice su vesele, ne odbijaju hranu, međutim 2 Black moli-a mi imaju končast izmet i jedan ima crvenilo kod analnog otvora i 2-3 mala Cikoforusa se ponekad očešu o panj. Jedna žuti moli mi se jako čudno ponašao, skupljao je rep i peraja i nekako je "djuskala" kad je plivala, pa sem je izdvojio u karantin. Uglavnom sve su vesele i ne odbijaju hranu. Danas pravim pauzu sa hranom, za svaki slučaj ako sam preterao u ishrani i planiram predveče da obarim crvenu papriku, ispasiram i da im ubacim malo. Šta vi mislite, bolest ili ne? Započeti neko lečenje ili ne?
Hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 8:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za cesanje ribica neko mi rekao ovde na forum kupi
FMC i povecaj temperaturu do 28 .
to mi se desilo pre dva dana uradio sam odnah i eto sad vidim da se vise ne cesaju, moguce kod mene bila pocetna faza koju sam brzo izlecio sad cu promenu vode 50% i veceras malo hrane . A ovo drugo neznam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle definitivno sam zapatio, crevni parazit kod nekih ribica (koliko sam pročitao po temama), molika i gupika imaju končast izmet i crvenilo kod analnog otvora. Može li mi neko reći koji lek da počnem da koristim i na koji način? Dakle ne odbijaju hranu, malo su mirnije, imaju končast izmet i crvenilo... Molim za pomoć.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@zimlim
[ pre nego sto pocnes sa lekom, promeni 20% vode ]
takav simptom bolesti sam malo proucio ukoliko je samo cesanje zbog kojeg se ribe priblizavaju mehuricima pokusavajuci da skinu sa sebe tog parazita ili bakteriju kako vec strucnije to drugi nazivaju onda kupi FMC plavi on je u boci od 10ml koja se cela sipa merom 10ml =50L prvi i drugi dan, treci dan 1/2 doze leka, cetvrti dan promena 1/2 vode, proveriti kiselost vode ukoliko je opala povecati je. Povecaj temp na 29 - 30°C i dotok kiseonika jer se kiseonik brze trosi u toplijoj vodi.
Drugi nacin za cesanje riba i ukoliko imas biljke i ribe osetljive na SOLI , odvoji zarazenu ribu posebno ubaci u posoljenu vodu na 20minuta pa je vrati u akvarijum( ukoliko riba podnosi so, ukoliko ne podnosi drzi je 5 minuta ali tih 5 minuta nece bas puno pomoci.

izmet je cesto znak nekakvog stresa, medjutim koncast dug bele boje izmet zna biti i znak da je riba zarazena sa parazitima.
Probaj napraviti sledece:
Ribe ostavi dva dana bez hrane
Prvi dan u akvarijum ubaci duplu dozu FFM-a od Easy Life
drugi dan ubaci u vodu duplu dozu vitamina za ribe
a treci dan ih ujutro i navece nahrani sa kuvani grasak (ne pretvrdim i ne premekanim)
cetvrti dan dupla doza vitamina i ne hrani ribe
peti dan normalna hrana ali samo nevece malo (da se ribe ne prejedu)
sesti dan opet hrana samo navece malo
sedmi dan promena 40%% vode i hrana samo navece

Ubuduce savetujem ti kao i svako sto bi ti preporucio da ribe hranis samo jednom na dan jer su vec odrasle ribe i obavezno jedan dan moraju biti potpuno bez hrane, takodjer jednom jednom na dodaj u vodu vitamine a nakon svake promene vode dodaj Easy Life FFM u dozi po receptu sa boce.

takodje za crevnog parazita, postoji lek koji sadrzi fenbendazol (on se nalazi u lekovima protiv parazita Panacur) taj prasak, ukoliko nadjes pomesaj sa hranom i u vodi malo, medjutim ukoliko nadjes tecni ubaci ga u vodi.
Toliko od mene , ako neko ima iskustva u borbi protiv ove bolesti nek ti jasnije objasni nacin lecenja i vrstu leka ....

ukoliko imaju simptome dve ili tri bolesti pozeljno je leciti u tom akvarijumu gde su zarazene, nazalost biljke koje su osetljive mogu poceti sa ne preteranim opadanjem listova ali ipak ce neki list kasnije vremenom da opadne ili postane providan...

Toliko od mene raspitao sam se za te simptome i ovo je preporucljivo, to moze da ti potvrdi svaki strucnjak, naravno ukoliko bolju varjantu znaju slobodno nek te informisu bolje jer je u pitanju zdravlje riba .

P.S zelim im brz oporavak ......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na iscrpnom odgovoru i trudu. Ribice su prestale da se češu, međutim primetio sam da imaju crvenilo oko analnog otvora i končast izmet. Ja koristim "easy balance tetra", da li je isto što i ffm eazy life?? Koji su to vitamini, da znam da kupim, pa da krenem sa terapijom.
Hvala još jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lekovi i Vitamini;
-SERA biofibres coarse
-SERA artemia set
-SERA reptil profesional herbivor
-SERA o2 plus
-SERA omnipur
-SERA biopur
-SERA nitrivec
-SERA reptimineral
-SERA mycopur
-SERA reptimineral H
-SERA fishtamin
-TetraMedica Contralck preparat se koristi za lecenje belih tacaka i ostalih koznih i skrgnih parazita kao sto su costia, chilodonella, trichodina i odinium ( ne steti biljkama )

Razlika;
-easy balance tetra- odrzava bioloski zdravu vodu.
-Easy-Life ffm- omogucava da voda bude kristalno cista, zdrava, ribe cini aktivnim i odlicno ih boji, superioran kvalitet vode, smanjuje rast algi, rasterecuje filtere, smanjuje ucestalost menjanja vode i jos mnogo prednosti. Pogodan za Slatkovodne i Morske akvarijume...


Da ne pomisli neko da reklamiram proizvodjaca Very Happy ja sam samo naveo lekove i vitamine koje ja znam a ako neko zeli nek napise i druge nazive....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno Smile. Uzeću sutra taj Easy-Life ffm. reci mi šta misliš o lečenju Orvagil-om?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne preporucujem ti bas orvagil ubija i korisne antibakterije u vodi.
-Easy life ffm pazi ne kristalise ti vodu zauvek nego privremeno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra uzimam eazy life i vitamine. Situacija se malo poboljsala posle pauze sa hranom i sa ishranom crvene paprike. izmet je normalizovan, ali crvenilo analnog otvora još postoji kod nekih ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bublz ::
Lekovi i Vitamini;
-SERA biofibres coarse
-SERA artemia set
-SERA reptil profesional herbivor
-SERA o2 plus
-SERA nitrivec
-SERA reptimineral
-SERA reptimineral H


Šta bi ti da lečiš sa ovim Rolling Eyes ?

bublz ::
Ne preporucujem ti bas orvagil ubija i korisne antibakterije u vodi.


Da li bi nam objasnio šta su antibakterije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki navedeni lek i vitamin ima svoju ulogu ako malo procesljas koji cemu sluzi.

Nisam hemicar al aj da objasnim prosto, antibakterije u akvarijumu nastaju preko biljka i hemiskijih dodataka koji se stvaraju u vodi , recimo kao taj easy life ffm sipaj njega pa ubaci orvagil.
Guglaj malo o toj primeni orvagila videces o cemu pricam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci nije bas preporucljivo primeniti orvagil ukoliko su ubaceni lekovi i vitamini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim ja i bez da koristim Google o čemu ti pričaš.
Prijatelju ti si set za izleganje artemije proglasio za lek.
Poslušaj ti lepo sopstveni savet,pa čitaj pre nego što pišeš ovakvo nešto(ono o antibakterijama je za Nobela).
Zimlim imaš već teme o bolesti na koju sumnjaš,pa ih dobro iščitaj.Biće ti od velike koristi.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Vidim ja i bez da koristim Google o čemu ti pričaš.
Prijatelju ti si set za izleganje artemije proglasio za lek.
Poslušaj ti lepo sopstveni savet,pa čitaj pre nego što pišeš ovakvo nešto(ono o antibakterijama je za Nobela).
Zimlim imaš već teme o bolesti na koju sumnjaš,pa ih dobro iščitaj.Biće ti od velike koristi.
Pozdrav

Prijatelju ja sam mu naveo razne lekove i vitamine,a on nek po nazivima gugla i vidi koji cemu i zasta sluzi naravno da nije sve ovo za onu bolest ali sam mu dao nazive da sam prouci o lekovima i vitaminima ako me razumes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj bre dajte bublzu preview mod dok zimlim nije opljačkao pola apoteka i pet shopova pošto mu se par riba počešalo.

Zimlim, prvo pročitaj malo o tome šta bi trebalo napisati ukoliko ti treba neka pomoć. Naprimer: akvarijum toliki, filtracija takva, formiran tada i tada, živi svet taj i taj itd...
Ajde malo prelistajte lepljive teme.
Evo imam par pitanja: šta je to Cikoforus? koja hrana u upotrebi? ciklirao akvarijum? i još gomilu drugih oko osnovnih stvari koje si moga da napišeš u par redova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License